Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Emzirme & Süt & Ek Gıda & Yemek
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - günlük beslenme menüsü
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumgünlük beslenme menüsü

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
fatma8266 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 448
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı fatma8266 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: günlük beslenme menüsü
    Gönderim Zamanı: 13 Şub 2019 Saat 11:41
.hocam merhaba 10 aylık kızım var. 8.700 gram 70 cm , anne sütü almıyor. kutu süt içiyor.nihayet alıştı kutu süte. ilk bebeğim olduğu için biraz acemilik yaşıyorum. günlük beslenme menüsü nasıl ne kadar olmalı ve neler yemeli bilemiyorum daha doğrusu istikrarlı bir şekilde sabitleyemiyorum bir düzene koyamadım , mesela sabah uyanınca ilk önce sadece süt mü versem yoksa yumurta ve bebe bisküvisi mi versem bilemiyorum, sizden ricam bana yardımcı olurmusunuz bir günlük örnek menü nasıl olmalı, neler yemeli? günde kaç cc su içmeli? ..

Düzenleyen fatma8266 - 13 Şub 2019 Saat 21:39
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı fatma8266 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Şub 2019 Saat 11:31
Hocam yanıtınızı bekliyorum 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112770
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Şub 2019 Saat 19:09
Eski yazdiklarimi okuyun.. Her ay size "beslenme menusu" yazamam.. 
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı fatma8266 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Şub 2019 Saat 18:31
Hergün Hocam günde bir yemek kaşığı kavrulmuş kıyma yediriyorum.bir yumurta sarısı pişmiş. Birde hergün muhallebisine bir kayısı ile bir hurma haşlayıp bitane de ceviz dövüp koyuyorum.600 ml de süt içiriyorum. Birde meyve püresi. Fazla yada yanlış bişey varmı hocam¿

Düzenleyen fatma8266 - 16 Şub 2019 Saat 18:33
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Şub 2019 Saat 18:55
Super beslenme.. Okumaya devam edin.. Sadece bugun icin degil, ilerki yaslar icin de okuyun.
O malum; "Sebze corbasi" sacmaligina da sakin girmeyin. 
Evde pisen yemeklerde, tadimlik verin, sevdiklerini de zamanla miktarlarini arttirarak verin. 
Prensip; sut miktari 600ml'nin altina inmesin. 
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı fatma8266 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şub 2019 Saat 13:54
peki hocam sağolun. birkaç sorum daha olacaktı.
evde pişen çorbadan yediriyorum yanında mutlaka ekmek vereyimmi ekmek vermeyince doymuyor gibi hissediyorum bi taraftan da boşuna şişmanlatmak istemiyorum?
balık her hafta yemeli mi? marketlerde satılan dardanel ton yese yine vitamini karşılar mı?
yumurtayı haşlanmış yemiyor yağda pişmiş seviyor, hep haşlanmış daha faydalı gibi bir algı var sizin görüşünüz nedir?
sağolun hocam
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şub 2019 Saat 18:10
Ekmek SART degil. 
LUTFEN;bu konularda yazdiklarimi OKUYUN.. Okumadan sual sormayin.. 
Ben cevap yazdikca, HEP ayni sualler soruluyor.. 
Sirf bu yuzden ilk gun cevap yazmadim, basima gelecekleri biliyordum...
………………  S O N ….………..
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.