Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > İshal & Kabızlık & Kusma
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - İSHAL
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumİSHAL

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
yagmurb Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 418
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yagmurb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: İSHAL
    Gönderim Zamanı: 06 Nis 2018 Saat 12:05
Merhaba hocam

mart ayı sonunda düşmeyen ateş yoğun öksürük burun akıntısı sebebiyle doktora gittik uyumuyordu geceleri kan testinde wpc 28 crp 97 çıkınca 6 tane iğne verdi 3 gün kullandı novosef sonraki kan testinde wpc düsmüstü ama yine biraz yüksekti wpc 17 crp 18 çıkınca 3 iğne daha verdi 3 gün daha kullandık ateş düstü ishal başladı antibiyotik hep ishal yaptığı için doğal gıdalarla yemeklerine dikkat ederek muz patates falan ishali kesmiştik. 1hafta sonra yine ishal başladı ama bu sefer daha fazla su gibi çok fazla şekilde geliyor kusma yok. kusma olmazsa ilaça gerek yok demiştiniz önceki yazılarınızda doktor prebiyotik önerdi ama almadım ama kesilmedi ishali su içiriyorum muz patates yediriyorum. kreşden aldım büyük ihtimal bu kış canımıza okuyan kreş oldu. hiç iyi olmadı hala hırıltı ve burun akıntısı 6 aydır devam ediyor. kan tahlilinde doktor alerji testide yaptırmış oda temiz çıktı ama çocuğumuz bu sene hiç sağlığına tam olarak kavuşamadı. ishali kesmek için baska ne yapabilirim hocam kızım 15.12.2016 doğumlu 3000 gr doğmuştu300gr fire ile 3 gün sonra 2700 düsmüştü doktorumuz çok zayıf değil ama normalde değil arada dedi. bizim kız hep arada kalıyor kilosu normale tam çıkamadık  kilosu 9,500 boyu hatırlamıyorum ama kısa bizim kız :) birde hala yürümedi bugün ilk defa evin ortasına kadar 8 adım tek basına attı elinden tutarsak yürüyor ama tek başına yürümedi henüz

Düzenleyen yagmurb - 06 Nis 2018 Saat 12:08
Yukarı Dön
yagmurb Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yagmurb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Nis 2018 Saat 19:28
Hocam aşırı bir defa sabah kustu karni şişti ishal su gibi Dr gittik probiyotik ve emadur verdi kilo 9800 boy 80 CNT bugun
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112771
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Nis 2018 Saat 20:26
WBC:17, bu yas icin, NORMAL seviyedir.
Bir  aptalin cahilligine kurban olmussunuz. Cocuk o igneleri bosuna yedi..
CRP'ye gelince, bu "mg" ile olculen cinsi; CRP'nin, Kantitatif cinsi olup, enfeksiyonlarda kullanilmaz.
Enfeksiyonlarda; CRP'nin;  "Kalitatif" cinsi bakilir ve sonuc: (+) veya (-) olarak verilir.
Siz Turkiye'de, dogru durust cocuk doktoru oldugunumu saniyorsunuz?? 

Yukarı Dön
yagmurb Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yagmurb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Nis 2018 Saat 20:45
Kaç doktor gezdik bilemezsiniz hocam maalesef yok ellerinde antibiyotikle dolaştıklarıni düşünüyorum ne zaman gitsek antibiyotik veriyorlar ishal için o tozu kullanalım mi hocam probiyotik mis
Yukarı Dön
yagmurb Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yagmurb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Nis 2018 Saat 20:46
Birde kilosu normalmi hocam 3 kilo doğdu 9800 suan
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112771
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Nis 2018 Saat 06:06
500 gram eksigi var.  
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.