Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Idrar ve grip mi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Idrar ve grip mi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Dilyafruz Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 290
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dilyafruz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Idrar ve grip mi
    Gönderim Zamanı: 03 Ara 2022 Saat 22:53
Merhaba hocam

5.5 yaşında oglum dün burun akıntısı başladı, bol bol sıvı veriyorum herzamanki gibi, ama kuşburnu çayını termosda demleyip de içirtiyorum.
Dün akşam da sık,aama bugun her 15-3,-45 dk ara ile çiş yapıyor, az az da yapıyor normal da yapıyor .
Biryerin agriyor mu soruyorum, söylemiyor hayır diyor , önceden bir kaç kere diyordu karnı altında acıyor ama kendi kendine geçti
1.Neden böyle sık çiş yapıyor acaba? Üşüttüyse ne yapmak lazım?
Ve başka önemli konu : 
Burun tıkanıklığı ve akıntısı oldugu için de bugun hemen sıcak buhar uygulmaya başladım, çünkü 1 ay önce bronşiolit teşhis konulmuştu, nefesi sıkıştı.Bu arada doktora sordum neden grip bu şekilde geçiriyor? O da dediki
Lenfleri büyumuş haldeler ve geniz eti buyuk , böyle çocuklar virüs kalınca daha agır geçebilir , bronş sıkışması olur dedi,
Başka doktora gösterdik :Asthma bronchiale dedi, çünkü her ay ya da sık sık hasta oluyor.
2.Biz nasıl anlayalım bu grip mi ya da asthma bronchiale ? 2.sene anaokuluna gidiyor, son kez hasta olduğunda ventolin, kortizon , antibiyotik)çünkü WBC Yuksek çıktı ) verdiler.Cok sıkıştı nefesinde solunum sayısı da 48-52 idi.Atesi 37.5
Lütfen anlatın bize şu astım olmadığını nasıl anlayalım, bir de astım grip biri her ay oluyor mu ya da daima olur ?
Şimdiden teşekkürler

Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ara 2022 Saat 02:44
1- Bol bol sivi verirseniz, tabii ki, bol bol idrar yapar. 
2- Kusburnu dahil, HICBIR bitkinin "cay" olarak HICBIR faydasi yoktur.
3- Butun cay ve ihlamurlarda iyi gelen, kaynar suyun sicakligidir! Aynen ates cikmis gibi bogazdaki savunmayi
guclendirir. 
4- Cocuklar "kaynar" olarak icemedikleri surece, bunlarin hicbir faydasi OLMAZ. 
5- Salagin soyledigi lafa bak!!! Geniz eti zaten bir Lenf bezidir ve HER bogaz enfeksiyonunda, bademciklerle
 birlikte buyurler.
6- "Asthma bronchiale dedi," der!! Salak coook! 
Hic mi yazdiklarimi okumuyorsunuz? Bu kadar adi ve ahlaksiz sarlatanliklara nasil kanarsiniz?  
7- WBC degerleri, cocuklarda FARKLIDIR!! Eriskin degerleri gibi degillerdir.
Bu pust doktorlar, kendileri gibi PUST laboratuvarlar ile calisirlar. Bu pust laboratuvarlar da, cocuk WBC
 degerinin yanina "Eriskin Referans Araliklari" yazarak cete halinde calisirlar! 
Bu yas icin WBC ust siniri: 15.5 'dur. Dikkat edin. 
Cok okumaniz lazim.. Buradan takip edemiyorsaniz, Kitabimi okuyun. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 04 Ara 2022 Saat 02:47
Yukarı Dön
Maria Güven Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 172
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Maria Güven Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ara 2022 Saat 09:33
Kitabınızi aldım ,ama bazen değişik durum olunca sizinle danışmak istiyorum.Kusura bakmayın hem Türkçe hem yabancı siteleri okuyorum ( genellikle Rusça) korkutuyorlar

1.Grip gibi hastalık verWinkeme çevrilmez dimi ya da kronik astım hastalığa? 
Geniz eti 1,5 yaşından beri büyük ,boynunda beze gözüküyor  test sonuçları iyi .

2.SleepyGeniz etinin büyük olması ve boynunda herzaman lenf bezesi olması  bagislik Sleepydüşük demek mi ?
3.Kaynar derken bol sıcak su mu icireyim ? 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ara 2022 Saat 19:39
Maalesef, sadece Turk Tibbi degil, eski "Demir perde" ulkelerinde de, Tip cok geridir. 19.Asir tibbi uygularlar.
O yazilarin tamami sizleri korkutup, doktorlara kosmaniz icin yazilmistirlar. Sakin onlari okumayin. 
1- Hicbir hastalik, baska bir hastaliga CEVIRMEZ.. Bu tipik bir Turk doktor uydurmasidir. 
Grip yapan viruslar, asla Verem yapamazlar...Verem;Tuberkuloz bakterisi ile olur. Ne var ki, Grip esnasinda
 bagisiklik dustugu icin, sonrasinda bulasan Verem, hastalik yapabilir. 
Ayrica; Kizamik hastaligi esnasinda bulasan Zaturre mikrobunun olumcul olabilmesi gibi. Yoksa, Kizamik,
asla  Zaturre'ye cevirmez. 
2- "Kronik astim" icin, ONCE Astim olmasi gerekir! Siz bakmayin Turk doktorlarina, onlar her oksurene
 Astim diyebiliyorlar. Hayatlarinda Astim krizi gormemis Prof., Astim dersi veriyor! 
3- Geniz eti ve bademcikler, bagisikligi gosterir.
Kac tane makale yazdim, birini olsun okumamissiniz!!! 
Bebekler dogduklarinda, SADECE anneden gecen bagisiklik maddelerine sahiptirler. Kendilerine ait hicbir
bagisiklik maddeleri yoktur. 1 yasindan sonra, anne bagisiklik maddeleri(Antikorlar) yokolunca, savunma
tamamen Lenfatik sistem tarafindan karsilanir. Bu yuzden, cocuklar kendi antikorlarini, hastalik veya asilarla
olusturana kadar bu Lenf bezleri buyuk kalirlar.7-10 yaslarindan sonra antikorlar olustugu icin, bu Lenf
bezleri kendiliginden kuculurler. Zaten KBB doktorlarinin bu ameliyatlar icin bu kadar acele etmelerinin de
 sebebi, bunlar kuculmeden evvel aileleri yolmak icindir.
Turk doktorlarini birakin, Turkiye'de bu bilgilere sahip bir tane bile Tip fakultesi yoktur. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 04 Ara 2022 Saat 19:42
Yukarı Dön
Ceren85 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 196
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ceren85 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ara 2022 Saat 19:47
Hocam
Ben sizin sayenizde artık ateşten korkmuyorum, öksürükten de korkmuyorum

Ama bu nasıl grip ( her çocukta böyle olmuyor galiba ) bronşlar sıkışıyor , balgam atiyor, ateş yok.

Yoksa normal öksürük, ateş ,burun akintisi vs ben bunları artık takmıyorum,beni korkutan konuşurken bile nefesi yetmezliği, acaba bizim çocukta mi.birsey var böyle grip 2.kez 2 ayda ,ateşsiz 37.1

Düzenleyen Ceren85 - 04 Ara 2022 Saat 19:54
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ara 2022 Saat 20:14
Bu sene Gripler boyle!!! 3 sene herkes maske taktigi icin, hic Grip virusu ile karsilasmadilar. Bu surede,
vucudun Gribe karsi bagisikligi azaldi. O yuzden, 2-3 kis gripler agir seyredecek. Grip asilarini olun. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 04 Ara 2022 Saat 20:15
Yukarı Dön
Dilyafruz Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 290
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dilyafruz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ara 2022 Saat 22:21
Hocam 
Oğlum geçen sene Eylül -Aralikta 3 kere böyle hastalık geçirdi düşük ateş ile 

Bu sene son kez  Subattaydi, ve bu sene Kasim Aralık

Yani ilk defa değil,o yüzden doktorların dediğine korkuyoruz astım diyorlar, 
Başkası ise bronşit.
Yazılarınızı okudum hocam, yanlız nefes darligi ve sıkıştıgi zaman neler yapılmalı bulamadım+ ates yok sayılır.
Siz ateş varken solunum sayısı ve nabizi artar yazdınız,.ama.ates yokken yani 37,5-37,8 arasindayken ne yapmak lazım ?
Sıcak buhar olmuyor  çocuk halsiz ,oturamiyor..
Ne olur yardım edin, bu nefes sikişmalari ve olunum sayısı artislari değişik..
Bugün artık sizin dediğinizi Ventolin sprey sıktım bir kere ..
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Ara 2022 Saat 02:43
Ventolin fayda sagladi ise, kontrollu sekilde kullanin. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.