Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Yemek / Mutfak > Yemek / Mutfak > Çorbalar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - meşhuuuurrrrr karalahana çorbası :)
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konumeşhuuuurrrrr karalahana çorbası :)

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 8>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
fatoş Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 16849
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Eki 2009 Saat 00:49
Orjinalini yazan: Ayşegül Tuğşat Ayşegül Tuğşat Yazdı:

Orjinalini yazan: fatoş fatoş Yazdı:

Benim annemin en sevdiği çorbadır, eline bir lahana geçsin neler neler yapar, çorbasını, dolmasını, bulgurla falan kavurması var (ona da bizim orada, döşeme diyorlar Stern Smile) Biz de Ordu'lu olduğumuz için, Karadeniz yemeklerini biliriz, ellerine sağlık canım ApproveKizBebek
Şimdi Yasemin gelince de ağzının suyu akacak kesin LOLLOLLOL

canım burda giresunda yani dediğin gibi lahana ellerine geçsin yeterki herşey yapıyorlar benim bildiğim çorba dolma pirinçli bulgurlu yapıyorlar ama ona dible diyorlar burda LOLLOLdöşemede yapıyorlar ama onu bilmiyom onu burda farklı yapıyorlar sanırım Smile

sağol canım teşekkür ederim evet yasmin gelince kesin ağzının suyu akacak LOLLOLLOLzaten eklede bir göreyim diyodu ben karadeniz gelini olarak öğrendim ekledim LOLLOLLOLyasmind
Evet dible de var, döşemeye annem tam olarak ne koyuyordu hatırlamıyorum Ermm
Aaay konumuzla pek alakası yok ama bazı şeylerin isimlerine ben çok gülüyordum, belki sizin orada farklı söylüyorlardır, annemlerin birde kapçık fasulyesi vardı LOLLOLLOL

Düzenleyen fatoş - 29 Eki 2009 Saat 00:49
Yukarı Dön
Ayşegül Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Karadeniz Bölge Sorumlusuuuu :))))

Puanlar: 9243
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Eki 2009 Saat 00:49

Orjinalini yazan: Beyza Beyza Yazdı:

Canim valla ellerine saglik cok güzel görünüyor.Bende bi Karadenizli olarak bilirim bu corbayi, ama bizim taraflarda misir yerine barbunya fasulye koyarlar.Onu cok severim ben Smile
Benim annem de hem mısır, hem de barbunya koyar, çok lezzetli olur Smile

evet bak burda kayınvalidem hem mısır hemde mısır unu hemde fasulye koyup yapıyor valla bu çorbanın her hali güzel oluyor LOLLOLLOLLOL

Beni bir Allah'ım birde Dostlar'ım bilsin,gerisi yandan yandan ilerlesin :))))
Yukarı Dön
Beyza Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Puanlar: 8752
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Eki 2009 Saat 00:50
Kizlar ya gece gece karnimi aciktirdiniz LOLkaynanamin bahcsinde insallah olmustur kara lahanalar, hem dolmasini hem corbasini yapalim bari LOL
Şeker küpü olarak doğdum,sonra neşe küpü,bir zaman sonra zeka küpü,derken sinir küpü şimdilerde sabır küpü gibiyim. Sonumdan endişeliyim...
Yukarı Dön
Ayşegül Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Eki 2009 Saat 00:51

Orjinalini yazan: Ayşegül Tuğşat Ayşegül Tuğşat Yazdı:

Benim annemin en sevdiği çorbadır, eline bir lahana geçsin neler neler yapar, çorbasını, dolmasını, bulgurla falan kavurması var (ona da bizim orada, döşeme diyorlar Stern Smile) Biz de Ordu'lu olduğumuz için, Karadeniz yemeklerini biliriz, ellerine sağlık canım ApproveKizBebek
Şimdi Yasemin gelince de ağzının suyu akacak kesin LOLLOLLOL

canım burda giresunda yani dediğin gibi lahana ellerine geçsin yeterki herşey yapıyorlar benim bildiğim çorba dolma pirinçli bulgurlu yapıyorlar ama ona dible diyorlar burda LOLLOLdöşemede yapıyorlar ama onu bilmiyom onu burda farklı yapıyorlar sanırım Smile

sağol canım teşekkür ederim evet yasmin gelince kesin ağzının suyu akacak LOLLOLLOLzaten eklede bir göreyim diyodu ben karadeniz gelini olarak öğrendim ekledim LOLLOLLOLyasmind
Evet dible de var, döşemeye annem tam olarak ne koyuyordu hatırlamıyorum Ermm
Aaay konumuzla pek alakası yok ama bazı şeylerin isimlerine ben çok gülüyordum, belki sizin orada farklı söylüyorlardır, annemlerin birde kapçık fasulyesi vardı LOLLOLLOL

LOLLOLLOLLOLkapçık fasulyesimi ilk defa duydum yaaaaLOLLOLLOLsorayım bakayım kayınvalideme biliyormu kapçık fasulyesi belki başka bişeydir gerçi kayınvalidem çok farklı konuşur bir örnek verem ben çok güldüm buna yan yan gel demez arkuru gel der LOLLOLLOLLOL

Yukarı Dön
fatoş Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye

Puanlar: 16849
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Eki 2009 Saat 00:53
Benim babannem de öyle konuşurdu LOL kapçık fasulye farklı bir şey canım, onun lahanayla ilgisi yok, annem eline geçerse onu da çok yapar da, aklıma geldi LOL kayınvaliden biliyordur belki Smile
Yukarı Dön
Ayşegül Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Eki 2009 Saat 00:53
Orjinalini yazan: Beyza Beyza Yazdı:

Kizlar ya gece gece karnimi aciktirdiniz LOLkaynanamin bahcsinde insallah olmustur kara lahanalar, hem dolmasini hem corbasini yapalim bari LOL

ayyyy canım yav hemen yarın yapta ye bari ben ancak gece fırsat buluyom ozaman yüklüyom LOLLOLLOLkaralahana her mevsim olur vardır kaynananın bahçesinede yapta ya bacım hem dolmasını hem çorbasını afiyet olsun LOLSmile

Yukarı Dön
Ayşegül Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Eki 2009 Saat 00:56

Benim babannem de öyle konuşurdu LOL kapçık fasulye farklı bir şey canım, onun lahanayla ilgisi yok, annem eline geçerse onu da çok yapar da, aklıma geldi LOL kayınvaliden biliyordur belki Smile

LOLLOL eski toprak onlr farklı konuşuyorlar LOLLOLkesin biliyordur bakalım sorayım fasulyeyide çok yaparlar hatta onun dibleside oluyor ben çok sevdim oda güzel oluyor LOLLOLLOL

Yukarı Dön
küçük kanaryam Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

minik mercimeğim yaramaz oğlum :)

Puanlar: 9404
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Eki 2009 Saat 09:52
ay ayşegülll ben karalahanayı hamilelikteyken aşermiştim hala yiyemedim. o yasemin yokmu o yasemin bigün forma karalahana sarması fotosu eklemişti hemide çalıntı LOL bugünkü menümüz bölümüne o günden beri çok istedim ama yiyemedimCry bulacam o lahanayı yaptıracam LOL
Kilometrelerce uzaklıklara gizlenmiş olsada dostluğumuz aynı gökyüzünü paylaştığımız sürece dostuz!
zeynepim ve pınarım iki gerçek dostlarım...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 8>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.