Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Psikiyatri Uzmanı Dr. Özlem Mestçioğlu > Kardeş İlişkileri & İkiz çocuklar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Kreş deneyimimiz
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumKreş deneyimimiz

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Emrecik Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 111
Mesajın Direkt Linki Konu: Kreş deneyimimiz
    Gönderim Zamanı: 20 Ara 2010 Saat 14:42
Merhaba hocam. 5 yaşındaki oğlumu 2 ay kadar önce kreşe gönderdik. Arkadaşlarından 1 ay sonra başladı kreşe. İlk 15 gün çok zorlandık. Gitmek istemedi. Kendisi ile konuştuğumuzda kreşte beni uyuytuyorlar hiç oynatmıyorlar dedi. Kreş yönetimi ile konuştuk Uyutmadılar bayağı alıştı kreşe. Ağlamıyordu. Sonra davranışlarında değişiklikler oldu.Sanki eve geldiğinde kreşte yapamadıklarının hırsını bizden çıkartıyor gibiydi.Sözlerimizi hiç dinlemiyordu. Çok agresif bir yapıdaydı.Cry  
Yukarı Dön
Emrecik Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ara 2010 Saat 14:49
Neyse hasta olduğu için bir kaç kez kreşe göndermedik.Evde geçirdiği zaman daha değerli geldiği için olsa gerek kreşe gitmek istemiyor şimdilerde.Nedenini sorduğumuzda da kreşi sevmediğini orada oyun oynamasına izin verilmediğini, bir arkadaşının ona bebek dediği v.b. bahaneler öne sürüyor. Kreş özel bir kreş. Defalarca kreş yönetimi ile konuştum.Benim için eğitimden ziyade çocuğumun mutluluğu önemli dedim. Oyuna çok az zaman harcadıklarını(kreşin fiziki yapısıda oyun sahası için çok müsait değil) bu şekilde oğlumun kreşe gelmek istemediğini anlattım. Thumbs Up    
Yukarı Dön
Emrecik Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ara 2010 Saat 14:55
Gerçekten okul bayağı kuralcı.Kreş biraz da dar olduğundan çocukları sınıflarda tutmayı yeğliyorlar. Öğrenci kapasiteside çok. Velhasıl oğlum şimdi kreşi kesinlikle red ediyor. Daha önce gezdiğimiz başka bir kreşe gitmek istediğini söylüyor. Bunda benim de hatam var. Kreş başlangıcında istemezsen başka kreşe gönderirirz demek gafletinde bulunmuştum. O zaman bunaldım da söylemiştim ama unutmamış. Şimdi diğer kreşe gideceğim diye tutturuyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Şimdi o kreşte karşılaştığı bir sorunda oraya da gitmek istemezse diye korkuyorum. Tongue  
Yukarı Dön
Emrecik Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ara 2010 Saat 15:01
Şimdi işin içinden çıkamıyorum. Oğlumu hep tercihleri kendisine bırakarak rahat yetiştirdik. Şimdi sıkıya gelmiyor anlaşılan. Söylediği diğer kreş biraz daha serbest kreş. O da özel ve oyuna daha fazla önem veriyorlar. Ama acaba aynı durumu oradada yapar mı bilmiyorum. Elimizden geldiği kadar istikrarlı bir şekilde 2 ay gönderdiğimiz halde alışamadı küçük yavrum. Psikolojiside bozulmaya başladı. Okul fobisi oluşup 7 yaşına geldiğinde de okula gitmek istemezse ne yaparım. Fikirlerinizi bekliyorum Özlem Hanım.Şimdiden teşekkür ederim.Clown    
Yukarı Dön
özlemmestçioğlu Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Puanlar: 1320
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Oca 2011 Saat 11:01
ilk defa evden uzaklaştığı bir yerin biraz rahat olması istenen bir şey. ancak hiç bir zaman evdeki kadar özgür olamayacak. oyuncakları paylaşması, kurallara uyması gerekecek. bu nedenle okul öncesi kreşi önermekteyiz, bu kreşin baskıcı olduğunu düşünüyorsanız ve olanaklarınız varsa başka bir kreş seçebilirsiniz, ancak onda da başlangıçta benzer sorunlar olabilir. pes etmeyin, göndermeye devam edin. okula alışabilmesi, topluluk içinde yaşama kurallarını öğrenebilmesi için bu çok gerekli
özlem
Yukarı Dön
Emrecik Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Oca 2011 Saat 13:15
Cevabınız için teşekkür ederim Özlem Hanım. Aynı kreşe devam ediyoruz.Kreş değişikliğinin daha kötü sonuç doğuracağını düşünüyorum.Çünkü arkasında bizim olduğumuzu gördüğü sürece memnuniyetsizliği devam edecek gibi görünüyor.Şimdi okula giderken oyuncak götürmesini sağlıyorum ya da değişik bir kıyafet öneriyorum.Arkadaşların yakışıklı olduğunu görsün diyor ikna ile gönderiyorum.Bir de okuluna devam ederse istediği araba yarışı pistini alacağımıza söz verdik.Şimdilik böyle götürüyoruz.Bakalım zaman ne gösterecek.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.