Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Psikiyatri Uzmanı Dr. Özlem Mestçioğlu > Konuşma, Geç Konuşma, Kekemelik
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - konuşma çabası azaldı...bir de!!!
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumkonuşma çabası azaldı...bir de!!!

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
*canımkızım* Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 117
Mesajın Direkt Linki Konu: konuşma çabası azaldı...bir de!!!
    Gönderim Zamanı: 07 Haz 2010 Saat 23:51
Merhaba Özlem hnm, kızım 15 aylık, daha bir kaç ay öncesine kadar ağzı boş durmazdı, baba, dede mama, meme, adda, gel, hav hav, ver, al, anane gibi ilk kelimelerini söylüyodu. hatta "anne al" diye ilk cümlesini kurmuştu. şimdilerde ise anne, hav hav, alo 'dan başka birşey demiyo. ne oldu da kızım vazgeçti anlamadım...

konuşmasını destekleyecek önerilerde bulunurmusunuz?

bir de bir yakınımı kısmen karanlık odada ona ellerini iyice yüzüne yaklaştırıp "böö-- bööööö" derken buldum. sonra şaka yollu davrandı ama iyi niyetli olmadığını düşündüm o an. korkutulan bebekte ne gibi etkiler olabilir?

çok teşekkür ederim şimdiden...
Yukarı Dön
özlemmestçioğlu Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 1320
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Haz 2010 Saat 17:11
şu anda kafasında biriktiriyor olabilir. birden kısa hatta uzun cümlelerle konuşacaktır. bol bol kitap okuyun ve yanında düzgün türkçe kullanmaya gayret edin. yakınınız oyun yaptığını zannetmiş olabilir, bir kere olması çok etkileyici olmaz, ancak bundan snra o kişiye biraz daha temkinli yaklaşın
özlem
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.