Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Kulak enfeksiyonu mu gerçekten
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kulak enfeksiyonu mu gerçekten

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Esrazeynep Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 110
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Esrazeynep Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Kulak enfeksiyonu mu gerçekten
    Gönderim Zamanı: 02 Haz 2023 Saat 12:27
Hocam merhaba yaklaşık 14 gün önce 14 aylık kızım ablasından burun alıntısı ile başlayan viral bir enfeksiyon kaptı.. 1 gece 38 civarı ateş oldu hiç birşey kullanmadık. Burun temizliği ve sıcak buhar şeklinde. Uykuda gıcık tarzı gelen öksürük ve göz akması sebebi ile doktorumuza bir göründük. Ciğeri teniz fakat kulak sıvısı iltihaplı dedi. Geniz eti de şiş dedi. Antibiyotik ve fıs fıs sprey verdi.ateş yok  keyfi yerinde tek sıkıntısı sabah yoğun burun akıntıs göz akması ve öksürük.. Antibiyotik için gereksiz diye düşünüyorum. 14 ay için illiadin danla kullanabilir miyim. 

Düzenleyen Esrazeynep - 02 Haz 2023 Saat 12:36
Esserzey
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Haz 2023 Saat 17:08
Antibiyotik gereksiz. İliadin kullanın, 5 günü geçmeyin.
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Esrazeynep Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Haz 2023 Saat 17:26
Teşekkürler hocam 🌼 sabah akşam 2 şer damla şeklinde başlıyorum. 

Düzenleyen Esrazeynep - 04 Haz 2023 Saat 01:11
Esserzey
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Esrazeynep Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Haz 2023 Saat 01:15
Hocam tekrardan rahatsız ediyorum sizi ama öksürük ile başımız dertte. Uyutmuyor çocuğu şuan. Akşam yatarken sıcak buhar da yaptık. Acaba illiadin damla bşladığımız için mi arttı bu öksürük.öksürünce ağlıyor canı acımış  gibi.hiç ilaç kullanmadık ciğere inecek diye korkuyorum. Uyutuyorum öksürük rahat vermiyor solunumu 25 civarı ama sık öksürük var 2dk bir gibi rahatsız ediyor

Düzenleyen Esrazeynep - 04 Haz 2023 Saat 03:26
Esserzey
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Haz 2023 Saat 09:43
İlaveten, yastığını yükseltin ve baş ucuna 2 damla ColdMix damlatın. 
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Esrazeynep Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Haz 2023 Saat 20:04
Hocam cevaplar için çok teşekkür ederim size.. Doktorumuz cuma günü antibiyotik bitmeye yakın gelin bakalım dedi. Antibiyotik kullanmıyoruz tabi.. İlliadin bittikten sonra kontrol için gitmelimiyim kulaltaki sıvı ne durunda diye. 
Esserzey
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Haz 2023 Saat 08:32
Kulakta "sıvı" olsa, çocukta şiddetli ağrı olur! Bu tuzaklara düşmeyin.
Bununla ilgi makelemi, "Yazarlar" kısmından okuyun. 
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Esrazeynep Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Haz 2023 Saat 13:26
Hep okuyorum hocam. Bugün 21.gün gece iki kez öksürük gıcık şeklinde geldi emzirdim geçti ve uyudu. İlladin damla dün sabah son dozu verdim 3. Gün 6 doz kulladıkburun akıntısı bitti.. Fakat bu sabah itibariyle sağ kulağını sürekli kaşıyor. Birde sağ üst köpek dişi şiş ve ucunda diş beyaz görünüyor patlamak üzere. Kaşıma sebebi diş mi yoksa kulak enfeksiyonu saçmalığı gerçek mi oluyor 🤦bunu cevaplarsanız hocamm çok içim rahatlayacak. . sabrınız için çok teşekkür ederim hocam lakin doktoru eşimi herkesi krşıma alıp ilaçları hiç kullanamdan kaldırıyorum bu da sancılı ve korkulu oluyor. Anlayışınız için çok teşekkür ederim 
Esserzey
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.