Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Serbest Kürsü
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Hayata İyi Bakarız Ekolojik Okuryazarlık Projesi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Hayata İyi Bakarız Ekolojik Okuryazarlık Projesi

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
serpilanneoldu Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Kayıt Tarihi: 24 Ağu 2023
Konum: İSTANBUL
Durum: Aktif Değil
Puanlar: 6
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı serpilanneoldu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Hayata İyi Bakarız Ekolojik Okuryazarlık Projesi
    Gönderim Zamanı: 10 Oca 2024 Saat 10:47
Herkese merhaba, bugün size beğendiğim bir eğitim projesini anlatacağım.

İlk okula giden çocuğu olan anneler için, Milli Eğitim Bakanlığı ve Hayat Holding iş birliği iyi hayata geçirilen Hayata İyi Bakarız projesi ilginizi çekecektir diye düşünüyorum. Belki proje ile ilgilenen ve verilen eğitimden yararlanmak isteyen vardır diye eğitimin verildiği illeri de yazacağım.. Öncelikle Hayata İyi Bakarız bir ekolojik okur yazarlık eğitim projesi. İlk öğretim 3 ve 4 sınıf öğrencilerini kapsıyor, bununla birlikte veliler ve öğretmenlerde bu eğitimi alabiliyor, hefed kitleleri geniş yani. Öğrenciler hem alan çalışması hemde teorik bilgilerle bilinçlendiriliyor. Eğitim içerikleri “Biyoçeşitlilik”, “İklim & iklim değişimi”, “Ekolojik okuryazarlık” ve “Doğal kaynaklar & sürdürülebilirlik” konu başlıklarından oluşuyor. Eğitimler, Meteoroloji Genel Müdürlüğü Kuraklık Haritası’na göre Türkiye olarak belirlenen 10 ildeki plot okullarda veriliyor. Eğitimin verildiği şehirler ise Kocaeli, İzmir. Muğla, Antalya, Giresun, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin, Erzurum, Malatya. Eğitime destek olmasıyla amacıyla kütüphanelerde kurulucakmış tekrar bakacağım kurulan varsa lokasyonları paylaşırım.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

  | İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.