Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Emzirme & Süt & Ek Gıda & Yemek
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Inek sutu
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumInek sutu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Unuttum06 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 346
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Unuttum06 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Inek sutu
    Gönderim Zamanı: 28 Şub 2019 Saat 16:35
Hocam kolay gelsin gecen bi yazi okudum inek sutu kanser yapıyor diye.Bende 9 aylik kizima 2 aydir muhallebi felan yaparken sut kullaniyordum.Arkadaslarda inek sutu anne sütünün etkisini azaltiyor dediler.Anne sutu alan bi cocuga inek sutu vermemeli miyim.Sut kansizlik yapar ve hic yararı yok diyenlerde mevcud tabi.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Şub 2019 Saat 19:39
Turk doktorlari yazar!!!  Bu kronik "sut dusmanligi" hic bitmez ve bitmeyecektir..
Ne zaman mama satislarinda bir azalma olsa ( nedense hep Kriz donemlerine rastlar) bu sut dusmanligi 
artis gosterir.. SAKIN bu assagilik, sahtekarlara inanmayin..
Sanki, sutun Turkiye'den cok daha fazla icildigi Amerika ve Avrupa ulke doktorlari APTAL, bir tek Turk doktorlari
cok akilli, hemen de buluvermisler, sutun kanser yaptigini… Bu assagilik sahtekarlara inanmayin.. 

Simdi buradan tutturamadilar ya!!  Bu seferde; Seneler evvelki bir SALAGIN, lafina kanip, "-Sutun kendisi
 degil, Pastorizasyon zararli." demeye baslarlar.. O zaman da o SALAKLARA, mamalarin hazirlanisi sirasinda, 
her safhada (degil Pastorizasyon) STERILIZASYON yapildigini hatirlatin.. 
Bunlar hem, sahtekar hem APTAL dirlar!! 
Hadi bakalim , simdi bunlara cevap versinler.. 
Kansizlik meselesine gelince; Turk doktorlari, Bebek ve cocuk kan degerlerini; eriskin "Referans Araliklari"
 ile mukayese edecek kadar SALAK ve AHMAK olduklarindan, her cocugu Anemik zannederler...
Ayrica da; tabiat onlar gibi APTAL degildir... Sute gerektigi kadar Demir koyar ve sutteki demirin, %100
kana gecer.. Diger gidalarda oldugu gibi %40-50 si DEGIL.. 
Anne sutunde bile;  "-Demir dusuk" diyebilecek kadar salak doktorlar var... 
Aynen devam edin.. O "arkadaslariniza da" bir sorun bakalim, cocuklarinda mama kullanmislarmi?? 
O mamalarin nasil hazirlandigindan haberleri varmi imis??? Bizim halkimizda az aptal degil  Haa!!! 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 28 Şub 2019 Saat 19:41
Yukarı Dön
Unuttum06 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 346
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Unuttum06 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Mar 2019 Saat 13:30
Hocam arkadasa mesajini okuttum.O bir belgesel izlemis söylediğine gore harvard üniversitesi bir videosunu izlemis amerikada araştırılmış diyor size linkini atsam.Zarari olmasa bile faydası yok diyor.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Mar 2019 Saat 18:58
Bende onlarin, "Kolleksiyonu " var!!!  
Allah tan, Amerika'da  o sahtekarlari kimse iplemiyor… Burada Arizona'da; sut, Galon(=4 litre) ile satiliyor.. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 01 Mar 2019 Saat 18:59
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.