Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Kulakağrisi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kulakağrisi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Gülin Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 193
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gülin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Kulakağrisi
    Gönderim Zamanı: 27 Oca 2023 Saat 12:49
Merhaba Kadir bey
Kızım 6 buçuk yaşında ilkokul 1. Sınıfa gidiyor.  Bu sene okul başladığından beri hastalıktan tam kurtulamadık. Epson 1 Ay önce 39.5 lira varan ateşle grip geçirdik sayenizde ilaçsız atlattık. Ama öksürük burun tıkanıklığı ve burun akıntısı tisi devam ediyordu. 
Hocam dün aksam kızım kulağım ağrıyor dedi bu sabahta devam ediyor. Akşam iliadin Damla damlattim burnuna. Devam edeyim mi başka ne yapayım ve iliadin damlayı nasıl kullanayım. Ağrı kesici vereyim mi? 
Şimdiden çok teşekkür ediyorum. 
Yukarı Dön
Gülin Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gülin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Oca 2023 Saat 14:49
Hocam Kızım biraz öncede kustu. Yutkunurken acıdığını söylüyor bu seferde boğazımın.  Ateş yok. Ne yapayim
Yukarı Dön
Gülin Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gülin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Oca 2023 Saat 15:08
Hocam özür dilerim .Kızım kusunca dr. a götürdüm. Kulağına baktı kulağında birsey olmadığını söyledi. Ağrı için Katarin pediatrik şurup verdi ( Katarin pediatrik şurup 120 mg+50 mg+1 mg/5 ml) bunu kullanayım mi? Sabah öğle akşam 1 buçuk ölçek ver dedi
 Ne yapayım hocam??
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Oca 2023 Saat 19:15
Kulak agrisi oldugunda, 1 gunde agri gecse bile 5 gun kullanin. 
Katarin, "Klorfeniramin" ihtiva eder. Bu grup ilaclari cocuklara vermiyorum. 
Ayrica da, 120mg Parasetamol ihtiva eder, Calpol gibi ates dusuruculerle beraber verilmez. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 27 Oca 2023 Saat 19:18
Yukarı Dön
Gülin Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gülin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Oca 2023 Saat 00:44
Hocam merhaba
Iliadin damladan sonra kızımın kulağı biraz olsun rahatladı fakat şimdide ateşi cikti 38.5 .yapmam gereken ekstra birsey var mi ? 
Saygilarimla .teşekkür ederim.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Oca 2023 Saat 01:20
SAKIN ates dusurmeyin, makalelerimi ve Forum yazilarimi okuyun. 
Yukarı Dön
Gülin Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gülin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Oca 2023 Saat 13:22
Hocam 
Kızımın kulağında ağrıyor demiştim şimdide akıntı başladı. İliadin damlayı kullanıyorum. Ateşi de devam ediyor müdahale etmiyorum. Kulağının akması normal mi hocam? Iliadine devam edeyim mi? Başka bisey yapmam gerekir mi?
Teşekkür ederim..
Yukarı Dön
Gülin Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gülin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Oca 2023 Saat 16:21
Hocam çok özür dilerim. kızım biraz önce yine kustu şimdi uyuyor ateşi yokgibi. Birsey yapmam gerekir mi? Kusura bakmayın hocam çok sordum.
Teşekkür ederim
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.