Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - kendim için
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

kendim için

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
leyli Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 740
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı leyli Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: kendim için
    Gönderim Zamanı: 16 Kas 2021 Saat 18:33
hocam iyi akşamlar.. hocam dişlerim çok berbat...covid dolayısı ile iyice de aksadı.. 2 ciddi kistim var...5 iltihaplı çekilecek dişim var...yaşım 46. bayanım ve 47 kiloyum... çoğu antibiyotiğe alerjim var...GÜÇSÜZ BİR VÜCUDA SAHİBİM.. bugün doktor flagy 500 mg. *2  verdi.... 10 kullan dedi... hocam bu antibiyotik olur mu ..kimseye güvenim kalmadı..doktorların bana yanlış ilaç kullandırrtığı çok olmuştur...  yanına da dex fort 50 mg ağrı kesici verdi ve ikisini birlikde KULLANMA dedi... 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113070
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Kas 2021 Saat 19:52
Baska bir Dis hekimine danisin. 
Yukarı Dön
leyli Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı leyli Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Kas 2021 Saat 19:21
hocam söylediğiniz üzere başka bir diş doktoruna danıştım.. Öncelikle antibiyotik kullanmam gerektiğini söyledi.. agumenin verdi..2*1..diğerleri işe yaramaz dedi..hocam inanın özellikle buradaki diş doktorları burnlarından kıl aldırmıyor. bir şey sormaya gelmiyor. zaten dinlemiyorlar da. derdimizi doğru düzgün anlatamıyoruz.. gerçi diğer branşlar da çok farklı değil.. kimse hastaları ciddiye almıyor.. kendisine bu antibiyotik çok büyük, nasıl içeceğim dedim.. aynı ayarda başka ve daha küçük bir antibiyotik var mı dedim..dinlemedi bile. bir şekilde iç dedi... bir de özel e gittik. devletteki diş doktorları daha da beter... hocam ben küçüklüümden bu yana ilaç içemiyorum nerdeyse.. çok eskiden guatr ilaçları kullandım. mercimek tanesi kadar. onu bile zorlanıyordum. inanın elimde değil. ne yapabilirim.. dişlerimde de 2 kist ve  7 tane de iltihaplı diş varmış..hepsi çekilecek dedi..
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Kas 2021 Saat 19:35
Augmentin 1000mg, tablet seklindedir. Ezip, suda eriterek alabilirsiniz.
Bunu hastaya anlatmak bu kadarmi zor? 
Yukarı Dön
leyli Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı leyli Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Kas 2021 Saat 19:45
sağ olun hocam. siz tabi bilirsiniz.. hocam havanda ezip suya karıştırmak zararlı değil değil mi.. yani siz söylediğinize göre bir şey olmaz... burda babaların tanıdığı bir kaç doktor var .. onlar dedi, bazı ilaçlar midede, bazıları bağırsakda vs çözülür. sen direkt çözdürüp vücuda alıyorsun..ilaçları farklı alırsanız tehlikeli olur, sakın denemeyin bile demişti..bol su ile içmeye çalış dediler..o sebeple danışmak istedim size...

Düzenleyen leyli - 18 Kas 2021 Saat 19:47
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Kas 2021 Saat 20:11
  "  bazı ilaçlar midede, bazıları bağırsakda vs çözülür. "
Cehaletin aktif hale gelmis sekli!  Tipik Turk kafasi! 
 O ahmaklara soyleyin, midede erimemesi gereken ilaclar: KAPSUL SEKLINDE, midede eriyebilenler, tablet
 seklindedir.
Benim kitabimda; "DUSUNME" ile ilgili bir makalem var onu okusunlar!!! Dusunmenin sagliga bir zarari 
yoktur. O yaziyi laf olsun diye yazmadim! Turkler icin yazdim! 
Turk doktorlari artik; Farmakoloji, Fizyoloji ve Fizyopatoloji bilmiyorlar! 

Yukarı Dön
leyli Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı leyli Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Kas 2021 Saat 16:56
hocam bir de son olarak agumentin 1000 mg a denk gelen şurup şekli var mı? doktorlar burda pek bilmiyor...eczacıya sordum..var dedi....o şekilde alsam aynı etkiyi görür müyüm hocam?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Kas 2021 Saat 19:30
Augmentin600 surup, gunde:2x2olcek alin. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.