Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Kulak ağrısı ve ateş
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kulak ağrısı ve ateş

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Deryad Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 147
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Deryad Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Kulak ağrısı ve ateş
    Gönderim Zamanı: 23 Haz 2022 Saat 10:17
Kadir bey merhaba, 1 ay sonra 4 yaş olacak 15 kilo kızımda pazartesi kulak ağrısı başladı. İlliadin damla başladım. Fakat dün (Çarşamba) ateşi 37.7-38.7 arası olmaya başladı ve kulağının yanak tarafının hala ağrıdığını söyleyince bugün doktora götürdüm. Bactrim yazmasını istedim ama etki etmeyeceğini söyleyerek Augumentin ES600 yazdı.kulak içi kızarık, hatta ilerlemesi mümkün tomografi çektirmemiz gerekebilir dedi. Kulak damlaları da yazdı ama onları kullanmayacağım. Bactrim aldım kullanmaya başlayayım mı? Ateş 37.5-38 civarı balgamlı öksürük, burun akıntısı mevcut…
Çok fazla ateşli kulak ağrısı yaşıyoruz. Ayda en az 1 kere illiadin kullanmak zorunda kalıyoruz..Bu arada grip olduğundan eminim çünkü bende de  aynı şekilde burun akıntısı kulak tıkanıklığı başladı. Ne yapmalıyım? Kızımın Çok sık kulak ağrısı yaşaması psikolojimi de bozuyor. Sanki iyileştiremiyorum. Şimdiden teşekkür ederim…

Düzenleyen Deryad - 23 Haz 2022 Saat 13:40
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 112788
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Haz 2022 Saat 14:46
Başlayın. Görüyorsunuz nasıl da, kasten daha kötü yapacak ilaçları veriyor. İllaki ameliyat edecek. 
Zaten, Viral hastalık dışında, kulak problemi olmaz. 
Sakın benim anlattıklarımın dışına çıkmayın.
Yukarı Dön
Deryad Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Deryad Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haz 2022 Saat 00:44
Kadir bey merhaba, bugün Bactrim kullanmaya başlayalı 5 gün oldu. Ancak az önce uykudan ağlayarak uyandı ve sağ kulağının ağrıdığını söyledi. Sadece sağ tarafına illiadin damla yaptım. Beklettim fakat ağlaması artınca calpolde verdim. Ateş yok burun tıkanıklığı var. Antibiyotik kullanırken Neden ağrı tekrar nüksetmiş olabilir?

Düzenleyen Deryad - 29 Haz 2022 Saat 00:45
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haz 2022 Saat 09:26
Kulak ağrısı olduğunda, DAİMA, her iki BURUN deliklerine İliadin damlatılacak!! 
Orta Kulak İltihabi bazı ahmak Türk doktorlarının zannettikleri gibi, bir iltihap değildir! Mekanik bir olaydır.
Türk Tip fakültelerinde 50 seneden beri artık "Fizyopatoloji" dersi okutulmadığı için, Türk doktorları artk
hastalıkların oluşma mekanizmalarını bilmezler.
Orta Kulak hastalığında, (daima Gripleri takiben oluşur) ödemin Öztaki borusunu kapaması sonucu, Orta
Kulak boşluğunu nemli tutan sıvı akamaz ve yaptığı basınç ile ağrıya sebep olur. Sadece İliadin DAMLA ile,
bu ödemin çözülmesi ile bu sıvı akar her şey düzelir. 
Bu konulardaki sahtekarlıkları anlattığım 2 makeleyi, ilk sayfadaki Yazarlar kısmından okuyun.
Yoksa bu "Çakallar" sizi daha çok ısırırlar. 

Yukarı Dön
Deryad Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Deryad Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haz 2022 Saat 16:39
Kadir bey bnm öğrenmek istediğim antibiyotik devam ederken tekrar kulakağrısı olması normal mi?
Yukarı Dön
Pelin93 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 24
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Pelin93 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haz 2022 Saat 17:31
Merhaba hocam 1 yasnda kizm var sanirim dis cikardigi icin kualklari agriyo devamli elleri kulaginin icinde ne yapabilirm calpol veriyorm günde 2 kez 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haz 2022 Saat 17:48
Tabii ki NORMAL!  Antibiyotiğin "Orta Kulak İltihaplarında" YERİ YOKTUR!! 
Bunu daha nasıl anlatayım... Hadise mekanik. Öztaki borusu kapanınca ağrı oluyor. Tek çözüm; İliadin damla
Belli ki, makalelerimi bile okumamışsınız. 
Yukarı Dön
Deryad Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Deryad Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haz 2022 Saat 19:40
Kadir bey yanlış anladınız Bactrim kullanıyoruz ya onu demek istedim. Tüm makalelerinize okudum emin olun.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.