Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Komplike Ateşli Havale
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Komplike Ateşli Havale

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
semihkr Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 4
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı semihkr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Komplike Ateşli Havale
    Gönderim Zamanı: 08 Ara 2022 Saat 00:50
Merhaba Hocam 
 nasılsınız ?
Oğlum 2.5 yaşında 12 kilo. Gündüz işteyken ateşlenmiş ve babaannesi 17:30 da 5ml mor calpol verdi  saat 9 da  tekrar artınca sarımsaklı yağ sürdüm ayağına düşmeyince 21:30 da 4-4.5 ml kadar dolven verdim 10 dk sonra nefes zor almaya başlayınca ilaç alerji yaptı diye düşündüğümden zyrtec verdim 3ml ama o anda bilinci de gitmeye başlayınca direk acile çıktık .yolda vücudu kitlendi tek bir odağa bakmaya başladı ve bir ara ağzından köpükler geldi bu süre tam emin değilim ama 6-7' dk kadar sonra 1-2 dk nefes aldı gibi oldu köpükler durdu ama sonra tekrar kasıldı vücudu  yolda gelirken bir de cortair 0.25 2 ML verdim hastaneye girdiğimizde de nöbet devam ediyor vücut kasılmış ateşli havale geçiriyor dediler sonra ilaç ve hava verildi rahatladı sonra tekrar bir nöbet geçirdi tekrar ilaç verildi sonra tekrar nöbet geçirir gibi oldu tekrardan ilaç verildi dün gece 23:30 dan beri durumu iyi fakat hala acilde müşade altına alıp 24 saat takip edildi ve tetkikler yapıldı.3 kez nöbet geçirdiği söylendi.nöroloji alerji ve KBB gördü. bundan sonra ateşi yükseldiğinde ya da yükseleceğini hissettiğinde  Nervium ilacını 3 gün 8 saat arayla 1ml kullanacaksın çünkü komplike fk geçirmiş ve uzun sürmüş dediler  ateşlendiğinde tekrar bir havale geçirebilir dediler onu önlemek için bu ilaç dediler

Ateşelendiği zaman kullanmak için nervium yazdı 3 gün 8 saat arayla 1 ML dedi.38 i görünce beklemeyin verin acile gelin hemen dendi.

Genel pediatride muayene etti el ayak hastalığı var crp 54 kulak boğaz ve ciğerde enfeksiyon var dedi ciğerler çok değil ama  biraz sıkışık dedi.aynı zamanda el ayak hastalığı da geçiriyor dedi

Sizin yazılarınızda nervium ilacını okuyunca açıkçası endişelendim .Ama bir yandan da ateşi 38 e çıkacak diye uyku bile uyuyamıyoruz.
Çocuğun sıvı alımında ve hareketlerinde hiç bir sıkıntı yok.Ateş 37.6-37.8 arasında gidiyor . Antibiyotik e başladık mecburen.Agumantine bid. Çünkü daha önceden 2 kez kurup geçirdi. 
Ne tavsiye edersiniz hocam ?
Teşekkürler 

Düzenleyen semihkr - 08 Ara 2022 Saat 00:51
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ara 2022 Saat 03:10
Sarimsak yuzunden olmus! Sarimsak etkisi ile damarlarda genisleme olunca, Beyine giden kan miktari daha
az olunca, beyin kendini korumak icin calismayi durdurur ve daha az yakit ve oksijen tukenir. Bu esnada, 
EEG cekildiginde, NORMAL trase gorulur. Ama, calismanin durmasi, kafasi kesilmis canlilardaki boyle bir
 tabloyu yaratir. Bu cirpinmalarla, nabiz ve solunum artinca, beyine yeterli yakit ve oksijen gelince, beyin
tekrar calismaya baslar. Hele bir de, ilk havale sonrasi SOGUK tatbik edilirse, ikinci havale gelir. 
Bu bilgiler; '80'li yillardan beri biliniyor ama Turk doktorlari Ates ve Havale ile halki korkutarak dolandirirlar
kolay kolay bu dolandiricilik yonteminden vagecmezler.
Havale ASLA Sara nobeti degildir. Sakin hicbir Turk doktoruna inanmayin. Biliyorsaniz, internette Ingilizce
yazilari okuyun, ogrenin.  

Yukarı Dön
semihkr Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 4
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı semihkr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ara 2022 Saat 16:58
Çok şaşırdık Hocam.Biz dolven den kaynaklı oldu diye düşünüyorduk sarımsaklı yağı uzun yıllardır kullanıyorduk hep.çok teşekkür ederiz. Maalesef mecburi doktorlara teslim oluyoruz . 
Şimdi ateşi 38 i geçecek hemen nervium  vermemiz gerek diye uyku uyuyamıyoruz. .10 gün sonra nöroloji randevusuna kadar bu şekilde takipte olun dediler ne yapacağımızı bilemedik. 
Yukarı Dön
ceynrose Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 518
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ceynrose Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ara 2022 Saat 20:26
Cok ozur dilerim dahil oldum ama ben cocuklarima 2 yasindakinede dahil gece oksurduklerinde sarimsakli yag hazirlar ayak altina surerim oksurugu tik diye keser .hocam zararli bir uygulamami bu korktum simdi
batuhanım herşeyim.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ara 2022 Saat 20:26
    "  ateşi 38 i geçecek hemen nervium  vermemiz gerek diye uyku uyuyamıyoruz. "
Boyle bir uygulama Dunya'da YOK! Bunu soyleyenler geri-zekali ! 
Sakin bu geri-zekalilara inanmayin, sakin o ilaci vermeyin. 
Hicbir sey cikmayacak. 
Makalelerimi, "Yazarlar" kismindan okudunuz mu? 
Yukarı Dön
ceynrose Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ceynrose Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ara 2022 Saat 20:27
Hocam nolur sizin yazinizin ustunde kaldi benim icinde bir yorum yaparmisi iz sarimsakli yag icin
batuhanım herşeyim.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ara 2022 Saat 21:20
Sarimsak yuzunden olmus! Sarimsak etkisi ile damarlarda genisleme olunca, Beyine giden kan miktari daha
az olunca, beyin kendini korumak icin calismayi durdurur ve daha az yakit ve oksijen tukenir.
Yukarı Dön
ceynrose Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ceynrose Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ara 2022 Saat 21:23
Hocam yani benim cocuklar oksuruk olunca bu sarimsakli yagi surmem zararlimi degilmi ayakaltlarina.
batuhanım herşeyim.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.