Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Kulak ağrısı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kulak ağrısı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
sdoruk Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 9
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı sdoruk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Kulak ağrısı
    Gönderim Zamanı: 09 Ağu 2022 Saat 16:27
Hocam merhaba,

4,5 yaşında Erkek çocuğumuz var. Burun tıkanıklığı sonrası gece saat 3'e kadar kulak ağrısı çektik.
Burnunu temizlemekte zorlandığımızdan dolayı burnunu çektiği için kulağına geçip orayı doldurmuştur diye düşünmüştük. (1. çocuğumuzda 4 sene önce olmuştu ve KBB bu şekilde cevap vermişti sonrasında ILIADIN MERCK ve NASONEX AQUEOUS NASAL SPREY kullanmıştık ve geçmişti.) 

Bugün 4,5 yaşındaki çocuğumuz için çocuk hastalıklarına gittiğimizde kulağında kızarıklık olduğunu ve antibiyotiğe başlamamız gerektiğini söyledi.  600 mg'lık antibiyotik vermiş. Ayrıca alerji şurubu vermiş (alerjiden kaynaklanabilir diye). 

Ne yapmalıyız? Şu ana kadar sizin sayenizde hiç antibiyotik kullanmadık. Şimdiden teşekkürler. 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağu 2022 Saat 18:38
"Allerjiden kaynaklanan iltihap"!!!  Böyle salakca bir ifadeyi dünya'da bir tek Türk doktorları uydurabilir. 
İlk sayfadaki "Yazarlar" kısmında Orta Kulak İltihapları ile ilgili 2 makalem var, onları mutlaka okuyun.
Bu kadar salak ve cahil doktorları hangi Tıp Fakülteleri yetiştiriyor acaba?? 
SAKIN, Antibiyotik kullanmayın, kulak ağrısı olduğunda; sadece İliadin damla kullanın. 
Makale ve Forum yazılarımı mutlaka okuyun.

Yukarı Dön
sdoruk Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı sdoruk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağu 2022 Saat 22:28
Hocam çok sağolun. Bir de burun ve / veya kulak tıkanıklığından dolayı duyma kaybı olduğunu düşünüyoruz. Bazen söylediklerimizi anlamayabiliyor. 1. çocukta da olmuştu. Acaba bunun için Nasonex de kullanmalı mıyız? Bir de illadin 3 veya 4 gün kullanılıyordu en fazla. Bizim için böyle bir sınırlama var mıdır? 

Tekrar teşekkür ediyorum. 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ağu 2022 Saat 09:48
1- SAKIN HA!! Nasonex kortizon olup, "Sahtekarlığın 2. Safha" ilacıdır.  Önce sahte bir iyilik hali yaratır, sizi
aldatır ama sonra bedelini daha ağır bir şekilde ödersiniz, KBB doktorlarından çıkamazsınız. Zaten onların da
 istediği budur. 
2- İliadin peşpeşe, 5 gün kullanın, 1 gün dahi ara verseniz gene kullanabilirsiniz. Damlaları benim anlattığım
 gibi damlatın.

Yukarı Dön
zeppgizz Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 13
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı zeppgizz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Ağu 2022 Saat 16:13
hocam merhaba yeni konu açmayı bulamadığımdan burdan alıntılayarak yazabiliyorum öncelikle kusuruma bakmayın.
geçtiğimiz hafta tatildeydik ve 33 aylık kızım denize ve havuza girdi. Tatilden döndüğümüzde şeffaf burun akıntısı başlamıştı ama basit bir üşütme diye düşünerek çok önemsemedim. Bugün şiddetli bi şekilde kulağım ağrıyor diye ağlamaya başladı ve gündüz uykusuna geçemedi en yakın doktora gittik. Dış kulak iltihabı olduğunu ve 400 mg agumentin verdi daha önce hiç antibiyotik kullanmadığımız İcin başka seçenek sordum ancak dış kuşağı sarmış 10 gun düzenli kullanın antibiyotiksiz geçmez yoksa orta kulağa inebilir ateş yapar şiddetlenir dedi. Size yine danışmak istedim içim rahat etmedi. İlladin damla yeterli olur mu? Teşekkürler 🙏🏼

Orjinalini yazan: Dr.KadirTugcu Dr.KadirTugcu Yazdı:

1- SAKIN HA!! Nasonex kortizon olup, "Sahtekarlığın 2. Safha" ilacıdır.  Önce sahte bir iyilik hali yaratır, sizi
aldatır ama sonra bedelini daha ağır bir şekilde ödersiniz, KBB doktorlarından çıkamazsınız. Zaten onların da
 istediği budur. 
2- İliadin peşpeşe, 5 gün kullanın, 1 gün dahi ara verseniz gene kullanabilirsiniz. Damlaları benim anlattığım
 gibi damlatın.

Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Ağu 2022 Saat 17:03
Cevap yazıldı. Lütfen aynı soruyu mükerrer sorup beni meşgul etmeyin. 
Yukarı Dön
sdoruk Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı sdoruk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ağu 2022 Saat 03:17
Hocam merhaba,

Sizin tavsiyenizi uygulayarak sadece illadin verdik. Zaten kulak ağrısı tekrarlamadı. Bugün önceden devlet hastanesine randevu aldığımız KBB doktoruna kontrol amaçlı gittik. Kulaklarının tertemiz olduğunu, hiçbir şeyinin olmadığını söyledi. Tekrar teşekkür etmek istedim. Kolay gelsin. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.