Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Kızım için
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kızım için

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Adeniz Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 391
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Adeniz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Kızım için
    Gönderim Zamanı: 21 Eki 2021 Saat 00:24
Hocam merhaba, kızım 7 yaş 2 ay. 130 cm boy, 24 kg. Bir kaç yıldır ellerim yanıp sönüyor der. Ben ve eşim olabileceğini söylerdik. Bugün nasıl bir durum olduğunu ellerimi tutup tarif etti. Çok şaşırdım hocam. Bugüne kadar bir şey olmaz dedik. Çocuk normal algılamış. Durum şu; avuç içi ve parmak içlerinin farklı bölgelerinde 10 noktada baş ve işaret parmağı ile sıkıp bırakma gibi biraz acıyor diyor, 1-2 dk civarı sürdüğünü, daha çok sol el ve günde bir defa olduğunu söylüyor. Asla olmayanı söyleyen hir çocuk değil. Nedir durum hocam?
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112770
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eki 2021 Saat 03:31
Karpal tunel sendromu, olabilir. Bir Norolog gorsun. 
Yukarı Dön
Adeniz Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 391
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Adeniz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eki 2021 Saat 07:27
Hocam küçük yaşlarda oluyor mu Karpal tünel sendromu nedir? Tedavisi edilmezse ne olur ve başka bir belirtisi yok mu? Nörolog neler ister şimdi hocam biliyorsunuz😢 başka bir yolu yok mu, 5 yaşından beri ara ara söyler bu durumu yardım edin hocam. 2. Sınıf sürekli ödevleri oluyor ellerini aktif kullanmak durumunda yavrum.

Düzenleyen Adeniz - 21 Eki 2021 Saat 07:34
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112770
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eki 2021 Saat 20:57
Benim bransim degil, bir gosterin, baska bir sey(?) de olabilir. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.