Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Okulda salgın
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Okulda salgın

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Burcu87 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 370
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Burcu87 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Okulda salgın
    Gönderim Zamanı: 03 Oca 2022 Saat 16:09
Hocam iyi günler kızım 7.5 yaşında okula gidiyor. Geçen hafta 1 gün boyunca hapşırma ile hastalık başladı. Tüm gün hapşırık, gecesine burun tamamen tıkandı. Ertesi gün akmaya başladı. Sonrasında şiddetli balgam ve öksürük geldi. Okula gitmedi, evde buhar uyguladım. Bal limon ve ılık şeyler içirdim. Ateş, boğaz ağrısı olmadı, genel durumu iyi. 

1. Öksürük tablosunu incelediğimde alerji sonucuna varıyorum. Ben mi yanlış değerlendiriyorum? Her seferinde hapşırık ve aşırı geniz akıntısı+ balgam olması bana bunu düşündürüyor.

2. Sınıfın yarısı ateşli ve öksürüklü hastalık geçiriyor aynı anda. Ben öksürük devam etse de okula gönderdim ama sınıfın içinde dolaşımda olan virüs varken göndermek risk yaratır mı? Çünkü kızımda ateş olmamıştı, daha kötü olmasından korkuyorum hocam, teşekkürler şimdiden.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112770
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Oca 2022 Saat 18:51
Grip geciriyor. 
Solunum allerjileri: Ilkbahar ve Sonbaharda olur.. Kisin ortasinda olmaz. 
Yazilarimi okuyun.
Yukarı Dön
Burcu87 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Burcu87 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Oca 2022 Saat 07:50
Hocam size yazdıktan sonra kızım genel olarak toparlanmıştı fakat balgam geçmemişti. Her sabah ilk 5 dakika öksürük ve koyu renkli balgam çıkardı. Şimdi yine başa sardık. Hapşırık ile başlayan burun akıntısı, devamında geniz akıntısı ve inanılmaz yoğun balgam. Çocuk öksürmekten ve burun tıkanıklığından uyuyamıyor.. Dediklerinizi uyguluyorum, iyileşmeyip tekrar hasta olduğu için eşim doktora götürmek istiyor. Bir dünya ilaç verir diye götürmedim ama kan tahlili yaptırmaya gerek olur mu bu durumda?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Oca 2022 Saat 19:12
SAKIN HA!! 
Evde, benim yazdiklarimi uygulayarak gecirin. 
Her mikrop bulastiginda bunlari yasayacaksiniz.
SAKIN, Turk Cocuk dokrorlarinin verdigi(verecegi) Astim ilaclarini kullanmayin. 
Kan Tahliline bile gerek yok! 
Antibiyotik gerekir ise: Ates+Agizda pis koku+Dili kaplayan pas tabakasi olur.
Degilse, grip dir.. 
NOT: Turk doktorlari ASLA Grip teshis etmezler, onlari ciddiye almayin. 
Yukarı Dön
Burcu87 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Burcu87 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Oca 2022 Saat 22:05
Peki hocam anaokulu ve ilkokul olarak 4 senedir okula gidiyor ve sürekli hastalanıyor. Üstelik kızım maskesini düzgün takıyor sınıfta eminim, diğer çocuklar bu kadar sık hastalanmazken benim kızım sürekli aynı şekilde hastalanıyor. Hiç bağışıklık kazanmıyor mu? İlaç vermiyorum, hep grip için dediklerinizi yapıyorum..
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Oca 2022 Saat 23:07
Cocukluk doneminde, asiri temiz (hatta steril) bakilan cocuklar boyle uzun sure hasta olurlar. 
Yukarı Dön
Burcu87 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Burcu87 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Oca 2022 Saat 00:08
Yok hocam öyle steril ortamda bakmıyorum sadece temas ettiğimiz kişi sayısı az, özellikle covid yüzünden kimseyle temas etmeden yaşıyoruz diyebilirim. Kardeşi falan da yok, tek okula gidip geliyor bundan dolayı olabilir mi? 

Şuan öksürükten uyuyamıyor ikinci gecemiz, buhar yaptım. Bal limon verdim sıcak şeyler içirdim. Hiç azalmadı aksine boğazı öksürmekten tahriş oldu..
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Oca 2022 Saat 18:44
Olabilir, mikrop kolleksiyonunu tamamlayana kadar boyle gider. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.