Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Parozmi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Parozmi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
afrarana Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 262
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı afrarana Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Parozmi
    Gönderim Zamanı: 07 May 2021 Saat 17:41
Hocam merhaba covid sonrası 5.ayım parozmi başladı ancak ne zaman ve nasıl geçecek hiç bişi bilemiyorum bulduğum bir makalede ne yazıyor anlamadım açıklayabilirmisimiz

Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113070
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 May 2021 Saat 18:25
Gayet guzel anlatilmis:

Coronaviruslar, buruna bosluguna geldiklerinde, cogalabilmek icin insan hucrelerine ihtiyaclari oldugundan, 
koku sinirleri dahil, her cins hucre icine girerler ve o hucreye kendi yavrularini uretirler.
Zamanla bagisiklik olusunca, bagisiklik maddeleri bu viruslara ve icinde virus olan hucrelere saldirir ve 
onlari parcalarlar. Bu sekilde zarar goren sinir hucreleri zamanla kendilerini tamir edebilirler ama bazende
 "HATALI" tamir sonucu, farkli kokular hissedilebilir. Bunlar da zamanla tamir edilirler ama bu islem uzun
 zaman alir.

Yukarı Dön
afrarana Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı afrarana Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 May 2021 Saat 20:38
Teşekkürler hocam inşallah düzelir yoksa yemek ve koku olayı oldukça kötü geliyor artık
Yukarı Dön
kıvanç Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Puanlar: 890
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kıvanç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 May 2021 Saat 20:12
Ya hocam şok oldum , ilk defa duyuyorum bu koku bozulmasını. Ben bayanım, eşim yaklaşık ocaktan beri bana, "yediğin şeyler seni kötü kokutuyor , yediklerini değiştir deyip duruyor, buzdolabının kötü koktuğunu, giyinme odamda insan kokusu olduğunu, geçenlerde balkonda pişirdiğim pirzola kokusunu gidermek için bütün kapı duvarları sildirdi, ezeldenberi kokulara hassastır fakat şu son aylarda benim farklı koktuğumu söylemesi,
yiyeceklere , yağlara vs. artık çok bunalttı. Covid geçirmiş olabilirmi?Nasıl anlarız?

Düzenleyen kıvanç - 08 May 2021 Saat 20:23
Allahım yavrularımızı daima iyilerle karşılaştır .
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 May 2021 Saat 21:49
Olabilir... Anlasaniz, ne OLACAK??? Bosverin, sadece boyle bir durum oldugunu bilin yeter.
Yukarı Dön
kıvanç Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Puanlar: 890
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kıvanç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 May 2021 Saat 22:55
   Hocam beni yedi bitirdi, zaten huysuz bir adam birde bu eklenince çekilmez oldu(52 yaşında) sigara kokusu kötü gelseydi keşke belki iğrenip bırakırdı, uzandığı yastığınıda sıksık değiştirtiyor eskiden bu kadar değildi, sebebini bilse beni suçlamaz en azından ofki of😞
   - Kızkardeşimin oğlu corona olmuştu, az önce ben anlatınca aaa dedi oğlumda pekçok şeye "kötü kokuyor" diyor dedi, önceden öyle değilmiş.

Düzenleyen kıvanç - 08 May 2021 Saat 23:17
Allahım yavrularımızı daima iyilerle karşılaştır .
Yukarı Dön
afrarana Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı afrarana Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 May 2021 Saat 04:00
Hocam ben bu konuyla ilgili son bir şey sormak isterim genelde covitken koku tat gidip geldiğinde bozuk olduğunu söylüyorlar hocam benim durumum ise öyle değil yani ben 6 ay evvel covid oldum 12.gün koku tat geri geldi herşey normal kokuyordu ne olduysa covid geçireli 5 ay sonrası biranda parozmi oldum özellikle yeşil bibet öyle berbat ki sanki buzluktan çıkan biber kokusunun 10 kat fazlası yani benim durumumda ben tek değiimdir dimi bir profa sordum tiwiterde bana 5 ay sonra başlamaz koku tat gider geldiğinde koku bozuk gelir dedi 
Bir yerdede şunu okudum mesela onuda sizinle paylaşayım 

Kişinin doktora sorusu ve doktorun cvbı

Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 May 2021 Saat 04:50
Yapilacak bir sey yok. Zamanla duzelecek, sabirli olun. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.