Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Eğitim / Öğretim / Gelişim > İlköğretim
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Okula baslama yaşı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Okula baslama yaşı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
esra_s Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 218
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı esra_s Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Okula baslama yaşı
    Gönderim Zamanı: 12 May 2023 Saat 14:19
Eylül ayında oglum 71 aylık olacak yani kayıt  zorunlu fakat dilekce ile ertelenebilir
 Bu durumda biraz kararsızım, oğlum bu yıl anaokuluna gitti ancak hastaliklar yuzunden duzenli devam edemedi hatta ilk donemi son 2 ay gidemedik. Tam olarak okula adapte olamadı. Bir de kalemi 3 parmakla tutuyor motor becerileri için yeterli ayda mı yazmaya hazir mi emin değilim. Bir de elakin sisteminin zorluğundan bahsedince herkes oğlumun başarısızlık yaşayıp okuldan sogumasindan endiseleniyorum. 
Seneye beklesem 83 ay olacak bu defa da gec mi olur diyorum. Bu konuda tecrubesi olan var mı?
Yukarı Dön
mekselina Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 315
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mekselina Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 May 2023 Saat 21:26
Benımkı 75 aylık olacak aynı durum bızdede var malum aydan dolayı dılekcede veremıyoruz ben göndermeyecegım okula sınıfta kalsın zaten yapı olarak ırı bır cocuk degıl bazı harflerı daha düzgün çıkaramıyor sımdıden akran zorbalıgı var ılk okulda ne olur bılmıyprum varsın busene geç gıtsın bende. 7 yaşındaydım çokta ıyı olur dıye düşünüyorum 
Yukarı Dön
esra_s Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 218
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı esra_s Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 May 2023 Saat 11:38
Evet ben de 7 yasinda başlamıştım ve hep sınıfta bunun faydasını gördüm ama artık 66aylik 84 aylik ayni sınıfta oluyor. Biz harfleri ogretmedik yeni sistemde ogretmeyin okjlda ogrensin dedikleri için, anaokulunda da sadece sesli harfler verildi. Danistigim bazı öğretmenler tekrar anaokulu okusun diyor kimi geciktirme okula baslasin diyor ,aklım allak bullak oldu
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.