Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - LDH yüksekliği
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

LDH yüksekliği

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Rosenes Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 94
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Rosenes Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: LDH yüksekliği
    Gönderim Zamanı: 20 Şub 2020 Saat 20:21
Hocam lütfen yardım edin.Kızım 7 aylık. 1 haftadır 38-40 derece ateşi var. Ağzında koku ve pas lekesi yok. Ateş düşürücü vermedim ama 4. Gün çok huzursuzlandığı için götürdüm. Boğazında ve kulağında kızarıklık var dedi. Augumentin yazdı. Kan sayımı yaptıralım dedim. Boşuna çocuğu delmeyelim dedi. Ben de tartışmak istemedim çıktım. Vermedim antibiyotiği. Akşama doğru kendini çok kasmaya başladı.omuzlarını falan öne atıp geriyordu. Acile götürdük tahlil yaptılar ve yatış verdiler tedbir amaçlı ama 3 antibiyotik verecegiz deyince tedirgin oldum yatırmadım. Özel hastaneye gittik. Ordaki doktorda benzer şeyler söyledi. LDH yüksek dedi. 

Düzenleyen Rosenes - 20 Şub 2020 Saat 21:01
Rose
Yukarı Dön
Rosenes Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Rosenes Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şub 2020 Saat 20:36
Fotoğraf yükledim ama çıkmadı sanırım 
Ast                84       Yüksek   ( 5-35)
Alt                43       Yüksek   (5-35)
LDH              482       yüksek   (5-248)
Ck                178       Yüksek    (5-145)
Amilaz.          17         Düşük   (22-125)
Crp.               72.1.    Yüksek    (0-5)
Wbc              10.90.                   (4.49-12.68)
Venöz Fhhb     69.0.      Yüksek  (0-5)
Venöz FO2HB   29.6.     Düşük     (94-97)
Venöz Lac.      3.31.     Yüksek  (0.5-2)
Venöz pO2      24.5.      Düşük    (35-45)

Düzenleyen Rosenes - 20 Şub 2020 Saat 21:00
Rose
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Şub 2020 Saat 00:31
Yok… Cidden bu Cocuk doktorlari ya COK CAHILLER, yada sahtekarin onde gidenleri!!!

Cocuklardaki LDH degerleri ile eriskin LDH degerleri FARKLIDIR..
Asagidaki TABLOYU O SAHTEKARIN GOZUNE SOKUN!!
LDH Seviyeleri:
0 - 10 gun   : 290-2000 U/L
10gun-2 yas : 180-430 U/L
2 yas-12 yas : 110-295 U/L
12 yas ustu : 100-190 U/L dir.

Grip gecirenlerde, viruslarin yaptigi doku harabiyeti nedeni ile bu kadar yukseklikler olabiliyor..
SAKIN o ahmagin gazina gelip, baska tahlillerle sizi soymasina musade etmeyin.
Ayni sebeple; AST ve ALt de hafif yukseklikler var.
Durup dururken, NIYE AST,ALT ve LDH istiyor zannediyorsunuz??
Bu gibi farazi yuksekliklerle halki kandirip soyuyorlar.

Kan Sayiminda, WBC:17'den dusuk ise, Grip demektir, SAKIN ilac vermeyin..
Hastanede iseniz, hemen KACIN!!

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 21 Şub 2020 Saat 00:33
Yukarı Dön
Rosenes Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Rosenes Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Şub 2020 Saat 12:55

Hocam Allah razı olsun içimi rahatlattınız. Bir yandan yatırsa mıydım birşey olur mu diye iç savaş veriyorum bir yandan da çevremdekilerle uğraşıyorum.Devlet hastanesinden tedaviyi reddediyorum diye imza atıp kaçtık zaten. Özel hastanede benzer tedavi ve tahlilleri uygulayacagız. 1 hafta 10 gün kalabilir.Gerekirse başka bir ile sevk  edebiliriz dedi. ( bu arada geceliği 220 tl) ordan da kaçtık akşam da size yazdım zaten. Çok şükür kızımın ateşi de düştü keyfi yerinde.Sizi 2 yıl önce tanıdım ve o günden beri ateşten de havaleden de korkmuyorum. Makalelerinizi ve eski mailleri okuyorum hep ama bu sefer gerçekten çaresiz kaldım. Birkaç soru daha soracağım müsadenizle

1- wbc düşükken crp değeri yüksek diye antibiyotik veriyorlar ama almıyorum ben.Ama o kadar çok öne sürüyorlar ki bu değeri bazen tereddüte düşüyorum. İstisnai durumlarda bu değere bakıyorum demiştiniz ama bizim için ipucu ne olmalı crp yi dikkate almak için.

2- Hiçbir bakteriyel hastalık burun akıntısı ve öksürük yapmaz demiştiniz. Ben de bu yüzden bunlar olursa kan sayımı bile yaptırmıyorum.Bu durumun istisnaları var mıdır? Yoksa böyle devam mı edeyim?

3-Kızımın sağ kalçasında gelişim geriliği var. Tekrar röntgene çağırdılar. Eğer gecmezse nasıl bir tedavi uygulanmalı

4- Kızımı da oğlumu da ne zaman götürsem hırıltı bile duymasalar akciğer filmi istiyorlar. Hangi durumlarda çektirmeliyim

5-Menenjit bronşit ve zatürreden çok korkuyorum.Bunların bariz budur diyeceğimiz belirtileri nelerdir ve kan sayımında hangi değerler bu hastalıkların varlığına işaret eder?

Kusura bakmayın çok sordum ama not alıyorum sürekli ama yine de emin olmak istedim.çünkü çocuklarıma sayenizde kendim doktorluk yapıyorum ama diğer annelerden daha titiz davranmam gerek sorumluluğu aldığım için.Eşim yanımda her zaman güveniyoruz size ama o bile bazen ilaç verelim diye tutturuyor malesef...Sabırla cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim hocam İYİ Kİ VARSINIZ

Rose
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Şub 2020 Saat 20:23
1-   "... wbc düşükken crp değeri yüksek diye antibiyotik veriyorlar "
Verirler.. Dunyanin en assagilik sahtekarlari bu doktorlardir. Antibiyotik yazip, devamli hasta olmanizi saglamak icin her turlu yalani soylerler. ASLA Grip teshis etmezler.
Meslek hayatim boyunca, CRP ile hic ugrasmadim.. Bu tamamen Turk doktorlarinin sahtekarlik aracidir. Biliyorlar, WBC'nin viral enfeksiyonlarda dusuk ciktigini, islerine gelmiyor.
2- Hic istisnasi YOK.. O yuzden simdi, boyle hastalara; "Allerji" deyip kivirtmayi tercih ediyorlar.. Emin olun, sizler bu PUSTLARIN hilelerini ogerndikce, onlar yenilerini bulmakta cok mahirdirler.

3- Kalcadaki "gelisim geriligi" topallama yaparsa, ya protez yada ameliyat ile duzelir. Yoksa sadece Rontgende goruldugu iddia edilip, cocugun bacaginda da kisalik yoksa, sizi iyi kazikliyorlar demektir.
4- Nadiren!!! Bu kadar sik Akciger Rontgeni cekimi, ilerde Tiroid kanserlerine yol acabilir. Zaturre zaten oldugunda, klinik olarak bellidir. 10 gunde de iyilesir. 11. gun, zaturreli iyilesmistir. Iyilesmedi ise, Zaturre degildi demektir.

NOT: LDH yuksekligini o pust doktora soyledinizmi??
HICBIR hastami, Zatureler dahil, Solunum yolu hastaligi var diye,Hastanelere yatirmadi. Boyle hastalari hastanelere yatiranlar sahtekar hastanelerin sahtekar doktorlaridir.

Verem hastaliginin takibinde, Akciger kanserlerinde, Yabanci cisim durumlarinda cekilir. Meslek hayatim boyunca, hicbir hastamdan bunlar disinda Akciger filmi istemedim… AMA simdiki doktorlarin maksatlari(hesaplari) BASKA!!!
5- Bu hastaliklari asisi var, nesinden korkuyorsunuz ki?? .. 35 sene muayene hekimligi yaptim, hic Menenjit hastam olmadi... Zaturreleri de zaten evde tedavi ettim.. Agizdan ilac alamayanlara igne verdim.

NOT: LDH yuksekligi icin anlattiklarimi o cahile soylediniz mi??

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 21 Şub 2020 Saat 20:29
Yukarı Dön
Rosenes Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Rosenes Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Şub 2020 Saat 21:40
Hocam size ne kadar dua etsem azdır. Çok çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Bir daha gitmedik hocam hastaneye.Söylesem de eminim ona da bir kılıf uydururlar elbet. Ne soylesem ne yapsam bilmiyorum inanın götürecek  güvenecek doktor kalmadı.Hastaneye gitmeye korkuyorum.Devlet hastanesindeki doktorlar malum hemen azarlamaya başlıyorlar. Kan sayımı yaptıralım önce deyince ona ben karar veririm deyip yaptırmayan mı dersiniz. Kan sayımı istedim diye ne iş yapıyorsunuz ne bilginiz var ki deyip aşağılamaya kalkanlar mı dersiniz. Daha fazla tartışmıyorum çünkü biliyorum bi adım daha atsam kavga kıyamet.

Düzenleyen Rosenes - 21 Şub 2020 Saat 21:57
Rose
Yukarı Dön
Rosenes Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Rosenes Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Şub 2020 Saat 22:44
Hocam bu arada kızımın ateşi düştü keyfi yerindeydi sabah ama öğleden sonra huzursuzlanmaya başladı. Sürekli ağlıyor. Gaz sancısı gibi geliyor. Ama emin olamadık. 3 kere kaka yaptı bugün.Emerken de biraz emip bırakıyor.
Rose
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Şub 2020 Saat 01:05
Belki ishal olacak. Sakin ilac vermeyin, takip edin.
Cok okumaniz lazim..
1- Forumdaki; soru-cevaplari hergun, gazete okur gibi okuyun.
2- Sabit Forum yazilarini okuyun.
3- Ilk sayfada; Yazarlar kisminda makalelerim var, ayrica onlardi okuyun.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.