Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - kendim için
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

kendim için

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
leyli Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 740
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı leyli Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: kendim için
    Gönderim Zamanı: 04 Ara 2021 Saat 12:09
hocam merhaba.. size danışmak istediğim bir kaç konu var. yardımcı olursanız çok sevinirim. teşekkürler..

1-hocam 46 yaşında bayanım..eylül ayında covide yakalandık 8 yaşındaki kızım ile... hala aşılarımı olmadım.. şu an dişlerimden dolayı antibiyotik tedavisi görüyorum.. ve dişçideki işlerim tam anlamıyla 4- 5 ay  sonra bitecek.. biliyorsunuz lokal anestezi yapıyorlar.... aynı anda hem antibiyotik içmek, hem de aşı olmak istemiyorum.. bazı arkadaşlarım aşının yan etkilerini çok ağır yaşadı.. öyle bir durumda antibiyotiği kesmek zorunda kalmak dişlerim açısından çok kötü olur. çünkü çekilmesi gereken kistli dişlerim var. Antibiyotik bittikden sonra aşıya gitmek daha mantıklı olmaz mı hocam..

2- anesteziler ile birlikde  aşı aynı zamanlara denk gelecek mecbur.. bir zararı olur mu?

3-hocam aşırı derece kansızlığım var. siz de söylemiştiniz. sabah akşam aç karnına en az 6 ay demir ilaçları içmez zorundayım.. yine aşıya denk gelecek mecburen.. bir zararı olur mu demir ilacı ile aşı...  çünkü bazı hallerde demir ilacı almak sakıncalı diyorlar..bilemiyoruz biz hocam hangi haller..

4-hocam  dişler için antibiyotiği yazmıştım size.. ilkin 5 günlük agumentin tedavisi işe yaramadı.. ağrılarım dinmemişti..1 gün ara vermiş oldum ve bu sefer yine agumentin 7 günlük tedavi başlandı..ağrılarım kesildi hocam...gün içinde ara ara ufak tefek sızı şeklinde ağrılar oluyor Sadece.. Antibiyotik pazar sabah bitecek..çok düzenli ve saatini hiç kaçırmadım..hocam ağrı kesildiğine göre işe yaramış mi oluyor antibiyotik..

5- hocam son olarak antibiyotiği kullandıktan en geç kaç gün içinde dişçiye gitmemiz gerek

Düzenleyen leyli - 04 Ara 2021 Saat 15:11
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ara 2021 Saat 18:52
1- Asi ile antibiyotiklerin hicbir baglantisi YOK! 
2- Asi ile Anestezinin, hicbir baglantisi YOK!
3- Asi ile Demir ilacinin hicbir baglantisi YOK! 
4- Olabilir veya vucudun bagisiklik sistemi oradaki mikroplra karsi gelismis olabilir.
5- Ben  olsam agri gecer gecmez Disciye giderim ve Antibiyotige devam ederim. Hatta tedaviden sonra da
 birkac gun daha Antibiyotik kullanirim. 

Yukarı Dön
leyli Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı leyli Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ara 2021 Saat 23:54
HOCAM ben başka bir şehirdeyim, dişçi başka şehirde... antibiyotik pazar günü bitiyor.. salı günü gideceğim dişçiye.. çünkü çok dolular malesef... hocam diş  
çekimi  olacak ve hemen implant yapılacak...işlemden sonra antibiyotik yazdırmama gerek var mı tekrar hocam...

Düzenleyen leyli - 04 Ara 2021 Saat 23:55
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Ara 2021 Saat 04:07
Hemen "implant" YAPILMAZ... 
Once kok kismi yerlesecek, 5-6 ay sonra da, ust kisim monte edilecek. 
Antibiyotik icin, disci  duruma gore karar verecek. 
Yukarı Dön
leyli Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı leyli Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Ara 2021 Saat 07:56
Evet hocam vida kısmı takılacak..iyileştikten sonra dişi takacak
Yukarı Dön
Burcu87 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 381
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Burcu87 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Ara 2021 Saat 09:42
Hocam araya giriyorum tekrar konu açmamak için. Ben de şuan diş tedavisi görüyorum ve doktorum cerrah. Aşı ile ağız içine uygulanan ilaçlar etkileşiyor dedi ve aşı olacaksam tedaviye 2 hafta ara vermem gerektiğini işlem yapılmayacağını belirtti. Ya da tedavi bittikten sonra aşı olmamı söyledi. O yüzden ben de kalan son işlemleri yaptırıp öyle aşı olacağım. Siz ise tam tersini söylüyorsunuz, boşuna mı aşı olmadım?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Ara 2021 Saat 18:49
Evet, bosuna asi olmadiniz! 
Asilar, ilaclarla etkilesiyorsa, YA hastaligin kendisini gecirenler NE yapsin?? 
K.c.ndan uyduruyor! 
Agiz icine uygulanan ilaclar, "Lokal anestezik" maddelerdir. SADECE lokal olarak etki gosterirler. Misal: Kan
 yolu ile beyine gidip, sizin beyninizi uyusturamazlar! 
Ayrica da, simdiye kadar hangi asinin, bu ilaclarla etkilestigi gosterilmis?? 
Diyecek ki; "Sadece Covid asilari icin soyledim!" 
Yok yaa!!  Covid asisinin icindeki farkli HANGI MADDE etkilesim gosteriyormus?? 
Bakin, goruyorsunuz Turk saglik calisanlarinin kafa yapilarini! Uydurmakta uzerlerine yoktur. 
SANKI, her dis tedavisi goren her hastaya; "Asi oluyormusunuz?" diye soruyorlar! 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 05 Ara 2021 Saat 18:51
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.