Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Kulak arkası şişlik
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kulak arkası şişlik

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
MRTECVT Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 372
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı MRTECVT Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Kulak arkası şişlik
    Gönderim Zamanı: 10 Ağu 2022 Saat 09:18
Hocam oğlum 2010 doğumlu 60 kg Bu sabah boynum tutuldu dedi krem sürerken kulağının arkasındaki şişliği farkettim kulağının arka kısmındaki kemikte yumru gibii şişlik var hocam önemli bişey midir.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ağu 2022 Saat 10:12
Lenf bezidir. Resim gönderebilirseniz, daha kesin bir şey söyleyebilirim. 
Yukarı Dön
MRTECVT Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı MRTECVT Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ağu 2022 Saat 18:16
https://www.hizliresim.com/8742zbh

hocam KBB doktoruna gittik yağ bezesi olduğunu söyledi cefdifix 600mg günde 1 defa antibiyotik yazdı.diğer kulağında kir olduğunu söyledi onun için de damla verdi yumuşasın kiri temizleriz dedi. ben şuan hiçbirşey yapmadım sizin söylediklerinize göre hareket edeceğim.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ağu 2022 Saat 18:19
1- Yağ bezesi ise; antibiyotik niye veriyor?  Eğer iltihaplandı ise, üzeri kırmızı ve sıcak olur!!! Böyle  bir
durum varsa, antibiyotik verin. Yoksa gerekmez.
2- Kir varsa, damlatın ve zamanı gelince temizletin. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 11 Ağu 2022 Saat 09:06
Yukarı Dön
MRTECVT Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı MRTECVT Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ağu 2022 Saat 18:21
hocam kemikteki şişlik dokununca ele sert geliyor.üzerine bastırınca ağrıdığını söylüyor.boyun tutulması içinde kas gevşetici ilaç içebilir mi.
Yukarı Dön
MRTECVT Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı MRTECVT Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ağu 2022 Saat 18:26
hafif kızarıklık var ve dokununca sıcak hocam o zaman antibiyotik başlıyorum.serumex kulak kiri için damla verdi.
Yukarı Dön
MRTECVT Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı MRTECVT Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ağu 2022 Saat 00:21
Orjinalini yazan: MRTECVT MRTECVT Yazdı:

https://www.hizliresim.com/8742zbh

hocam KBB doktoruna gittik yağ bezesi olduğunu söyledi cefdifix 600mg günde 1 defa antibiyotik yazdı.diğer kulağında kir olduğunu söyledi onun için de damla verdi yumuşasın kiri temizleriz dedi. ben şuan hiçbirşey yapmadım sizin söylediklerinize göre hareket edeceğim.
Hocam antibiyotiği kullandık ama şişlik hala duruyor ne önerirsiniz. 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ağu 2022 Saat 08:39
Kızarıklık ve sıcaklık varmı??
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.