Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Grıp kusma ıshal
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Grıp kusma ıshal

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 11>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
mekselina Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 315
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mekselina Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Grıp kusma ıshal
    Gönderim Zamanı: 18 Eyl 2022 Saat 09:20
Hocam merhabalar 2017 doğum şu kızım bu yıl anaokuluna başladı geçen hafta cumartesı ateslendı bogaz agrısı burun akıntısı yatınca öksürük doktor antıbıyptık yazdı agumentın ıstemeye ıstemeye 5 gün kullandık hala burun akıntısı cok fazla atesıde düşmüştü bugün tekrardan hafıf atesımız var hafıf ıshal kusma asırı ıstahsızlık var grıpmıyız ıshalmıyız bırde ates durumu anlamış degılım 9gundur hastayız neyapalım okulada gıdemıyecek sımdı gerı kalsın ıstemıyorum
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Eyl 2022 Saat 09:26
Çocuk Grip ve o salak tutup Antibiyotik vermiş. Tabii ki çocuk iyileşmeyecek. 
Antibiyotik kullandığınız için bir de üstüne ishal başlayabilir. 
Yüz bin kere anlattım:
Antibiyotik gerekirse: Ateş+ Ağızda pis koku + Dili kaplayan pas tabakası olur.
Yazılarımı okuyun. 
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mekselina Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Eyl 2022 Saat 09:29
Hocam cok saolun cvb verdıgınız ıcın antıbıyptık vermıyorum suan ama ateşı var karın agrısı kusması var antıbıyptık mıde bagırsak enfeksiyonuna sebep olurmu cvblarsanız cok sevınırız cok teşekkürler
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mekselina Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Eyl 2022 Saat 09:47
Cok saçma bır dönemde yaşıyoruz gerçekten grıbı bıle teshıs edemıyorlar sımdı uğraş dur zaten zayıf bunyelı bır çocuğumuz var gerçekten sabır cekıyorum artık hastayken doktora gıtmek pısmanlıktır kendım hasta oldugumdada gıtmıyorum artık bısey yapmadıklarından ayda 5 sefer doktor görüyoruz yıne basımızdan eksık olmasınlar ama bazen bıle ısteye ilgılenmedıklerını düşünüyorum yorulduk artık bız çocukken ılac bılmıyorduk bısey bılmıyorduk annemız atesımız düşürür geşıp gecerdı sımdı ılac içmekten hastanelerde sıra bulamıyoruz 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Eyl 2022 Saat 14:08
"Sahtekarlığın 3 Safhası" yazımı okursanız, bu sahtekarlık mekanizmasını bir nebze çözebilirsiniz. 
Kusma ve ishal; vücudun SAVUNMA mekanizmalarıdır. Bu mekanizmayı bazı ilaçlarla baskılarsanız, hastalık
 daha da uzar ve hatta ağırlaşır.  
Vücut; yüz binlerce senede, kendini korumayı öğrenmiştir. Ateş, öksürük, kusma ve  ishal, hep savunma
 mekanizmalarıdır. Bunlarla uğraştığınızda, başınız daima belaya girecektir.  Bilhassa Türkiye'de doktorlar,
halka "mavi boncuk" dağıtmasını ve aferin almasını pek severler. Bu yüzden de, dayanırlar Antibiyotiklere,
ateş düşürücülere, öksürük ve Grip arazlarını giderici, ishal ve kusmayı durduran ilaçlara... 
Hele her Gripli hastaya Astım diyerek, Astım tedavileri verilmesi en kötü yaklaşımdır. 
Yazılarımı okuyun.
Streptokok bakterisine: "Beta virusu".
Verem bakterisine: "Verem virüsü" diyen  Sağlıkcılardan fazla bir şey beklemeyin. 

Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mekselina Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Eyl 2022 Saat 21:36
Bundan sonra kendı başımızın caresıne bakmayı öğreneceğiz teşekkürler hocam cvb ımız ıcın
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mekselina Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Eyl 2022 Saat 15:25
Hocam merhaba lar çocukların bağışıklığını nasıl guclendırebılırız ıstahsız bır çocuğum var cok sık hasta oluyor cvblarsanız cok memnun olurum
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Eyl 2022 Saat 16:25
Öyle bir tedavi yok.  TV lerde duyduğunuz her reklama inanmayın. 
Evet, bazı maddelerin eksikliği ile bağışıklıkta bir azalma olabiliyor ve bu takviyelerle düzeliyor ama;
 mevcut bağışıklığı daha da arttırmanın bir yolu yok. 
Normal ve düzenli (süt ve protein ağırlıklı) beslenme ile bu eksiklikler olmaz. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 19 Eyl 2022 Saat 16:26
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 11>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.