Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Orta kulak iltihabı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Orta kulak iltihabı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Irmk Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 5
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Irmk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Kas 2021 Saat 21:40
Hocam biz ameliyat yaptırmak istemediğimizi doktora söyledik karar sizin ama kulak içindeki sıvıyı hatta sıvının içindeki baloncuğu size gösterdim şuanda öztaki borusu tıkalı ve zar a oksijen gitmiyr kendiniz bilirsiniz dedi.oğlumun kulağında hiçbir ağrı yok ama işitme testi ve kulak zarı titretişim testinde sol kulakta %22 sağ kulakta%27 işitme kaybı çıkmıştı 2 gündür buruna iliadin damla kullanıyrz bunun dışında yapmamız gereken bi şey var mı 🙏
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Kas 2021 Saat 03:51
SAKIN o sahtekara inanmayin!! Meslek hayatim boyunca bir hastami bile bu ameliyatlara gondermedim...
Hicbir hastamda da boyle bir problem olmadi! 
Bunlar resmen DOLANDIRICI! Bunlardan uzak durun. En kotu durum bile, sadece Iliadin damla ile hallolur. 
Yukarı Dön
Irmk Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Irmk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Ara 2021 Saat 02:13
              Referans aralığı.            Değer
WBC           5.5-15                  13.7 10³/mm³

LYM#           2-8                      2.5 10³/mm³

MONO#         0.15-0.7           0.8 10³/mm³

GRA            1.5-8.5                  10.4 10³/mm³

LY%              36-51                        18.6%

MONO%        4-8                            6.1 %

GRA%           27-54                        75.3%

RBC             3.9-4.9                      4.94 -

HGB            11-13                     12.1 g/dl

HCT              34-40                       35.1%

MCV            75-87                        71 fl 

Kadir bey oğlumun kan tahlili sonucuna bakar mısınız mono#,gra,ly%,gra%,RBC,MCV bunlar kırmızı ve ünlem var  

Düzenleyen Irmk - 07 Ara 2021 Saat 02:21
Yukarı Dön
Irmk Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Irmk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Ara 2021 Saat 02:53

Referans Aralığı          Değer

HGB          11-13                 12.1 g/dl

HCT          34-40                   35.1 %

MCV         75-87                    71 fl

MCH         24-30                24.5 pg

MCHC      32-37               34.4 g/dl

RDWc        0-16                   12.7%

PLT         130-400          538 10³/mm³

PCT           0.1-0.3                0.43%

MPV         8-15                     8 fl

PDWC        0-50                    38 %

Bu sayfada da MCV,PLT,PCT kırmızı renkli ve ünlem var
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Ara 2021 Saat 03:02
Turkiye'nin  SALAK doktor ve Laboratuvarlari; Eriskin kan degerleri ile bebek/cocuk Kan degerlerinin AYNI olacagini zannedecek kadar cahillerdir.
Sakin bu sarlatanlara kanip, tedavi filan gormeyin.
Bu pustlar, bu soygunculuk yontemi ile, saglam cocuklari hasta imis gibi tedavi ederek halki kaziklarlar.
(Isin kotu tarafi bu PUSTLARI Tip fakulteleri bu sekilde egitim vererek yetistirirler ve Saglik bakanligi da, 
 (butun ozel saglik kuruluslari yabanli Finans kuruluslarna satildigi icin) onlara istedikleri gibi sahtekatlik 
yapabilme selahiyeti vermistir.
Kendi gobeginizi kendiniz kesin. Yazilarimi okuyun ve munkun oldugunca, bu sahtekar hastanelere 
gitmeyin. 

Tahlilerdeki degerlerin TAMAMI normal. Sakin Turk doktorlarinin tuzaklarina dusmeyin.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 07 Ara 2021 Saat 03:11
Yukarı Dön
Melek57 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 360
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Melek57 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Ara 2021 Saat 11:57
Merhaba  hocam bir yaşındaki  oğlum 9.ayina  kadar gayet iyi hiç hasta olmadi Eylül ayında okullar açılınca abisi birinci sınıfa basladi grip oldu bebegimede bulasti  sizin  tavsiyelerinze  uyarak  ilaç icirmeyip  evde geçirmeye çalıştım iyiydi burnu koyu koyu akmaya devam ediyordu  bir sabah uykudan ağlayarak  uyandı  ve yeri göğü  inletiyordu  hicbir şekilde sakinlestiremedim  acile gittik petitus  verdi yollad bir kere verdim akşama  doğru baktım sağ kulağı akmış  bir gün sonra cocuk doktoruna gittim kulakta iltihap var dedi 6 iğne verdi vurdurduk  iyi oldu bir at geçmeden tekrar grip oldu tekrar  iltihap  derken Eylül ayindan beri üç aydır grip öksürük  kulak iltihabı  oluyor her ay en son pazartesi  dün doktordaydik hem cocuk hem kbb gördü  ve on gün sonra geçmezse bizi üniversite  hastanesine  yollayacağıni  kulağa tüp takilmasini  önereceğim  dedi iki gündür çok üzgünüm hocam ne yapabilirim bu kulak  enfeksiyonundan  kurtulmak için illiadin damlada kullanıyorum her grip olduğunda ama hiçbir zaman tamamen  geçmedi bu iltihap  ikinci sorum ise birinci sınıfa başlayan oğlumun öksürüğü  burun akıntısı  hiç tamamen  geçmiyor 

Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Ara 2021 Saat 19:24

Biraz yazilarimi okumus olsaniz, hem bu SARLATANLARIN  tuzaklarina dusmezsiniz, hem de benim 
zamanim telef olmaz.

Durum: Aktif
Puanlar: 95768 Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri 
  Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevaplaMesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eki 2021 Saat 18:56 - IP: 68.3.225.23 IP Bilgiler
"Sahtekarligin 3 Safhasini" da yasamissiniz.
Keske yazilarimi okumus olsa idiniz.. Yapilanlarin tamami SAHTEKARLIKTIR! 
1- Antibiyotik gereken durumda; Ates+Agizda pis koku+Dilin tamamini kaplayan pas tabakasi olur.
Bunlardan teki bile yoksa, Viral (Gripal) enfeksiyondur. 
2- Kres/okul ILK DEFA baslayan her cocugun ilk 2 senesi cok sik hastaliklarla gecer. Normaldir!! 
10 seneden beri her okul baslama donemlerinde bu sualler siklikla sorulur!!! 
3- Allerjiler; oksuruk ile baslamazlar!!  Oksuruklu hastaliklar tablosunu inceleyin. 
4- Allerji doktorlari gereksin veya gerekmesin, kendilerine gelen her cocuktan; Allerji Testlerini  isterler 
ve ne tesaduf, hepsi de arizali cikar... (Yerseniz)
5- Bu yasta; her cocukta Bademcikler ve Geniz eti BUYUR. Bunlar birer Lenf bezidirler, gereksiz "et parcasi" 
degil!! Ilk 1 senenin sonunda, anneden bebege gecen antikorlar bittigi icin, cocuklarin bu yastan sonra
 hastaliklari gecirerek kendi antikorlarini imal etmeleri gerekir. (Bagisiklikla ilgili makaleyi okuyun)..
6- Bademcikler ve Geniz eti icin ASLA AMELIYAT GEREKMEZ. 35 sene ozelde  calistim, hicbir hastami bu
sebeple ameliyata gondermedim.
7- Kulakta sivi oldugunda, cocukta siddetli kulak agrilari olur, cocuk yeri-gogu yikar. 

HEMEN; Verilen butun ilaclari KESIN!! 
Kulak agrisi oluyorsa, sadece Iliadin DAMLA kullanin.. 5 gun, gunde:2x2'ser damla her iki BURUN deliklerne
damlatin.. Her bir tarafa damlattiktan sonra, basini o tarafa cevirip, 1-2 dakika bekletin. 

Gittiginiz KBB doktoru, tam bir SAHTEKAR! 
Bunlarin soylenecegini senelerdir anlatiyorum.. Hicbir ise yaramayan; ilac ve antibiyotiklerle, aileleri biktirip, 
boyle sarlatan ameliyatlari yapiyorlar. 

" ben çok endişeliyim eğer tedavi edilmezse kulak zarında çökme ya da yırtılma olur kalıcı hasar bırakır"
Sevsinlar, bu cok musvik, 'hastasini cok dusunen' doktorcugu!! 
1- Orta Kulak Iltihabi; "iltihap" DEGILDIR!! Mekanik bir olaydir. Gripler sonucu olusan ODEMIN, Oztaki borusunun 
kapanmasi ile olusur. Iliadin damla ile bu odem cozulunce, hadise kendiliginden iyilesir..
2- Orta Kulak boslugundaki sivi, hayat boyu salgilanan bir sividir! Pust bunu soylemiyor, "sivi var" diyor. 

" geniz eti alınacak bademcikler törpülenecek iki kulağada tüp takılacak dedi "
Zaten yapilan butun bu  sahtekarliklar, bu ameliyatlari yapabilmek icindir. Pustlar bu yuzden de, Iliadi'e 
dusmanlar! Iliadin'in Kortizon oldugunu soyleyebilen assagilik dolandiricilar bile var.

"Sivi birikmesi" IC KULAKTA degil, "Orta Kulakta" olur! Ic kulak, apayri bir yapiya sahiptir.
Sizi resmen dolandirmislar. 
1- Orta kulakta DAIMA bir sivi vardir ve o boslugun nemli kalmasini saglamaya yarar.
2- Bu sivi, Orta Kulak boslugunun duvarlarindan devamli olarak salgilanan "goz yasi" yapisinda bir sividir.
3- Bu sivinin fazlasi; Oztaki boslugundan, bogaza akar ve yutulur.
4- DAIMA Griplerde olusan bu odem, Oztaki borusunu kapatinca, sivi akamaz, icerde birikir ve kulak zarina
 baski yaparak AGRI yapar. 
5- SADECE: Iliadin damla ile bu odemin cozulmesi ile her sey duzelir. ASLA Antibiyotikler ve diger supruntu
ilaclara gerek yoktur. 

Turkiye'deki SAHTEKAR doktorlarin hastalara verdikleri boyle Kortizonlu ve diger hicbir ise yaramayan
 ilaclar, sadece gecici bir "Sahte iyilik hali" yaratir ama, hastalik  DAIMA tekrarlar. 
Butun gaye, sizi bu sekilde ilaclara bogarak, biktirmak ve Ameliyatlara razi olur hale getirmek icindir.
SAKIN bu assagilik doktorlarin tuzaklarina dusmeyin.
Verilen ilaclarin hicbiri ile cocugunuz duzelemez.. Ameliyatlar da cozum degillerdir.
Bir daha SAKIN bu pustlara gitmeyin. Kulak agrisi olusa, sadece Iliadin DAMLA kullanin..
5gun, gunde:2x2'ser damla her iki burun deliklerine, yatar durumda damlatin ve her bir tarafa damlattiktan
 sonra, basini ayni tarafa cevirip, 1-2 dakika bekletin. Tekrarlayan ve ates ile beraber olanlarda ilaveten, 
Bactrim surup (20 kiloya kadar) gunde:2x1 olcek,5gun verin.
Damla bulamazsaniz, Spreyini,baska bir damlalikli siseye bosaltarak kullanin.
Eski cevaplari okuyun. Bu sahtekarligin ne kadar yaygin uygulandigini goreceksiniz. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 21 Ara 2021 Saat 19:26
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.