Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Kulak zarı delinmesi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kulak zarı delinmesi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Senayyyyy Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 34
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Senayyyyy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Kulak zarı delinmesi
    Gönderim Zamanı: 20 Kas 2022 Saat 23:42
Hocam merhaba 4bucuk yaşında oğlumun kulak zarı delinmişti. şiddetli ağrı eşiği var  dediginiz gibi ilidain damla kullanıyoruz henüz 2.günümüz. ama ağrı çok siddetli :( Dolven 4 saat arayla veriyoruz ,bazen 4 saat bile götürmüyor ağrı tekrar başlıyor, ama benim anlayamadıgım ,kulak zarı delinmiş olmasına ragmen dısarı akıntı hiç olmadı ,beynine mi akıyor acaba diye düşünmeden edemiyorum,bu kadar şiddetli ağrı normal mi. Yazılarınızı okuyup kendi kendini tamir ettigini anladım,ama hocam bu ağrılar bizi  korkutuyor .. 
şimdiden cok teşekkürler .
Saygılar .
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Kas 2022 Saat 02:30
"beynine akiyor" diye bir sey yok.. 
Disa akinti olmadi ise, delinme de olmamistir. 
Iliadin damlayi, dedigim gibi damlatiyorsunuz degil mi?? 
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Senayyyyy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Kas 2022 Saat 02:45
Evet hocam , 2*2 seklınde uyguluyoruz .önce sırt üstü pozisyondayken damlatıp ,damlattıgım yondeki burun deliği tarafına doğru yan çevirip bir kaç dk bekletiyorum .. 5 gün uyguladıktan sonra geçmez ise dediğiniz gibi 1 gün ara ile tekrar devam edicem . Bu arada Dolven veriyoruz 4saatde bir mecbur agırısından dolayı. Ara ara da ateş oluyor ,bu durumda Dolven kullandığım için ateşi de baskılamıs oluyoruz galiba :(.
Tüm bu rütinlere devam edelim mi hocam? 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Kas 2022 Saat 18:05
Aynen devam edin. 
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Senayyyyy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Kas 2022 Saat 12:45
Hocam merhaba ,
kulak zarı delınmesi vardı bizde, iliadın damlayı 5 gün boyunca soyledıgınız şekilde kullandık ,ağrıları öncekine nazaran sık değil ama tam olarak geçmiş de değil.ben kulağındaki durumu öğrenmek için iliadin biter bitmez aile hekımıne gösterdim hafif kızarıklık var dedi, antibiyotik yazıcam dedi :) neden dedim orta kulak iltihabı var dedi.yazmayın deyip çıktım. Kulak zarı delınmesinden orta kulak iltihabına nasıl gecıs yaptık anlamadım :)iyi bisey mi bu hocam. Bu arada ağrılarımız tam gecmedıgı için bir gün ara verip tekrar iliadın damlaya başladık.bu aşamada bactrim kullanmamızı onerirmisiniz? Yoksa bu şekilde devam mı edelim mi? 
Teşekkürler hocam 🙏🏻
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Kas 2022 Saat 19:10
Bildigin: "Poposundan uydurma" durumu! 
Bosverin, kulak asmayin. 
Bactrim bile gerekmez. Ara ara cift porsiyon jiklet cignesin. 
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Senayyyyy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Kas 2022 Saat 18:08
Hocam merhaba orta kulak iltihabı için dediğiniz gibi iliadini kullandık,ağrı gecmeyınce 1 gün ara verip tekrar 5 gün kullandık. Bugün yine ara verdim . Suan ağrımız sadece gece oluyor ,yatırmayacak gibi olunca dolven veriyorum,ateş yok,ağrı olmayınca genel keyfı çok iyi.aynı zamanda gıdıklanma ve kaşınma basladı aynı kulagında.
Agrılar öncekine nazaran seyrekleşti ama tam anlamıyla gecmiş degil .bu durumda iliadin damlaya başlayıp 5gün daha devam edelim mi hocam.
Şimdiden tesekurler saygılar  🙏🏻
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Kas 2022 Saat 19:03
Bir, 5gun daha kullanin. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.