Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

fırında çıtır tavuk ((: ((:

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Yemek / Mutfak
Forum Adı: Tavuk Yemekleri
Forum Tanımlaması: Tavuk Yemekleri
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=22870
Tarih: 16 Nis 2024 Saat 23:00

Konu: fırında çıtır tavuk ((: ((:
Mesajı Yazan: emre
Konu: fırında çıtır tavuk ((: ((:
Mesaj Tarihi: 20 Mar 2010 Saat 08:41
nesif bir lezzet şimdiye kadar yediğim neydi acaba Big smile

15 adet kanat veya fileto
1-5 su bardağı galeta unu
1,5 su berdağı tereyağı veya margarin
7-8 diş sarımsak
10-15 dal maydanoz (ince kıyılmış)
tuz-karabiber

bir kabın içinde g.unu,maydanoz,tuz,k.biberi harmanlayın
sarımsakları yağda 2 dk çevirin
yağ ılıyınca g.unu karışıma ekleyin
tavukları bu karışıma iyice bulayıp hafif yağlanmış tepsiye dizin
önce 100 cc sonra 170 c de pişirin

foto ekleyemedim
Hilal bi el atarsa olur sanırım Embarrassed

-------------

Cevaplar:
Mesajı Yazan: yasemin
Mesaj Tarihi: 20 Mar 2010 Saat 12:12

-------------

Mesaj Tarihi: 20 Mar 2010 Saat 12:13

-------------

Mesaj Tarihi: 20 Mar 2010 Saat 12:14
öznur harika olmusssssss tam benlikkkkkkkkkkLOLClapbu tarifi yazacagim ömrum tavuk yemekle geciyorrrrrLOLLOLLOL
temizlik yaprken bilgeciyim yorumun getti bir daha yazLOLsonunda oldu sabahdandir ugrasiyoz sukur kavusturanaaaLOL

-------------

Mesajı Yazan: SevgiYumaklarım
Mesaj Tarihi: 20 Mar 2010 Saat 13:32
ellerine sağlık..

Mesajı Yazan: hülya
Mesaj Tarihi: 20 Mar 2010 Saat 13:41
ellerine sağlık öznur yanarım tavuk kanadlara

Mesajı Yazan: Kevser
Mesaj Tarihi: 20 Mar 2010 Saat 14:10
oooyyyy bayıldıımmmm Wacko
ellerine sağlık, süper ötesi görünüyor Thumbs Up Clap

Mesajı Yazan: cokomel
Mesaj Tarihi: 20 Mar 2010 Saat 14:21
gerçekten süper gözüküyor ellerine sağlık.

-------------
http://www.ticker.7910.org/eng">

Mesajı Yazan: demet
Mesaj Tarihi: 20 Mar 2010 Saat 14:42
cok guzel görunuyor öznur ellerıne saglık...yasemın sendemı benımde ömrum tavuk yemekle gecıyo yakında gıdaklamaya baslıcaLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLbıde hazır harclar var kıs ne dıye yordun kendını bu kadar batır yumurtaya batır harca at tavaya fırına...LOLLOLLOLtembel işi benımkı..

-------------
Mevlam Sen'den gelene, gelmeyene; ne şekilde belirlemişsen kaderime, bu oyundaki biçtiğin rolüme, yürekten kocaman bir EYVALLAH

Mesaj Tarihi: 20 Mar 2010 Saat 14:44
aksam yemekteyız programında tavuk vardı benım yemek baska bıseydı annaam agzımın suyu aktı onlar yerken .bıraktım yemegı but ızgara attım fırına ustune patates ohhh dedım yoksa bır yerlerım sıserdı yemeseydım.LOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL

-------------
Mevlam Sen'den gelene, gelmeyene; ne şekilde belirlemişsen kaderime, bu oyundaki biçtiğin rolüme, yürekten kocaman bir EYVALLAH

Mesajı Yazan: hilal
Mesaj Tarihi: 20 Mar 2010 Saat 16:03
ayyyy harika görünüyoır öznur ya bitirdin beni,zaten tavuğun en sevdiğim eyri kanadı millet atar ben kavga ederim onun içinLOL

-------------
Bazılarını hoşgörmüyorum,tahammül ediyorum...Ama tahammülünde bir sınırı var,biliyorum...

Mesaj Tarihi: 20 Mar 2010 Saat 16:27
Orjinalini yazan: demet demet Yazdı:

cok guzel görunuyor öznur ellerıne saglık...yasemın sendemı benımde ömrum tavuk yemekle gecıyo yakında gıdaklamaya baslıcaLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLbıde hazır harclar var kıs ne dıye yordun kendını bu kadar batır yumurtaya batır harca at tavaya fırına...LOLLOLLOLtembel işi benımkı..

Benim koca da tavuk satsaydı, ben de senin gibi hava atardım, ömrü tavuk yemekle geçiyomuşşşşş TongueLOL LOL LOL LOL

Mesaj Tarihi: 20 Mar 2010 Saat 18:35
yani  demet benim kkoca boyacı ev boyadan geçilmiyor senin de tavuktan
en azından senin ki karın doyuruyor
napca z böye LOLLOL

haa tembelliği bırak bi dene derimmm hazırdan daha afet bi lezzet

-------------

Mesaj Tarihi: 20 Mar 2010 Saat 18:35
kevser valla merak edıyom kıs kasap hatunlarıda hep etmı yıyoLOLLOLLOLhavam batsın Coolkıs keskem kuyumcu olsaydı her gun takar takıstırıdımLOLLOLLOLLOLLOLLOLsonra azız benı karakollardan toplardıLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL

-------------

Mesaj Tarihi: 20 Mar 2010 Saat 18:36
yasemin canım  eline sağlık sonunda olması gereken yerde ulaştı Big smile

-------------

Mesaj Tarihi: 20 Mar 2010 Saat 18:38
he kıs öznur dogru en azından karın doyuruyos.LOLLOLLOL

-------------

Mesajı Yazan: NeLLy
Mesaj Tarihi: 20 Mar 2010 Saat 19:53

İLK FIRSATTA YAPACAĞIMMM

Mesajı Yazan: suzi
Mesaj Tarihi: 20 Mar 2010 Saat 22:15
Ellerine sağlık canım...

-------------

Mesajı Yazan: Fatoş-Tuana
Mesaj Tarihi: 21 Mar 2010 Saat 00:59
öznuuuurrrr tarifi hemen aldım çoook güzel görünüyorlar yirim ben onları yirim izmitten döneyim inşallah yapıcam ellerine sağlık canımClapClapClap

-------------
http://www.glitterfy.com/"> BİR TANECİK KUZUM

Mesaj Tarihi: 21 Mar 2010 Saat 02:17
Orjinalini yazan: demet demet Yazdı:

kevser valla merak edıyom kıs kasap hatunlarıda hep etmı yıyoLOLLOLLOLhavam batsın Coolkıs keskem kuyumcu olsaydı her gun takar takıstırıdımLOLLOLLOLLOLLOLLOLsonra azız benı karakollardan toplardıLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL

Havandan geçilmiyo
Haline şükret bacım, bizimki tüm dünyaya satış yapıyo, Allah göstermesin LOL LOL LOL Ne demek istediğimi anladın dimi Tongue Pinch Pinch LOL LOL LOL

Mesaj Tarihi: 21 Mar 2010 Saat 02:17
Orjinalini yazan: Fatoş-Tuana Fatoş-Tuana Yazdı:

öznuuuurrrr tarifi hemen aldım çoook güzel görünüyorlar yirim ben onları yirim izmitten döneyim inşallah yapıcam ellerine sağlık canımClapClapClap

İzmitte ne geziyon kız? Shocked

Mesajı Yazan: _bilge_
Mesaj Tarihi: 21 Mar 2010 Saat 09:42
Orjinalini yazan: yasemin yasemin Yazdı:

öznur harika olmusssssss tam benlikkkkkkkkkkLOLClapbu tarifi yazacagim ömrum tavuk yemekle geciyorrrrrLOLLOLLOL
temizlik yaprken bilgeciyim yorumun getti bir daha yazLOLsonunda oldu sabahdandir ugrasiyoz sukur kavusturanaaaLOL
ay ben daha yeni görüyomConfused dün gezmelere gittiydim yaLOLLOL ama çok güzel görünüyo gerçekten hepimizde tavuk hayrnı olduğumuza göre sık sık yaparız artık ellerine sağlık canım

yasmin bu yorum da sana niye siliyon gız yorumlarımıLOL ben onları yazana kadar ecrinle savaş veriyomLOLLOLLOL silmeyin yazdıklarımıLOLLOLLOL

Mesaj Tarihi: 21 Mar 2010 Saat 14:20
LOLben modumm unutmaaaaaaaaaaaaaLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLsilerimde yok ederimdeeeeeeeeLOLLOLLOLLOLLOL

-------------

Mesaj Tarihi: 21 Mar 2010 Saat 14:33

bilge ye sonuna kadar katılıyorum aynen bende öyle emre yle didişmekten ne yazdığımı bile görmeden, LOLanlamadan gönderiyorum Wink

teşekkkür ederiz hepinize afiyet olsun

-------------

Mesajı Yazan: Fatoş-Tuana
Mesaj Tarihi: 21 Mar 2010 Saat 18:48
Orjinalini yazan: Kevser-Şevval Kevser-Şevval Yazdı:

Orjinalini yazan: Fatoş-Tuana Fatoş-Tuana Yazdı:

İzmitte ne geziyon kız? Shocked
şekerim kayınvalidemin yanına geldim haftaya pazar dönücem inşallah akşamları girebilirim artıkConfused

-------------
http://www.glitterfy.com/"> BİR TANECİK KUZUM

Mesajı Yazan: NeLLy
Mesaj Tarihi: 01 Nis 2010 Saat 00:24
yaptım denedim güzel ama çok sarımsaklı oldu. birde biraz ağır geldi. Sanırım tereyağını fazla kaçırdım... birkaç rotuş yaparsam damak tadıma daha da yaklaşabilir... acaba önce yumurtaya sonra galetaya batırıp fırınlasak nasıl olur ki?

Mesajı Yazan: zehra
Mesaj Tarihi: 01 Nis 2010 Saat 01:04
ellerine sağlk öznur ..

deryacım önce tavukları isteğin baharatlar ve soya sosunda bekletip önce una sonra yumurta en sonrada galeta ununa bulayıp fırına verebilirsin . kanat zaten yağlı bide esktra yap koyunca gerçekten ağır olmuştur .. bide yağsız böle dene tavsiye ederim .. kanat yoksa bu tarfi gögüs yada kemiksiz kalçadanda çok lezzetli oluyo ama sıcak yemek şartıyla LOLLOL

-------------
Sevgilim hapşurunca çok sev dedim.elhamdülillah dedi.yerhamükallah dedim.yehdina ve yehdikum dedi sonra oturup hatim indirdik.nerden nereye:))))))))

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat