Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - norofil yüzdesi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

norofil yüzdesi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
yagmurb Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 418
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yagmurb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: norofil yüzdesi
    Gönderim Zamanı: 10 Şub 2018 Saat 11:35

Merhaba hocam 1,3 yaşındaki kızım duvar yemeye başladığı için demir eksikliğinden şuphelenıp tam kan sayımı yaptırdık demiri normal görülüyor ancak nörofil yüzdesi düsük çıktı bu bağışıklık sistemi ile ilgili bir şey olduğunu okudum internette ama bunu yükseltmek için ne yapabiliriz. bir ay arayla iki kere ağır grip geçirdi suan yine hastalandı bu kanıda gripli iken almıştık. bağışıklık sistemimi zayıf sık sık hastalanması norofil denen şeydenmi kaynaklanıyor
https://i.hizliresim.com/XP9n16.jpg 13 aylıkken kilo 8900 boy 74 cnt

Düzenleyen yagmurb - 10 Şub 2018 Saat 12:18
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Şub 2018 Saat 19:04
HER Gripte, Notrofil orani DUSER ve Lenfosit orani yukselir... Bundan dogal ne olabilirki!!!!

Kirec, duvar, yoprak yemek, "demir eksikligi" YAPMAZ... Demir eksikligi olanlarda bu davranis olabilir.
Sizde boyle bir durum yok..

Internette, bilhassa Turkce yazilanlara cok itibar etmeyin.. Hepsi; sizleri korkutmak icin yazilmistir..
Sik hastalanmasi; insan temasinin artmis olmasina baglidir. 
Eskiden; guzel cocuklar cok ellenip-opuldugunden, cirkin olanlara gore daha fazla hasta olurlardi.. Bunu
izah icinde, "Nazar" uydurmasi yapilmistir.. Cok kalabalik icine sokmayin, yalap-salap opmeyin, daha az
hastalanir.. 

"..1,3 yaşındaki.."  ne demek???  1 yas+ 3 ay mi??? 

Yukarı Dön
yagmurb Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yagmurb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Şub 2018 Saat 21:56
Teşekürler hocam yanlış yaZmisim 13 aylık krese başladı bu hafta grip yeniden başladı 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Şub 2018 Saat 19:28
SADECE; benim anlattiklarimi uygulayin..   
Yukarı Dön
yagmurb Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yagmurb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şub 2018 Saat 12:00
Hocam ateşi 5 gün düsmeyince tekrar doktora götürdük doktor önce antibiyotik klamer+asist+ petidus+dolven verdi. kan tahlilleri temiz neden antibiyotik dedik. boğazı beyaz iltihap var ve sol gögüse inmiş çocuğu zaturre edeceksiniz yoksa dedi. korktuk bir iki gün kullandık çocuk kusma hiç olmazdı bizim bu sebeple asist pis bi oksurukten ibaret kaldı tekrar balgamı yuttu çocuk çıkaramadı. 2 gün sonra öksürüğü daha arttı sadece ateşi düsürmeyi başardı ilaçlar doktora söledik asist mahfetti çocuğu diye. bu sefer iğne verdi. adı prednol l babası bir kez aldığı gün orda vurdurmuş 3 iğneydi evde kullanma klavuzunu okudum boğaz enfeksiyonuna iyi gelir diye bir şey yazmıyordu iğneden aksine gelişimi zayıflatır bağışıklığı zayıflatır yazıyordu neden verdiğini pek anlamadım ama bir daha vurdurmadım şuan birde ishal başladı çocuğumda asistin pis öksürüğü ve muhtemelen ilaçlardan şüphelendiğim ishal başladı iştahıda düstü. dün öğleden sonradan sabaha kadar 9 kere sulu kaka yaptı çocuk. suan bütün ilaçları kestim. hocam korkuttukları gibi zaturreye çevirecek olsa kan tahlilinden belli olmazmı. kan tahlilinimi baz alalım dr lerin dediği gibi ciğer dinlemesi ve boğazda beyazlığımı. dilde pas deil ama hafif beyazımsılık var suan çocuk daha kötü oldu  sizin bir yazınızda zaturre için WPc 20 üstü olmalı diye okumuştum wpc düsükse zaturre olmazmı ilaçsızmı atlatır gögüs dinlemesi yanıltıyormu . HOCAM BİRDE  hiç dv3 ampül içirmedim daha suan demiride iyi çıktı yinede içirmelimiyim gerek varmıdır 

Düzenleyen yagmurb - 19 Şub 2018 Saat 18:52
Yukarı Dön
yagmurb Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yagmurb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şub 2018 Saat 18:13
Hocam ishali biraz durdu ama ateş yüksek simdide
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şub 2018 Saat 19:34
Ilk gittiginizde; "Sahtekarligin 1. Safhasi" uygulandi...
Ikinci gittiginizde; "Sahtekarligin 2. Safhasi"  uygulandi..  Niye "Kortizon ignesi" verdigini anlyamiyacak ne
var!!!   Cocuk daha kotu olacak, hastaneye yatiracak, o da: "Sahtekarligin 3. Safhasi" olacak.. 

Yazilarimi okusa idiniz, zavalli cocugu bu kadar perisan etmezdiniz.. 
WBC dusuk ise; ASLA Antibiyotik gereken bir Zaturre olmaz.. Olsa olsa, Viral zaturre olur, onun da tedavisi
yoktur, kendiliginden duzelir... 

Dvit3 ampul; D vitamini icindir.. Demir ne alaka!!! 
Turk doktorlari her iki eksikligi de bilmezler.. 
13 aylik icin, HGB:10g/dL  ve ustu Demir eksikligi olmadigini gosterir... Sakin bu sahtekar Turk doktorlarinin
tuzaklarina dusmeyin..  Bu sahtekarlar, kendileri gibi  sahtekar olan Laboratuvarlarla calisirlar. Bunun icin
Cocuk kan degerleri yanina, eriskin "Referans (Normal) degerlerini" yazarak  Halki aldatirlar.

1 yasindan sonra; HER COCUK, her sene en az 1 Ampul Dvit3 icmelidir. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 19 Şub 2018 Saat 19:36
Yukarı Dön
yagmurb Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yagmurb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şub 2018 Saat 09:57
hocam geriye dönük yazılarınızı mümkün olduğunca arayıp okuyorum ancak dvit3 ampülü nasıl içirmeli meyve suyuna falan katabilirmiyiz sade içmek zorundamı birde kan tahlilinde d vitamini hangisi bulamadım düsükmü suan için. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.