Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Orta kulak iltihabı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Orta kulak iltihabı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Irmk Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 5
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Irmk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Orta kulak iltihabı
    Gönderim Zamanı: 17 Eki 2021 Saat 04:55
İnternette rastgeldi Dr bey fikriniz bnm için çok önemli.oğlum 5 yaşında kreşle beraber hastalıklar başladı ilk önce burun akıntısı ve öksürük şikayetiyle özel bir hastaneye çocuk dr una gittik.bir sürü tahlil yapıldı sadece demir eksikliği var ama bademcikler kötü durumda iltihaplı dedi.klamer,paranox, bisolnatur verdi 3. Gününde ateş şikayetiyle tekrar gittik antibiyotiğe devam deyip burun spreyi verdi.öksürük ve burun akıntısı birkaç gün rahatladı sonra tekrar başladı araştırma hastanesine gittim çocuk dr u yine antibiyotik ve öksürük şurubu verecekti alerji dr u da görse dedim ve alerji dr una yönlendirdi alerji dr u dünyamı kararttı resmen alerji testi istedi tabi 14 gün sonra test yapılacak ve sonuç bi 14 gün sonra çıkacak bir ay var ne düşünüyrsnz ne olabilir dedim alerjisi çıkmazsa astım tüberküloz gibi hastalıklara bakarız dedi ve ben orda yıkıldım.alerji testi yaptırmadan geniz etinden şüphelenip özel bir hastaneye kbb dr una götürdüm oğlumu prof dr bademcikler olması gerekenin 4 katı büyüklüğünde geniz eti var alınmalı kulakta kızarıklık var dedi bademcikler iltihaplı olduğu için 2 kutu azitro 6 günde bitecek ve zyrtec verdi bahar alerjisi var diyerek.bir hafta sonra gittik ameliyata alabiliriz dedi bademciklerdeki iltihaplanma  geçmiş mi diye sordum tam geçmemiş dedi iltihaplı diş bile çekilmiyor bademcik mi alınacak dedim tmm içiniz rahat etsin bir hafta daha antibiyotik kullanın kontrol edeyim ona göre ameliyat günü belirleyelim dedi ceftinex yazdı.başka bir dr daha görsün diye aynı hastanede başka bi dr a götürdüm dr kulağına bakınca şoku yaşadım kulaklarda sıvı var birinde baloncukta var dedi işitme testine gönderdi testte bir kulak%20 diğer kulakta %27 işitme kaybı çıktı.ceftinex,vitabiol,sudafed,asist,apireks,zespira verdi 10 gün sonra gelin dedi 9. gün oğlum kulağım ağrıyor diye ağlama krizine girdi dr a gittik ve orta kulak iltihabına dönmüş dedi şimdi de augmentin ve burun spreyi verdi 3 ay a yakındır doktor doktor geziyrz ve kulağına tüp takmaktan bahsetti dr ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eki 2021 Saat 18:56
"Sahtekarligin 3 Safhasini" da yasamissiniz.
Keske yazilarimi okumus olsa idiniz.. Yapilanlarin tamami SAHTEKARLIKTIR! 
1- Antibiyotik gereken durumda; Ates+Agizda pis koku+Dilin tamamini kaplayan pas tabakasi olur.
Bunlardan teki bile yoksa, Viral (Gripal) enfeksiyondur. 
2- Kres/okul ILK DEFA baslayan her cocugun ilk 2 senesi cok sik hastaliklarla gecer. Normaldir!! 
10 seneden beri her okul baslama donemlerinde bu sualler siklikla sorulur!!! 
3- Allerjiler; oksuruk ile baslamazlar!!  Oksuruklu hastaliklar tablosunu inceleyin. 
4- Allerji doktorlari gereksin veya gerekmesin, kendilerine gelen her cocuktan; Allerji Testlerini  isterler 
ve ne tesaduf, hepsi de arizali cikar... (Yerseniz)
5- Bu yasta; her cocukta Bademcikler ve Geniz eti BUYUR. Bunlar birer Lenf bezidirler, gereksiz "et parcasi" 
degil!! Ilk 1 senenin sonunda, anneden bebege gecen antikorlar bittigi icin, cocuklarin bu yastan sonra
 hastaliklari gecirerek kendi antikorlarini imal etmeleri gerekir. (Bagisiklikla ilgili makaleyi okuyun)..
6- Bademcikler ve Geniz eti icin ASLA AMELIYAT GEREKMEZ. 35 sene ozelde  calistim, hicbir hastami bu
sebeple ameliyata gondermedim.
7- Kulakta sivi oldugunda, cocukta siddetli kulak agrilari olur, cocuk yeri-gogu yikar. 

HEMEN; Verilen butun ilaclari KESIN!! 
Kulak agrisi oluyorsa, sadece Iliadin DAMLA kullanin.. 5 gun, gunde:2x2'ser damla her iki BURUN deliklerne
damlatin.. Her bir tarafa damlattiktan sonra, basini o tarafa cevirip, 1-2 dakika bekletin. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 17 Eki 2021 Saat 18:59
Yukarı Dön
Irmk Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Irmk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Kas 2021 Saat 00:41
Kadir bey orta kulaktaki sıvı bi türlü geçmedi iki kulaktada sıvı ve içinde baloncuk var bugün kontrole gittik ve iki kulağada tüp takılması gerekir dedi Dr. ben çok endişeliyim eğer tedavi edilmezse kulak zarında çökme ya da yırtılma olur kalıcı hasar bırakır dedi ceftinex vitabiol verdi.kulaktaki iltihap geçmiş ancak sıvı geçmedi ne yapmalıyız.geniz eti alınacak bademcikler törpülenecek iki kulağada tüp takılacak dedi 😔😔 şimdiden çok teşekkür ederim
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Kas 2021 Saat 04:14
Gittiginiz KBB doktoru, tam bir SAHTEKAR! 
Bunlarin soylenecegini senelerdir anlatiyorum.. Hicbir ise yaramayan; ilac ve antibiyotiklerle, aileleri biktirip, 
boyle sarlatan ameliyatlari yapiyorlar. 

" ben çok endişeliyim eğer tedavi edilmezse kulak zarında çökme ya da yırtılma olur kalıcı hasar bırakır"
Sevsinlar, bu cok musvik, 'hastasini cok dusunen' doktorcugu!! 
1- Orta Kulak Iltihabi; "iltihap" DEGILDIR!! Mekanik bir olaydir. Gripler sonucu olusan ODEMIN, Oztaki borusunun 
kapanmasi ile olusur. Iliadin damla ile bu odem cozulunce, hadise kendiliginden iyilesir..
2- Orta Kulak boslugundaki sivi, hayat boyu salgilanan bir sividir! Pust bunu soylemiyor, "sivi var" diyor. 

" geniz eti alınacak bademcikler törpülenecek iki kulağada tüp takılacak dedi "
Zaten yapilan butun bu  sahtekarliklar, bu ameliyatlari yapabilmek icindir. Pustlar bu yuzden de, Iliadi'e 
dusmanlar! Iliadin'in Kortizon oldugunu soyleyebilen assagilik dolandiricilar bile var.
Yukarı Dön
Irmk Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Irmk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Kas 2021 Saat 13:28
İliadin burun etinin büyümesine neden olur da dedi sevgili doktorumuz 🤦🏻‍♀️
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Kas 2021 Saat 18:28
  " İliadin burun etinin büyümesine neden olur da dedi"
Der... Derler!! Pustlugun sonu yok! Bilakis, dokularda buzusme yaptigi icin, geniz eti ve/veya burun icindeki
 odem yapmis dokuyu geriletir.
Goruyorsunuz; ne kadar cahil ve sahtekar olduklarini! 

Yukarı Dön
Uğur TAKMAK Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 1
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Uğur TAKMAK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Kas 2021 Saat 20:50
Hocam, merhabalar bizim çocuk içinde orta kulakta sıvı var dediler sol tarafında çok dedi. Basınç ve işitme testi yapıldı. Levmont Çiğneme tableti ile Aerıus şurup bir de dalaman nazal sprey verdi. 15 gün sonra gelin bir daha bakalım dediler. Ne yapalım ne tavsiye edersiniz acaba? 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Kas 2021 Saat 21:48
SAKIN HA! Kasten hicbir ise yaramayan bu ilaclari veriyorlar. Onlar da biliyor, bu ilaclarla hicbir duzelme
 olmayacagini. 15gun sonra gittiginizde, sizin "agziniza" bakacak.. Eger yeteri kadar ilaclardan bikmis ve
 baska careler arar KIVAMINA gelmisseniz, size ameliyatlari teklif edecek. 
Yok, daha tam kivama gelmediginizi dusunurse, bu sefer; igneler ve cok daha agir (ama hicbir ise yaramayan)
bir cuval ilac verecek. 
Zaten iyilesse bile, size devamli " Iltihap duzelmis ama kulakta hala sivi var" safsatasi ile sizi biktirmaya 
devam edecek. 
Hemen oadan KACIN ve benim yazilarimi takip edin.
Kulak agrisi olursa, TEK BASINA, Iliadin DAMLA  yeterlidir. 
Iliadin ile ilgili yazdiklarimi okuyun. Bugunden baslayip, geriye dogru okuyun. 

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.