Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - norofil yüzdesi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

norofil yüzdesi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 113105
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şub 2018 Saat 20:00
D vitamini her seye karistirilir.. Isterseniz, ekmek ustune bile damlatabilirsiniz..   
Yukarı Dön
yagmurb Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 418
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yagmurb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Şub 2018 Saat 14:19
Hocam sizin yazılarınızı okudum 17.02.2018 de bütün ilaçları kestim ventolin buhar dahi verdirmiyorum. ancak ilaçları kestikten sonra çocuk  hırıltısı zırıltılı olarak arttı balgamlı oksuruk arttı ve aksamları bilhassa ateş 38,5 çıkıyor sadece ateş düsürüsücü dolven ile ateşe müdahale ediyorum. ve ishali sayı olarak azaldı ama hala bez doldururcasına çok var. birde uyumuyor sabaha kadar saat başı ağlıyarak uyanıyor bir ağrısı var sanırım bu hafta sonuna kadar hiç gelişme olmazsa tekrar kan sayımı yaptırıyımmı tekrar tekrar çocuğu delmekte istemiyorum ama sonradan bir baska mikropmu geldi acaba kan tahlili hafta bası tekrar yaptırmamız gerekli olurmu. sizin tablonuza göre bronşiolit olarak değerlendirdim. çünkü kan testide temizdi. beklemekle doğrumu yapıyorum farklı bir hastalık belirtisi yoktur umarım. sizin bir yazınızda böyle kortizonlu iğneleer bağışıklığı baskılar ciğerlere inmesine sebep olur ilaçları kesincede hasta daha kötü olur diye okumuştum. bizim durum bu sebeplemidir. beklemeye devammı edeyim. bol bol burun temizliyorum baldan nefret ediyor zorla ballı limon yapıyorum sabahları ekmeğine bal sürüp yediriyorum colmix ağır geldi bizim çocuk tepki veriyor colmix ile hırıltı artıyor öksürük artıyor diye onuda suan kestim çocuğumuz için iyi bir şey yapalım ihmal etmiyelim hastalığını dedikçe daha kötü ettik :( yasadığımız şehirde antibiyotik kortizon dayamıyan tek doktor yok.  çocuk doğduğundan beri ne zaman doktora gitsek kortizon ve antibiyotik içermeyen tek ilaç vermediler. sizin temkinlerinizle çoğunu kullanmadım açmadan attım.  keske bu seferde öyle yapsaymışım zaturre diye korkutup birde fırça atılınca kötü eveyn muamelesi görünce çocuğumuza kötülükmü ettik ilaç vermedik diye düsündürdü gittiğimiz dr ler mecbur ne verdilerse kullandık kullandıktan sonra zaten böyle kötü oldu.

Düzenleyen yagmurb - 21 Şub 2018 Saat 14:47
Yukarı Dön
yagmurb Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yagmurb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Şub 2018 Saat 19:47
Kan tahlili yazacaktım yanlış oldu
Yukarı Dön
yagmurb Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yagmurb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Şub 2018 Saat 03:43
Bugün ateş olmadı hırıltı devam ediyor elimi sırtına koydugumda net hissediliyorda balgamli öksürük gündüz tek tük gece daha fazla oluyor ishali durdu uykusuzluk devam ediyor ağlayarak uyanıyor gunduzde en ufak şeyde ağlıyor 

Düzenleyen yagmurb - 22 Şub 2018 Saat 03:44
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113105
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Şub 2018 Saat 04:33
Bakin; sizin o korktugunuz; "oksuruk ve hirilti" cocugunuzu koruyan, hastaligin cigerlerine inmesini onleyen
unsurlardir!!
Tabiiki cocukta kortizon etkisi kalkinca vucut; hastaliga karsi daha kuvvetli tepki vermeye basladi... Bu
oksuruk ve hirilti, kotu bir sey degil. Ama bu; assagilik, namussuz doktorlar icin, bu arazlar Astim tedevisi
vermek icin gerekcedir. Sakin bu namussuzlara prim vermeyin, hicbir dediklerine de kanmayin.. 
Bir dusunun, nasil oluyorda, bir ulkede; Astim li hasta sayisi, Gripli hastalardan fazla olabiliyor??? 
Bu pustlar, foyalari ortaya ciktikca, baska dumenler cevirmeye basladilar... Bu sene butun Griplere;
Zaturre veya (daha sacama olan)  Zaturre baslangici teshisini koyacaklar, simdiden hazirlikli olun. 
Okumaya devam edin. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 22 Şub 2018 Saat 04:34
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.