Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - KULAK AĞRISI VE AKINTISI
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

KULAK AĞRISI VE AKINTISI

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
asneti Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 73
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı asneti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Kas 2022 Saat 22:07

Hocam 1.5 sene kadar önce yine aynı konuyu açmıştım. 
Oğlum yine havuza girdi su kaçtı ve yine kulak ağrısı oldu. 

Kulaktan az miktarda şeffaf sıvı geldi 1 kere. Yoğun değildi ancak her halükarda Bactrim kullanmak gerekir mi yoksa akıntı az olursa kullanmasak da olur mu? Eski maillerde bulamadım cevabını. 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Kas 2022 Saat 03:04
Gelen sivi; havuz suyumu? Orta kulak sivisimi? 
Orta kulak sivisi suphesi varsa, Bactrim kullanin. 
Yukarı Dön
asneti Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı asneti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Kas 2022 Saat 06:37
Havuza gireli günler oluyor hocam havuz suyu değildir. 
Aşırı kulak ağrısı üzerine anne kulağımdan bişey geliyor dedi baktım o şekilde gördük ama dediğim gibi akıntı çok çok az sadece nemlendirmişti kulak borusunu. Kulak girişine kadar dahi çıkmamıştı.

O yüzden bu kadar az gelince de kullanmak gerekir mi Bactrim i diye sormak istemiştim hocam. 
Bu bahsettiğim az akıntının üzerinden 1 gün geçince kullanmaya başlasak sıkıntı olur mu? Çünkü akşam iş çıkışı anca alabileceğim ilacı. 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Kas 2022 Saat 19:22
Ates yok, akinti devamli degil, Bactrim gerekmez. 
Yukarı Dön
asneti Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı asneti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Kas 2022 Saat 17:39
Canım hocam. En son attığım mailde oğlumun sol kulağı yoğun miktarda ağrıyıp bir kere akıntı olmuştu. Ateş ve akıntıda devam olmadığı için Bactrim e gerek yok demiştiniz. Kullanmadık hiçbir şey iliadin haricinde ancak oğlum l günden beri kulağında sesler ve uğultu duyduğunu az duyduğunu söylüyordu. Normal olduğunu geçeceğini söyledim hep.

Ancak oğlum bu süreçte hastalık geçirmemesine rağmen dün akşam birden sağ kulağı ağrımaya başladı bu sefer de. Hemen iliadin damlatıp yatırdım ve bir süre sonra dayanılmaz oldu kulak ağrısı ve bir baktım akıntı oldu. 
Akıntı olunca kulak zarı delindi diye düşündüm. (Alerjik bir çocuk ondan mı böyle sürekli kulak ağrıları oluyor anlamadım)

Ateşi olmadığı için takip ettim Bactrim kullanmaya gerek yok diye düşündüm. 

Dün akşamdan beri ara ara ağrısı çok artıyor ve ardından yine bir miktar akıntı geliyor öyle yoğun değil hocam kulak yolu girişinde nemli ıslak bir görüntü olacak şekilde bir akıntı. 24 saat içinde 3 kere kadar akıntı oldu bu şekilde.

Nolur nolmaz diye eczaneden Bactrim almaya gittik vermediler reçete yok diye. Acile gidelim dedik yazdırmak için akıl almaz bir sıra vardı. 

Şimdi hocam eski maillerde cevabı bulamadığım için bu konuyu çok sık yaşayıp bir daha da sizi rahatsız etmemek için şu sorunun cevabını netleştirmek istiyorum. 

Bactrim kesin olarak hangi durumlarda kullanılır? Eski maillerden öğrendiğim  

1- Ateş olmalı 
2- Akıntı olmalı

Ancak bazı maillerde akıntı olduğu halde ateş olmadığı için gerek yok demişsiniz. Bu durumda Bactrim i kullanırken akıntının ölçüsü ne olmalı emin olamıyorum. 
Şu an çok kararsız kaldım. Bactrim kullanmalı mıyım yoksa iliadin ile devam mı etmeliyim? Sürekli akıntı yok ara ara ağrıyla beraber gelip bir miktar akıyor gözlemim. Ateş yok, ağrısı yok güncel olarak. 
Ateş olmadığı için akıntı olsa dahi Bactrim kullanmazsak çocuğumuzu riske atmış tehlikeli bir durum oluşturmuş olur muyuz? 

Düzenleyen asneti - 27 Kas 2022 Saat 18:00
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Kas 2022 Saat 19:00
Supheli oldugunuzda, bactrim baslayin. 
Yukarı Dön
asneti Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı asneti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Kas 2022 Saat 20:54
Hocam yanlış bir gözlem mi yaptım anlamadım ancak iliadini damlattıktan kısa bir süre sonra kulağında akıntı oluyor oğlumun. 

Acile gittik maalesef tüm ısrarlarıma rağmen Bactrim yazmadı doktor. Eczane de vermiyor napacağız hocam 😔 

Ateş yok ara ara akıntı devam. Kullanmasak sıkıntı olur mu? Aug... Yazıp, kulak damlası yazıp gönderiyorlar 😐
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Kas 2022 Saat 02:58
SAKIN; Augmentin ve kulak damlasi KULLANMAYIN! 
Bunlari kullanmaktansa, HIC ilac kullanmamak daha hayirlidir.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.