Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - iyileşirken tekrar kötüleşmek
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

iyileşirken tekrar kötüleşmek

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 4>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
teacher7 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 81
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı teacher7 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: iyileşirken tekrar kötüleşmek
    Gönderim Zamanı: 29 Eyl 2022 Saat 23:08
Hocam merhaba; sayenizde 4 yıldır antibiyotik kullanmadan hastalıkları atllattık. Oğlum 6,5 yaşında ve bu sene 1. sınıfa başladı. ama okulun ikinci haftası grip oldu. 3 gün göndermedik. tam iyileşti diye pazaretsi başalttık ama 10 gün olduğu halde hala okul sonrası çok halsiz ve geceleri uyurken inliyor. Az önce ağız kokusu kötü gibi geldi. Antibiyotik için ateş, pas ve ağız kokusunun olması gerektiğini biliyorum sayenizde. Sorum şu; biz nerdeyse hiçbir hastalığında çocuğu doktora göötürmeyip sizin tavsiyelerinizle atlatıyoruz. Acaba antibiyotik gereken bir durumda antibiyotik kullanmadan hastalığı atlatmamız mümkün mü.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Eyl 2022 Saat 08:54
Tabii ki mümkün! Antibiyotiklerin keşfinden evvel HER "Antibiyotik gereken hasta" ölüyor mu idi? 
Öyle bir şey olsa idi insanlığın sonu olurdu. 
Yukarı Dön
murat193 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 123
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı murat193 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Eyl 2022 Saat 18:41
Hocam sabah fena değildi sadece karnının agridigini söylüyordu. Akşam okuldan aldım pert bir halde. Ateşi çıkmış. Gelir gelmez uyudu. Dün de akşam 6 dan Sabah altıya kadar uyudu. Her yerinin agridigini söylüyor. Nerdeyse konuşurken bile zorlanıyor. Az önce az bı uyandı tekrar uyudu. Bilemedim. Doktora götürsek mi. Bilemediğimiz birşey olur da tedavi de gecikir miyiz. Sizin görüşünüz bizim için kıymetli. 
Yukarı Dön
murat193 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı murat193 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Eki 2022 Saat 01:55
Hocam hanımın ısrarıyla acile gittik. Röntgenler ultrasonlar kanlar iftarlar. CRP 40 miş kaninda mikrop var dedi boğazı kötü dedi yazdı antibiyotiği. Gaz varmış lavman verdi yapmadık. Ben daha karın agrisi olup da acile gidip röntgen çekilip karnında gaz var deyip lavman vermediklerini hatırlamıyorum.  Bu çocuk iki saat önce büyük tuvaletini yapmış bir çocuk. Siz hangi durumda lavman öneriyorsunuz. Bir de ek bilgi olarak şunu da paylaşmak istiyorum. Kan alırken damar yolunu düzgün bulamadı, çocuk uzun süre çok acıyor dediği halde biz de bunda bir anormallik var bunun bu kadar acimamasi lazım yarım saat boyunca dediğimiz halde birşey yok dediler en sonunda çocuğun kolunu sisirdiler. Yani aldık alacağımızi gördük göreceğimizi hastanede. Bana kalsa goturmezdim ama hanımın ısrarı. Ya önemli birşey vardır da ihmal ederiz duygusu. Ama hocam serum da rahatlatmadi. Hala inliyor uyurken. Antibiyotik gerekme ihtimali var mı sizce. Ateşi ve ağız kokusu var gibi dilin durumunu bilemiyorum uyuyor an itibariyle. Wbc yi sordum ama onu da söylemedi doktor. Şimdi e nabız dan bakmaya çalışıyorum görünmüyor. Sadece sodyum çok az düşük çıkmış, bir de glukoz biraz yüksek gibi. Gerisi normal. CRP 40 kanında mikrop var dedi. Tüm emekleriniz için çok teşekkür ederiz
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Eki 2022 Saat 09:14
Siz aranmışsınız. 

Bilmeniz gereken; topu-topu 2 husus var:
1- Antibiyotik gerekiyorsa: Ateş +Ağızda pis koku + Dili kaplayan pas tabakası olur.
2- Ameliyat gerekecek her türlü karın ağrıları, devamlı olur ve şiddeti devamlı artar.
Geldi-gitti ağrılar önemli değillerdir. 

Meslek hayatım boyunca, "gaz" teşhisini, Steteskop ile karın gazlarının sesini dinleyerek koydum. Hiçbir
hastaya; ne Serum, ne de lavman kepazeliğini uygulamadım.
Sadece yürümelerini tavsiye ettim. 
WBC 'yi tabiiki söylemez.. Başka türlü nasıl sahtekarlık yapacak? Bu puşt doktorlar, kendileri gibi PUST
laboratuvarlar ile iş tutarlar. Bunlar resmen ÇETE dir. 
CRP; "kanında mikrop var" demek değildir. Bu aşşagılık, pespaye doktor daha ne dediğinin farkında bile 
değil. WBC(Lökosit) yüksek olursa buna da; Enfeksiyon denir, Sepsis denmez.
Kanında mikrop olma durumu; Sepsis'dir ve çok ağır tablodur. Onu diyebilmek için de, "Kan kültüründe"
 üreme olması gerekir. Sakın böyle aşşağılık doktorlara inanmayın. 
Serum tabiiki de fayda etmeyecek. Hele bir de, Serum içine ( bazı salakların yaptığı gibi)  ağrı kesici 
koydu ise, barsak hareketleri daha da azalacağı için hadise en az 1 gün daha uzayacak. 
Lavman??  Gaz hadisesi, ince barsaklarda!! Lavman ise sadece kalın barsakda etkili olur. Yapılanların
tamamı fatura şişirme yöntemleri. Hiçbiri fayda etmeyecek. Bol bol yürütün. 
 Bu da size bir ders olsun. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 01 Eki 2022 Saat 09:17
Yukarı Dön
murat193 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı murat193 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Eki 2022 Saat 14:10
Hocam bu kan kültüründe üreme dediğiniz "Kan üre azotu bun" yazıyoo mudur. Bun 12 üre 26 normal görünüyorlar. Bir de bugün ağzına sürekli su geliyor. Lavobaya gidip tükürme ihtiyacı oluyur. Bu arada wbc ve diğer değerleri de e nabız dan buldum. WBC de normal. Bu sefer ağır seyrediyor eski griplerine göre. Yapabileceğimiz başka birşey var mı. Bir de bu sepsis dediğiniz şeyden hangi şartlarda suohelenmeliyiz
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Eki 2022 Saat 18:15
Hayır, hiç alakası yok. 
Gördüğünüz gibi WBC normal, sıradan bir Grip geçiriyor.
Sepsis DE:
Ateş düşmez.
Vücutta, çeşitli boylarda koyu kırmızı lekeler olur (lekeli humma)
Şuur bulanıklığı vardır.
Yukarı Dön
murat193 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı murat193 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Eki 2022 Saat 19:45
Hocam dişlerinin hepsinin agridigini söylüyor. Az önce tavuğu isirirken yiyemedi. Bir de sürekli ağzına su geldigini söylüyor ve tükürme ihtiyacı oluyur. Ballı zencefilli limonlu karışım vermiştik acaba boğazındaki iltihabı mi söküyor 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 4>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.