Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Öksürükt
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Öksürükt

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 6>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
bucus Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 287
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı bucus Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Öksürükt
    Gönderim Zamanı: 18 Eyl 2021 Saat 21:47
Hocam merhaba. Oğlum 3,5 yaşında kreşe başladı. Geçen hafta kulağım ağrıyor dedi. Acile gittik orta kulak enfeksiyonu başlamış, kulak zarı kızarık dedi ve amoklavin antibiyotik verdi. İlacı kullanmadım,otipax damla vardı ondan damlattık, ağrısı geçti.  Bu arada hafif burun akıntısı vardı.
Bunun üzerinden 4 gün geçti ateş öksürük  şikayeti ile devlet hastanesi acile gittik. Hemen kan, idrar tahlili. Ciğer filmi çekildi. Kulakta kızarıklık var dendi, Üst solunum yolu  enfeksiyonu, orta kulak enf. Geçiriyor dediler. Öksürük uzayabilir dedi dr. 
Klomen ant.+probiyotik +bitkisel öksürük şurıbu+pedifen verdiler. Ateş düşürücü, öksürük şurubu vermedim ama antibiyotik verdim dün +bügün. çok fena öksürüyor. Ayrıca bugün grip gibi hapşırık, gözlerdee yaşarma, Boğazından gıcık gibi öksürüyor.
Ne önerirsiniz? Tahlil sonuçlarını eklemeye çalışacağım. 

Düzenleyen bucus - 18 Eyl 2021 Saat 21:49
Yukarı Dön
bucus Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı bucus Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Eyl 2021 Saat 21:58
https://www.hizliresim.com/upload-success

https://www.hizliresim.com/dz7puo7

Düzenleyen bucus - 18 Eyl 2021 Saat 22:04
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Eyl 2021 Saat 09:57
Enfeksiyöz Mononükleoz. Viral bir enfeksiyon olup, 1 hafta kadar ateş yapar. Tedavisi yoktur, kendiliğinden
iyileşir.
O "gören" doktorların tamamı AHMAK!! 
WBC son derecede düşük ve Viral bir enfeksiyon olduğu bu kadar bariz iken, hala antibiyotik yazmaları tipik
 bir Türk doktor hastalığıdır. 
SAKIN öksürük şurubu vermeyin, hatta verdikleri hiçbir ilacı kullanmayın. E.M. da Antibiyotik kullananlarda
 döküntüler olabiliyor, olursa merak etmeyin. 
Kulakta enfeksiyon VARSA, mutlaka AĞRI olur.. Kulak agrısı yoksa, kulakta iltihap filan yoktur. Kulak ağrısı
olusa; sadece İliadin DAMLA kullanın.
Bu konuda yazılmış eski cevapları okuyun. 
Ayrıca;E.M.'da nadiren görülen "Alice in Wanderland Sendsromunu" yazarlar kısmındaki makale listemden 
bulup okuyun. 

Sakın Türk Çocuk doktorlarına inanmayın. 

Yukarı Dön
bucus Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı bucus Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eyl 2021 Saat 22:28
Hocam merhaba öksürük geçmedi devam ediyordu. Kreşten geldikten sonra burnu tıkalı., sesi kısık gibiydi,   şimdi yine kulağım ağrıyor diyor bu sefer diğer kulağı. 
İliadin damla almaya gitti eşim. İlacı yarım bıraktım diye söyleniyor.  Ateş yok Ağrı kesici olarak birşey versek rahatlatır mı? Calpol un ağrı kesici özelliği var mı?
Neden orta kulakta iltihap olur? Bir çaresi  önlemi yok mu? 2 haftadır kulağından yokluyor çocuğu. 
Yukarı Dön
bucus Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı bucus Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eyl 2021 Saat 22:37
Neden orta kulakta iltihap ve  ağrı olur ile ilgili yazınızı az önce  okudum.
Ağrısının olması üzücü. Damla rahatlatacak inşallah. 
Başka öneriniz varsa uyarız hocam. Saygılar. 
Yukarı Dön
bucus Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı bucus Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Eki 2021 Saat 00:52
Hocam merhaba. Pazartesi günününden beri tam toparladı iyileşti derken, bu sabah yine burun tıkanıklığı ile güne başladık. Kreşe bıraktım, akşam kreşten aldığımda dilim acıyır dedi, ısırdı herhalde dedim ama baktım birşey yok, dilin en arkasında pütürcükler kabarmış onlar acıyor herhalde dedim. Burun tıkanıklığı devam ediyordu, gözler kızarıktı, 1-2 saat sonra karnı ağrımaya başladı, ağlaya ağlaya uyudu.
İshal, ateş yok. Neye dikkat edelim hocam, apandist ağrısı olsa uyuyamazdı sanırım. 

Bir sorumda kreşte maske takmıyorlar. Bir sınıfta 14-15 öğrenci var. Bütün gün dip dibeler, virüsleri paylaşıyorlar malesef. Maske takmadıkları için risk altındalar mı?
Teşekkürler 🙏 

Düzenleyen bucus - 02 Eki 2021 Saat 00:53
Yukarı Dön
bucus Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı bucus Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Eki 2021 Saat 02:40
Hocam yarım saat uyudu ağlayarak uyandı karnım diye. Epey ağladı hastaneye gitmek için arabaya bibdik kustu, sonra kakam geldi dedi 2 3 kere ama yapamıyor. Kusınca açılır  belki dedik ama yok ağlıyor karnım diye. 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Eki 2021 Saat 03:37
Viral enfeksiyonlarin tedavileri yoktur, ancak suresini tamamladiginda iyilesirler.
Sakin ilac kullanmayin. Sahtekarligin 3 Safhasini da yasarsiniz.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 6>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.