Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - KULAK AĞRISI VE AKINTISI
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

KULAK AĞRISI VE AKINTISI

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
asneti Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 73
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı asneti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: KULAK AĞRISI VE AKINTISI
    Gönderim Zamanı: 27 Tem 2021 Saat 09:00

Hocam iyi günler..

Tatildeyiz 5.5 yaşındaki oğlumda havuz sonrası kulak ağrısı başladı, yanımda iliadin yoktu tatil yerinde de bir türlü damla olanı bulamadığım için (eczanelerde hep sprey vardı) iliadine 2 gün kadar geç başlamış olduk. 

Başladıktan sonra da geciktiğimizden olacak ki ilk defa sağ kulağı şeffaf sıvı şeklinde akmaya başladı.
Eski Maillerinizden anladım ki kulak zarı delinmiş. Ateş hiç olmadı ağrısı var diye iliadine devam ettik ancak tatil yerinde yine Bactrim e ulaşamadım.

Son 2 gündür akıntı sadece gece az miktarda oluyor açık parlak sarı şeklinde. Yoğun bir akıntı yok ama 3 gündür günde 1 kere kulağını tarif ettiğiniz gibi kağıt peçete ile siliyorum ertesi güne kadar ihtiyaç olmuyor. Bu nedenle Bactrim başlamadım biraz da. 

Dün gece hiç uykusundan bile uyanmadı ağrısı olmadı sadece kulağına dokunduğumuzda ağrı olduğunu söylüyor ama günlük hayatına keyifli şekilde devam ediyor. İliadinde 5. Gün bugün doluyor. Bu nedenle eski mailleri defalarca okusam da soru sorma gereği hissettim.

1- Durum böyleyken akıntı var diye Bactrim e başlamalı mıyım? Akıntı sadece gece  ve günde 1 kere oldu diye Kullanmamakla hata mı etmişim? Eğer mutlaka kullanın derseniz bir şekilde bulayım hocam. (Bu arada bu yaşa kadar 1 kaşık dahi ilaç içmemiş bir çocuk)

2- Hocam hala tatildeyiz. Oğlum denize havuza girmek istiyor. Silikon kulak tıkacı ile kulaklarını kapatıp suya soksak sıkıntı olur mu? Şimdiden çok teşekkürler..

Düzenleyen asneti - 27 Tem 2021 Saat 09:01
Yukarı Dön
asneti Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı asneti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Tem 2021 Saat 08:51
Hocam dün gece çok ağrısı oldu ve akıntı Bactrim başladım.
Ancak kulağının giriş kısmı şişmeye başladı 😔 dış kulak yolu iltihabına mı çevirdi diye korkuyorum hocam😔 dilerim yanıt verirsiniz.. tatildeyiz çok çaresiz kaldık..
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113103
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Tem 2021 Saat 11:53
Bactrim başlamanız iyi olmuş.. Bactrim'in pek çok muadili olan ilaç var: Kemoprim, Septrin, Co-Triprim,
Metoprim,Trimoks gibi! 
Evet, kulak zarı delinmiş. Akıntı olduğu sürece orta kulakta birikim olmayacağı için basınç ve sonucunda
 ağrı olmaz. Zar kendiliğinden kapanırsa, tekrar ağrı başlayabilir.
1 gün ara verirseniz, tekrar 5 gün kullanabilirsiniz.
Anlattığım gibi damlatmanız çok önemlidir.
Havuza girmek isterse, kulaklık+Bone kullansın.

Yukarı Dön
asneti Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı asneti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Tem 2021 Saat 12:45
Hocam kulağın giriş kısmı şişti bu kötüye mi işaret? Dış kulağa da geçmiş olabilir mi?

Kulakta akıntı devam ediyor ara ara, dururken ağrımıyor ama dokununca yoğun ağrısı var o kulağın üzerine yatamıyor. Gece çok ağladı. 
Bactrim için geç kaldık ve ilerlediyse diye korkuyorum hocam, benim hatam oldu geçti diye Bactrim e başlamadım😔 

Cevabınız için çok teşekkür ederim hocam Allah razı olsun sayenizde bu yaşa kadar ilaçsız geldi çocuğum ilk ilacı Bactrim oluyor. 

Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Tem 2021 Saat 21:00
EĞER, kulak kepçesinde şişlik ve kızarıklık varsa, Bactrim yerine; Aug..tin400, günde:2x1.5 ölçek verin. 
Yukarı Dön
asneti Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı asneti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Tem 2021 Saat 03:48
Hocam kulak deliğinin giriş kısmı dün gece şişmeye başlamıştı hatta bence kulak kepçesinde de şişlik vardı dün gece Bactrim başlamıştım.

Az önce uykusunda baktım kulağına o şişik inmeye başlamış ama dün gece bariz bir şişlik vardı o kesin. Sabaha nolur bilmiyorum ama iyileşme var gibi geldi bana.

Yine de Bactrimi bırakıp Augm... Başlayalım mı yoksa şişlik bu şekilde inmeye devam ederse Bactrim e devam mı edelim? 

Yukarı Dön
asneti Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı asneti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Tem 2021 Saat 08:05
Hocam sabah uyandığındaki kulağının mevcut halinin fotoğrafını yüklüyorum. Ağrımayan diğer kulağı ile şişliği mukayese edebilin diye ikisini yanyana ekledim. 

Düzenleyen asneti - 29 Tem 2021 Saat 08:06
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Tem 2021 Saat 09:58
Bactrim ile devam edin. Aug..tig gerekecek kadar değil.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.