Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Ankarada hangi kadın doğum doktoruna gitmeli?

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Genel Konular
Forum Adı: Doğum
Forum Tanımlaması: (Doğum hakkında herşey)
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=24202
Tarih: 19 Nis 2024 Saat 20:33

Konu: Ankarada hangi kadın doğum doktoruna gitmeli?
Mesajı Yazan: Kevser
Konu: Ankarada hangi kadın doğum doktoruna gitmeli?
Mesaj Tarihi: 03 Haz 2010 Saat 13:25
Arkadaşlar, belki duyanlarınız vardır. Ben hali hazırda 8 haftalık hamileyim LOL Hem kontroller için hem de doğum için güvenilir (ticaretçi değil, dr. olduğunu hissettiren) bir doktor arıyorum... Bayan doktor olması önemli benim için. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: cokomel
Mesaj Tarihi: 03 Haz 2010 Saat 13:37
canım benim doktorum kızılaydaydı zekai tahir burakın dr.u.
sevtap hamdemir kılıç istersen numaralarını verebilirim. ama tüp bebekte çalışıyo tabi normal hamilelerede bakıyoLOL  ben memenundum tatlı bi bayan

-------------
http://www.ticker.7910.org/eng">

Mesaj Tarihi: 03 Haz 2010 Saat 14:13
ilgilendiğin için saol emelcim.
doktorunu araştıracağım, doğumu nerde yaptıracağı falan da önemli tabi?
yine de diğer arkadaşların da önerilerine açık olayım. seçim yapma şansım olsun Wink

Mesajı Yazan: cokomel
Mesaj Tarihi: 03 Haz 2010 Saat 14:55
nasıl istersen canım tabi seçim yapmalısın istediğinde nomarasını verebilirim...
bıdık ne çabuk 8 haftalık olmuş.

-------------
http://www.ticker.7910.org/eng">

Mesajı Yazan: demrem
Mesaj Tarihi: 03 Haz 2010 Saat 16:01
kevsercım ben gazı unıversıtesı'nde prof. dr. mehmet erdem'e gitmiştim. cokta memnundum doğumada gırıyor ama yogun bır doktorSmile

Mesajı Yazan: bertobat
Mesaj Tarihi: 03 Haz 2010 Saat 16:27
merhaba canım ben ankarada ilk doğumumu.fatih üniversitesi hastanesinde yaptım..........ikincisinide özel ulus hastanesinde yaptım.........özel lus hastanesindeki doktorum mükemmeldi diye bilirim.....doğumdan sonra oda parası olmasına rağmen doğumdan sonra bebek hastane ortamında hastalanmasın diye gaz çıkar çıkmaz taburcu etti..........zübeyde hanımdada emine hanım var bş hekim yardımcısı biraz paracı ama özel takip açısından mükemmel............fatihi doğum açısından tavsiye edemem çünkü doğan 10 çocuktan nerdeyse 1.ini sarılık olabilir diye tahlil yapıyolar...maksat faturayı arttırmak...emzirme alışkanlığı kazandırmıyolar hemen mama verdilerdi bebeğe orada........takiplerini muayehane yerine özel hastanede yaptırmanı tavsiye ederim......yorucu olmuyor  sıra beklemiyorsun fazla..........

-------------
kinCi diiLim Ama Unutmam!..
şevkat qöSteriRim Ama ŞıMarTmaM.. !
Ciddiye aLıRıM ama KAPILMAM!..
DALGA GEÇERİM AMA KIRMAM..!
Huzur Veririm Ama Söz vermem!!

Mesajı Yazan: mine
Mesaj Tarihi: 04 Haz 2010 Saat 12:36
kevser bu ikinci hamileliğimde bende bayan doktor olsun diye çok çırpındım ama kısmet olmadı daha doğrusu 3 bayan doktora gittim hiç birinden memnun kalmadım iş benim memnun kalmamda değilde bilmiyorlardı bu işi onlarca ilaç iğne kullandırttılar düşük tehlikesi geçirdim aylarca yataktan kalkamadım
en son gittiğim bilgi hast batıkentte selçuk bey o kadar memnunum ki hem çok insancıl hem işinde uzman
sanırım yurt dışında ödülleride var gazetelere filan çıktı şimdi oraya devam ediyorum ne kadar dua etsem az ona onun vesilesiyle şimdi biraz daha rahatım
doğumumuda o hastanede yapacağım kısmet olursa 20 lira fark alıyorlar muayene başına doğumda sanırım 500 lira bir bayan doktorda var orada mine hanım onuda övüyorlar ama ben gitmedim
tanıdığım bütün hamilelere tavsiye ediyorum doktorumu inşaallah yazımı okuyan hamilelere de faydası olur
hayırlı olsun inşaallah sorunsuz bir hamilelik geçirirsin

-------------
<a href="http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=29683&title=program-icin-mail-atalim-arkadaslar-lutfen">http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=29683&tit

Mesajı Yazan: Şehnaz
Mesaj Tarihi: 04 Haz 2010 Saat 17:16
Canım bende Gazi Hastanesine gittim o kadar memnun kaldımki yemin ederim 10 çocuk doğursam 10'uda Doç.Dr Ahmet Erdeme yaptırırdım.
Demet'in söylediği doktorla ikizler. Ama insanı o kadar rahatlatan hep motive eden. Çok yoğun olmasına rağmen bir dahaki kontrole gittiğinde aynı ilgiyi görebileceğin bir doktor. Doğumumuda o doktor yaptırdı. personelde çok iyiydi. Yani kadın diye tutturma bence canım. İnşallah hayırlı doğumlar olur Doktor seçiminide inşallah güzel yaparsın. Benden Tavsiye budur. Thumbs UpClown

-------------
Yaşama Sebebim Canım Oğlum Seni Çok Seviyorum

Mesajı Yazan: demrem
Mesaj Tarihi: 05 Haz 2010 Saat 14:05
sehnaz yoksa aynı korıdorlardamı bekledık bende 2. bebegım kendılıgınden gelırse tekrar mehmet beye gıtmek ıstıyorum (gelmezse zaten yenıden mehmet hoca)
yogun ama yogunlugunu sana yansıtmıyor herzaman ılgılıler zor anında hemen yanında rahatlatma ısını ustlenıyorlar

Mesajı Yazan: yagizinannesi
Mesaj Tarihi: 06 Haz 2010 Saat 19:37
Arkadaşlar ,banada iyi bir çocuk doktoru  tavsiye edebiir misiiniz..malum bebişim 1 aylık oldu

Mesaj Tarihi: 10 Nis 2011 Saat 23:56
Nerdeeennnn nereye Cry Big smile
Canım topik hortlatmak istedi de LOLLOLLOL

Mesajı Yazan: Gülsen
Mesaj Tarihi: 11 Nis 2011 Saat 00:26
İyi yaptın kız bu tarihte hep hortlatalım bu topiği gelenek yapalım ne dersin Big smile
Sen doktor ararken şimdi kollarında prenses Star Allah bahtını açık eylesin Star

-------------
http://www.glitterfy.com/">

Mesaj Tarihi: 11 Nis 2011 Saat 00:32
tamam öyle yapalım LOL
hatta şimdi, topikleri tam senesinde hortlatmayı düşündüm, aklımıza gelen başka topikleri de LOL nostalji olur LOL
cümlesinin evladıyla inşallah gülsencim NukeApprove

Mesaj Tarihi: 11 Nis 2011 Saat 15:09
hayırlı hortlamalar olsunda bak kız yoksa sen yinemi hamilesin Kevserim Wink

-------------

Mesaj Tarihi: 11 Nis 2011 Saat 16:07
Orjinalini yazan: Şehnaz Şehnaz Yazdı:

hayırlı hortlamalar olsunda bak kız yoksa sen yinemi hamilesin Kevserim Wink

Ben almayayım, sırayı size veriyorum ben LOLLOLLOL

Mesaj Tarihi: 12 Nis 2011 Saat 08:48
yok yok bende almıyayım. sıramı veriyorum ben.

-------------

Mesajı Yazan: febaa2
Mesaj Tarihi: 12 Nis 2011 Saat 11:38
canım bende 2 hamileliğimde zekai tahir burağın ümitköydeki polikiliniğine gidiyordum oradan çok memnun kaldım sıra yok ilgi iyi vede ücretsizdi gereksiz testler istemiyorlar önemli bir durum görürülerse anında büyük hastaneye sevk ediyorlar biraz uzaktı ama ayda bir gidebildik
hayırlı hamilelikler
sevgilerSmile

Mesajı Yazan: aylin1980
Mesaj Tarihi: 15 Nis 2011 Saat 22:20
bencede sevtap hamdemir kılıç, muhteşem bir doktor anne şefkati ile yaklaşıyo hastalarına bende çok memnun kaldım allah razı olsun ondan

Mesajı Yazan: mrb
Mesaj Tarihi: 14 Kas 2011 Saat 15:09
ankarada ıyı bır doktor onerısı olan var mı?hamılelık oncesı ıyı bı doktora gorunmak ıstyrum da

Mesajı Yazan: DERYA06
Mesaj Tarihi: 14 Kas 2011 Saat 15:59

nerde oturuyosunuz bilmiyorum ama

ben sincanda devlet hastanesin necati kaya yı şiddetle öneririm çok ilgili bilgili bir doktor

Mesajı Yazan: lagrima
Mesaj Tarihi: 27 Kas 2011 Saat 20:30
merhaba arkadaşlar Ankara da iyi bir kadın doğumcu arıyorum . 20 haftalık hamileyim ama hala hangi doktorla doğum yapacağım hangi hastanede olacak bilmiyorum. özelde yapamam zaten maddi yönden aşar bizi. kontrollerede özele gidemem.. ama anlaşmalı uygun hastaneler ya da doktorlar bildiginiz var mı?. devlette de olabilir ama doğuma da girsin isterim gerçi öyle bir lüksümüz olmuyor sanırım.. çok zor bi kararmış zor işmiş nasıl olcak kim olcak bi bulamadım.. bilen varsa yardımı olursa sevinirim.. teşekkürler.

-------------
Rabbim sana emanet!!

Mesaj Tarihi: 28 Kas 2011 Saat 12:44
sanırım hiçfikri olan yok :(

-------------
Rabbim sana emanet!!

Mesaj Tarihi: 28 Kas 2011 Saat 13:45
Orjinalini yazan: lagrima lagrima Yazdı:

merhaba arkadaşlar Ankara da iyi bir kadın doğumcu arıyorum . 20 haftalık hamileyim ama hala hangi doktorla doğum yapacağım hangi hastanede olacak bilmiyorum. özelde yapamam zaten maddi yönden aşar bizi. kontrollerede özele gidemem.. ama anlaşmalı uygun hastaneler ya da doktorlar bildiginiz var mı?. devlette de olabilir ama doğuma da girsin isterim gerçi öyle bir lüksümüz olmuyor sanırım.. çok zor bi kararmış zor işmiş nasıl olcak kim olcak bi bulamadım.. bilen varsa yardımı olursa sevinirim.. teşekkürler.
Konunuzu buraya taşıdım, özelden de bilgilendirdim sizi... Hayırlı doğumlar Smile

Mesaj Tarihi: 28 Kas 2011 Saat 13:48
tmm teşekkürler.

-------------
Rabbim sana emanet!!

Mesaj Tarihi: 28 Kas 2011 Saat 13:52

Canım bende Gazi Hastanesine gittim o kadar memnun kaldımki yemin ederim 10 çocuk doğursam 10'uda Doç.Dr Ahmet Erdeme yaptırırdım.
Demet'in söylediği doktorla ikizler. Ama insanı o kadar rahatlatan hep motive eden. Çok yoğun olmasına rağmen bir dahaki kontrole gittiğinde aynı ilgiyi görebileceğin bir doktor. Doğumumuda o doktor yaptırdı. personelde çok iyiydi. Yani kadın diye tutturma bence canım. İnşallah hayırlı doğumlar olur Doktor seçiminide inşallah güzel yaparsın. Benden Tavsiye budur. Thumbs UpClown
selam peki ücret ne alıyorlar? doğumda ve kontrollere gittiğinde?

-------------
Rabbim sana emanet!!

Mesaj Tarihi: 28 Kas 2011 Saat 13:53
Orjinalini yazan: Kevser Kevser Yazdı:

Nerdeeennnn nereye Cry Big smile
Canım topik hortlatmak istedi de LOLLOLLOL
hangi doktora gittin peki ve memnunmusun?

-------------
Rabbim sana emanet!!

Mesaj Tarihi: 28 Kas 2011 Saat 14:06
Ben Etlik Lokman Hekim Has. de Fatma hanıma gittim, çok da memnun kaldım Big smile Tekrar hamile olsam yine oraya giderim Smile Şİmdilik uzak bir ihtimal amaaa LOLLOL

Mesaj Tarihi: 28 Kas 2011 Saat 14:08

Ben Etlik Lokman Hekim Has. de Fatma hanıma gittim, çok da memnun kaldım Big smile Tekrar hamile olsam yine oraya giderim Smile Şİmdilik uzak bir ihtimal amaaa LOLLOL
anladım teşekkür ederim.. normal mi sezeryan mı oldu?

-------------
Rabbim sana emanet!!

Mesaj Tarihi: 28 Kas 2011 Saat 14:14
Normal doğum Smile 

Mesaj Tarihi: 28 Kas 2011 Saat 17:31

selam peki ücret ne alıyorlar? doğumda ve kontrollere gittiğinde?

Merhaba. 
Yeni çıkan yasayla Benim doktorum hastanenin sadece tüp bebek bölümüne bakıyor. Artık özel muayenesi var ve doğumuda özel hastanede yaptırıyormuş.

-------------

Mesaj Tarihi: 28 Kas 2011 Saat 18:37
anladım o zaman işime yaramaz. teşekkürler.. 

-------------
Rabbim sana emanet!!

Mesaj Tarihi: 28 Kas 2011 Saat 21:34
rica ederim. 
Benim bir arkadaşımda Ahmet hocaya gidiyordu. Oda ikincikez hamile kalınca doktor arayışına girdi. Akay hastanesini çok methettiler ona o oraya gidiyordu. Bebeğini düşürdü Unhappy. Ama ilgil çok güzelmiş. Az bir fark ödeniyormuş diye duydum. YAlnız ocak ayında yeni çıkan yasayla ne olacak bilmiyorum. 

-------------

Mesaj Tarihi: 28 Kas 2011 Saat 23:35
ne yasası neler oluyor memlekette haberim yokk??????

-------------
Rabbim sana emanet!!

Mesaj Tarihi: 29 Kas 2011 Saat 08:36
Ocak ayından itibaren öyle kafana estiği gibi istediğin hastaneye gidemiyeceksin. İlkönce aile hekimine gidiceksin o uygun görürse seni bir hastaneye sevk edecek. Benim bildiğim bu kadar...

-------------

Mesajı Yazan: Gldn
Mesaj Tarihi: 29 Kas 2011 Saat 15:19
bende 2007 de yüzüncüyıl hastanesine gidiyordum kontrollere 30 lira fark veriyordum tahlillerde çok cüzzi alıyorlardı yasalar felan çıktıya doktor hala ordamı bilmiyorum Stern Smile

-------------
http://lilypie.com">

Mesaj Tarihi: 29 Kas 2011 Saat 17:49

Ocak ayından itibaren öyle kafana estiği gibi istediğin hastaneye gidemiyeceksin. İlkönce aile hekimine gidiceksin o uygun görürse seni bir hastaneye sevk edecek. Benim bildiğim bu kadar...

hadi ya çok kötüymüş bu durum o zaman desenize..

-------------
Rabbim sana emanet!!

Mesajı Yazan: nurcan
Mesaj Tarihi: 29 Kas 2011 Saat 18:16
ala ala ne alaka ya artık istediğimiz doktora damı gidemicez ne kadar sacma bişi 
o doktorun ilgisinden alakasından memnun değilsem ne olacak başka doktora önceden
beri gidiyorsam nolacak işleri gücleri yok insanların mevcut durumunu zorlastırıyorlar kolaylastıracaklarına su aile hekimliği olayınıda sacma buluyorum zaten ne zmn gitsen ya yerinde
olmuyor yada ilac yazıp yazıp gönderiyor dogru düzgün muayene ettikleri bile yok 

Mesaj Tarihi: 29 Kas 2011 Saat 18:28
ewet muayene etmek yok ama doğumda işime yarayacak sanırım bi iğneler için arıyorlarmış devamlıı

-------------
Rabbim sana emanet!!

Mesajı Yazan: zso
Mesaj Tarihi: 05 Ara 2011 Saat 11:57
Ankara Zekai Tahir Burak yani Büyğk doğumda Fatma Reşide önalan var süper doktordur, doğumu beklerken bana kendi telefonunu bıraktı kocamla konuşayım diye, bakınca bile içi açılıyor insanın olumsuz değildir, sıcak kanlıdır, ilgilidir, hastanesinde herşeyi yaptırır, muayenehanesi hala varmı bilmiyorum, size neresi yakın, neredesiniz eskiden muayenehanesi demetteydi, internetten bulabilirsiniz. Hayıtlı doğumlar.Smile

Mesaj Tarihi: 23 Oca 2012 Saat 17:05
merhaba arkadaşlar bildiğiniz üzere 28 haftalık hamileyim ve hala bir doktorum yok.! var ama kendisinden hiç memnun değilim ve değiştirmek istiyorum zekai tahir burak hastanesinde nüvit birgili diye bir kadına gidiyorum. ne soru sorabiliyorum, ne sordugum sorunun cevabını alabiliyorum. artı isteklerime cevap vermiyor ve doğuma girmiyormuş.

Devlet hastanesinde doğuma giren ilgili alakalı bir doktor arıyorum. erkek kadın fark etmez. zaten sezeryan düşünüyorum olursa.

yardımcı olursanız cok sevinirim. çok sıkıntılı bir süreç benim için. 
hangi hastane , hangi doktor.?

-------------
Rabbim sana emanet!!

Mesajı Yazan: sedesa
Mesaj Tarihi: 23 Oca 2012 Saat 20:25
Devlet hastanesinde işler iyice zorlaştı sanıyorum.... ben ilk doğumumda Gaziye gitmiştim ama şimdi doktorum hastanede muayene yapamıyormuş doçent olduğu için....

Ben dikmende 29 Mayıs hastanesini düşünüyorum... devlet hastanesi değil ama az farkla daha kaliteli hizmet alıyorsun.... doğumu sordum yılbaşından önce.... normal doğum 900 civarıydı...sezeryan da 100 tl fazlası....

canım ilk doğumun olacakmış.... çok önemli gerçekten... ben aslında ilk doğumumu gazide yaptığım için bile pişman oldum.... çok pisti... ne tuvalete gidebiliyorsun, ne çarşaflar değiştiriliyor.... duş almak zaten imkansızdı... ama rahatlamak ve süt gelmesi için sıcak su çok işe yarıyor.... biz herşeyi evden taşımıştık.... çarşaflarımızı da kendimiz değiştirdik....:((  ama tuvaleti ne yapacaksın... tam bir rezaletti... nasıl mikrop kapmadım bilemiyorum.... çocuğu da zaten hiçbir yere dokundurmuyorduk.... yavrumu koruyacam diye 50 kez yıkıyordum herhalde elimi... biz o pis hastanede 3 gün kaldık çünkü doğum haftasonuna denk geldiği için işlem yaptıramadık... tam bir kabustu....

Neyse ki canım oğlum kollarımdaydı.....

-------------
http://lilypie.com"> http://lilypie.com">

Mesaj Tarihi: 23 Oca 2012 Saat 22:32
anladım ama benim 900 de 1000 de vercek cidden durumum yok. o sebeple zorunluyum devlete gitmeye. zekai tahir burak ya da etlik temizmiş buralar ama tabi bilmiyorum

-------------
Rabbim sana emanet!!

Mesajı Yazan: MaRaL
Mesaj Tarihi: 24 Oca 2012 Saat 00:12
hastane dr bilmemde niye sezeryan istiyorsun ?
ben iki dogumumuda iki ebe yaptirdi, çocuklar 4 er kg idi
oglumda dr bekledi ama tedbir olarak mudahale etmedi
kendi kendine bile dogurabilir bi kadin Allah oyle guç verip yaratiyo, saglik çali$anlarida yardim ediyor ( ters giden durumlar istisna tabi)

-------------
">

Mesaj Tarihi: 24 Oca 2012 Saat 00:13
yani $imdiki dr undada kalsan sagliklica dogum yapabilirsin... 

-------------
">

Mesaj Tarihi: 24 Oca 2012 Saat 00:39

merhaba arkadaşlar bildiğiniz üzere 28 haftalık hamileyim ve hala bir doktorum yok.! var ama kendisinden hiç memnun değilim ve değiştirmek istiyorum zekai tahir burak hastanesinde nüvit birgili diye bir kadına gidiyorum. ne soru sorabiliyorum, ne sordugum sorunun cevabını alabiliyorum. artı isteklerime cevap vermiyor ve doğuma girmiyormuş.

Devlet hastanesinde doğuma giren ilgili alakalı bir doktor arıyorum. erkek kadın fark etmez. zaten sezeryan düşünüyorum olursa.

Merhaba arkadaşım, yeni açtığın konuyu 2. kere bu topice taşıdım. Aynı başlıkta iki topic olmasına gerek yok, bu yüzden birleştirdim. Burdan devam etmeni rica ederim. Geçmiş olsun Smile

Mesaj Tarihi: 24 Oca 2012 Saat 09:17
Orjinalini yazan: MaRaL MaRaL Yazdı:

hastane dr bilmemde niye sezeryan istiyorsun ?
ben iki dogumumuda iki ebe yaptirdi, çocuklar 4 er kg idi
oglumda dr bekledi ama tedbir olarak mudahale etmedi
kendi kendine bile dogurabilir bi kadin Allah oyle guç verip yaratiyo, saglik çali$anlarida yardim ediyor ( ters giden durumlar istisna tabi)

ne güzel sen normal doğm yapabilmişsin ben kendime güvenmiyorum. istemiyorum da acıkcası. tekolojinin nimetleri varken neden altı kesiteyim sancı çekeyim. zaten bu gidişle doktor bulamıcam ve devlette mecbur normal olcam :'(

-------------
Rabbim sana emanet!!

Mesaj Tarihi: 24 Oca 2012 Saat 09:19

yani $imdiki dr undada kalsan sagliklica dogum yapabilirsin... 
doktoruma güvenmiyorum ve sevmiyorum ona kalsa doğurabilirim ama bu bana yetmiyor güven lazım artı öyle dese bile doğumuma bile girmeyecek.

-------------
Rabbim sana emanet!!

Mesaj Tarihi: 24 Oca 2012 Saat 09:19

Merhaba arkadaşım, yeni açtığın konuyu 2. kere bu topice taşıdım. Aynı başlıkta iki topic olmasına gerek yok, bu yüzden birleştirdim. Burdan devam etmeni rica ederim. Geçmiş olsun Smile
kusurabakma hala bulamadım ve stres bastı iyice.

-------------
Rabbim sana emanet!!

Mesaj Tarihi: 24 Oca 2012 Saat 19:46
ustden kat kat kesilince noluyorki ?
altdan kesilme ihtimal ustedki kadar yuksek deil, %100 kesi var sezryanda
neyse normal dogumu i$kence yada eziyet oalrak goruyosunuz belliki , herkesin goru$u farkli tabiki bendekide tam trsi :)

hayirlisyla kucaginiza alirsiniz in$allah çocugunuzu

-------------
">

Mesaj Tarihi: 24 Oca 2012 Saat 23:38

ustden kat kat kesilince noluyorki ?
altdan kesilme ihtimal ustedki kadar yuksek deil, %100 kesi var sezryanda
neyse normal dogumu i$kence yada eziyet oalrak goruyosunuz belliki , herkesin goru$u farkli tabiki bendekide tam trsi :)

hayirlisyla kucaginiza alirsiniz in$allah çocugunuzu

Kesinlikle katılıyorum.... ben hep normal doğum istemiştim.... Allah gönlüme göre de verdi... etrafımdaki tüm hamileleri de buna teşvik etmeye çalışıyorum..... kesinlikle normal doğum......tabii herşey yolundaysa.....

Ama şunu da unutmamak gerekiyor.... hastaneler ve sağlık görevlileri avrupadakiler kadar nazik değil... kadın bir an önce doğum yapsın da kurtulalım tavrındalar.... özel hastanelerde durum biraz daha farklı sanıyorum ki....yani nezaketi paranla satın alıyorsun malesef....

herşeye rahmen yine de normal doğum diyorum...

-------------

Mesaj Tarihi: 25 Oca 2012 Saat 00:06
lagrima, seren ve sedesa ya katılıyorum, ben de kesinlikle (normal şartlarda) normal doğumu tavsiye ediyorum.
keşke sen de bu kadar şartlanmasaydın ama tercih meselesi, kolay kolay değiştirilmeyabilir... seni teşvik edecek, rahatlatıp bir nevi terapi yapacak bir kadın doğum uzmanı lazım sana. keşke şartların uygun olsa da benim doktoruma gidebilseydin Smile benim doğumumda ben epidural istemiştim son zamanlarımda, korku basmıştı. beni rahatlattı konuşmalarıyla. resmen yalvarmıştı Allah razı olsun bin kere Big smile sonuçta epidural de olmadı, suni sancı da vermedi, 3,5 saatlik sancının sonunda kucağıma almıştım Reyyanı Star bitti gitti Big smile Hiç doğum yapmamışlar kadar sağlıklıyım çok şükür Big smile

Mesaj Tarihi: 25 Oca 2012 Saat 09:52

lagrima, seren ve sedesa ya katılıyorum, ben de kesinlikle (normal şartlarda) normal doğumu tavsiye ediyorum.
keşke sen de bu kadar şartlanmasaydın ama tercih meselesi, kolay kolay değiştirilmeyabilir... seni teşvik edecek, rahatlatıp bir nevi terapi yapacak bir kadın doğum uzmanı lazım sana. keşke şartların uygun olsa da benim doktoruma gidebilseydin Smile benim doğumumda ben epidural istemiştim son zamanlarımda, korku basmıştı. beni rahatlattı konuşmalarıyla. resmen yalvarmıştı Allah razı olsun bin kere Big smile sonuçta epidural de olmadı, suni sancı da vermedi, 3,5 saatlik sancının sonunda kucağıma almıştım Reyyanı Star bitti gitti Big smile Hiç doğum yapmamışlar kadar sağlıklıyım çok şükür Big smile

hangi doktor ve hastaneye gittiniz..... ben de 2. yi düşünüyorum ve şimdiden araştırmaya başladım.... emekli sandığı çalışanıyım ben özel sigortam da yok.... masrafların birazını bari sigortam karşılasın istiyorum ama bu şartlarda bir tek 29 mayıs hastanesi aklımda....

-------------

Mesaj Tarihi: 25 Oca 2012 Saat 16:59

aslında haklısın ama korkuyorum işte ne bileyim. içimde normal doğuma karşı kötü bi his var. yeni bi doktor buldum etlik zübeyde hanım hast iyi bi adam.yaşlı ton ton bişi. ama doğum tabi o hastanedede girilmiyor. fikrimden bahsetmedim doktora ikincide söylerim bakalım ne dicek. devletteki her doktor normalden yana zaten. eczacımlada konsutum oda normal yap kesiden bişi olmyor dei ama bileiyorum. ben korkuyorum.. ama sanırım devlette olacagından normalolacak gibi görünüyor. hayrılısı olsun napıyım.. inş saatlerce sancımancı ugrasmam :(

-------------
Rabbim sana emanet!!

Mesaj Tarihi: 26 Oca 2012 Saat 12:16
peridural igneyi oneririm yapiyorarsa

-------------
">

Mesaj Tarihi: 26 Oca 2012 Saat 20:47

peridural igneyi oneririm yapiyorarsa

devlette yapıyorlarmı bilmiyorum ki 

-------------
Rabbim sana emanet!!

Mesaj Tarihi: 26 Oca 2012 Saat 23:20
ara$tir istersen
agrisiz normal dogumun çozumu o igne :)
galiba di$ardan alirsan yapiyolarmi$ ama emin deilim

-------------
">

Mesajı Yazan: nm.halk
Mesaj Tarihi: 26 Şub 2012 Saat 13:22
merhabalar bende aranıza yeni katıldım, hamileleğimin 33. haftasındayım ve doktor hastane işinde kafam çok karışık, aksilik olmadığı sürece normal doğumdan yanayım. şimdilik Ankara da
fatih ünv yüksel hanıma gidiyorum, ama doğum anında aksilik olurda doktorum girmez diye doğuma endişeliyim biraz güvensizlik var sanırım, ankara yeni doğum yapanlardan tavsiyelere açığım, şimdiden teşekkürler

Mesaj Tarihi: 26 Şub 2012 Saat 20:31
ben yarın başkentten randevu aldım gideceğim öncesi ztb gidiyordum. ztb dede doğuma girmiyorlar.hayırlısı hakkımızda ..

-------------
Rabbim sana emanet!!

Mesajı Yazan: ruveydaaa
Mesaj Tarihi: 29 Şub 2012 Saat 15:53
merhabalar bende yeni katılımcıyım ben de 27. haftadayım ve doktor konusunda pek şanslı değilim şimdiye kadar şehir dışındaydım ve sürekli doktor değiştirdim en son olarak lokman hekimde fatma hanıma gittim. Ama lokman hekim hakkında da pek iyi şeyler duymadım. kafam iyice karıştı nereye gideceğimi doğumu nerde yapacağım konusunda karmaşadayım deneyimlerinizi paylaşır mısınız benle ???

Mesaj Tarihi: 01 Mar 2012 Saat 10:33
daha doğum yapmadım ama ztb gidiyorum artık. çok hastane ve doktor değiştirdim en son bunda karar kıldım. her hastane hakkında herkesin iyi yada kötü yorumu vardır. başkenti öve öve bitiremediler lanet olsun gittiğime diyorum mesela. sende deneye yanıla öğreneceksin. ama maddi durumun iyi ise medicana hrs falan iyi diyorlar. bilemiyorum tabi.Allah senide bir avazda kurtarsın :)Nuke

-------------
Rabbim sana emanet!!

Mesaj Tarihi: 01 Mar 2012 Saat 18:02
Orjinalini yazan: ruveydaaa ruveydaaa Yazdı:

merhabalar bende yeni katılımcıyım ben de 27. haftadayım ve doktor konusunda pek şanslı değilim şimdiye kadar şehir dışındaydım ve sürekli doktor değiştirdim en son olarak lokman hekimde fatma hanıma gittim. Ama lokman hekim hakkında da pek iyi şeyler duymadım. kafam iyice karıştı nereye gideceğimi doğumu nerde yapacağım konusunda karmaşadayım deneyimlerinizi paylaşır mısınız benle ???
Hoşgeldin öncelikle Big smile
Duyumlara bakma, ben de kulaktan dolma bilgilerle lokman hekime gitmeme kararı almıştım, sonra bize yakın olduğu için gittik, memnun kaldım ve doğumumu orda yaptım. Fatma hanım çok iyi bir insan, önce iyi insan sonra da iyi bir doktor Big smile Kızım 1 yaşını geçti, ben hala aklıma geldikçe Allah razı olsun derim gıyabında Big smile Eğer gitmediysen denemeni tavsiye ederim...

Mesaj Tarihi: 11 Mar 2012 Saat 23:05

Bende olumsuzlukları duymayıp gitmeye karar verdim ve son kontrolümde fatma hanım özel muayenehane açacağını hastaneden ayrılacağını söyledi. Bendeki şansızlık sanırım şimdi sil baştan oldu. Özel muayenehanede fiyatta baya artacak tabii bilemiyorum şimdi ne yapacağım düşüncedeyim   :(( 

Mesaj Tarihi: 11 Mar 2012 Saat 23:38
 Özel muayenehane fiyatını görüştün mü peki?
Belki de pek fark olmaz diye düşündüm Unhappy 

Mesaj Tarihi: 11 Mar 2012 Saat 23:41
yok görüşmedim ayın sonunda tekrar gidicem o zaman görüşücez de işte doğum da sıkıntı olacak.

Mesaj Tarihi: 11 Mar 2012 Saat 23:51
Elif Hanım (isim yanlış değildir umarım, öyle hatırlıyorum) da çok iyi diyorlar Lokman Hekimde. Ona gitmek istemiyorsun anladığım kadarıyla Disapprove

Mesaj Tarihi: 12 Mar 2012 Saat 12:26
Evet duydum onun isminide ama oda çok yoğunmuş. Hatta ilk ondan randevu alacaktım çok dolu olduğu için gidemedim. Bakalım artık ay sonunda karar veririz inş

Mesaj Tarihi: 12 Mar 2012 Saat 20:28
ben de 29 Mayıs Hastanesindeki Hülya Kula ya başladım... gerçekten çok tatlı bir bayan.... biraz yoğun ama randevuyu erken alınca problem olmuyor.... hastane de güzel...

-------------

Mesaj Tarihi: 12 Mar 2012 Saat 21:01
29 mayısa da çok iyi diyorlar, bana uzak olduğu için gitmek istememiştim. Hayırlısıyla kurtul inşallah bebişinle canım Clown

Mesajı Yazan: sedaali
Mesaj Tarihi: 30 May 2012 Saat 16:18
ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE MERHABA SİTEYE YENİ ÜYE OLDUM BÖYLE PAYLAŞIMLARIN OLMASI ĞÜZEL İNSAN YOKSA KENDİ KENDİNE DÜŞÜNÜP YEYİP BİTİRİO KENDNİ EN AZINDAN BEN ÖYLEYİM 25+1 HAFTALIK HAMİLEYİM BUĞÜNE KADAR Bİ ÇOK HASTANEYE ĞİTTİM ÖZELEDE DEVLETEDE AMA Bİ TÜRLÜ MEMNUN KALMADIM HİÇ BİRİNDEN NE YAPICAĞIMI BİLMİYORUM BİRAZ ENDİŞELİYIM HASTANE KONUSUNDA DOĞUMU BAŞTAN BERİ NORMAL İSTİORUM ORASINI KESİNLEŞTİRDİM KAFAMDA İNŞ. Bİ AKSİLİK OLMAZSA TABİ YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK MEM. OLUCAM

Mesajı Yazan: Gldn
Mesaj Tarihi: 30 May 2012 Saat 17:50
canım merhaba elif hanımın methini bende duydum giden tanıdıklar var

-------------

Mesaj Tarihi: 31 May 2012 Saat 12:08
bakalım doğuma kadar daaha çoook doktor değiştiririm gibi gelio bana etrafımdakı herkez isyandaTonguebıktılar sürekli doktor değiştirip kararsız olmamdan hayırlısı olsunEmbarrassed

Mesaj Tarihi: 31 May 2012 Saat 14:25
bence önce nerede doğum yapmak ıstedıgıne karar ver,ona göre dr.unu secmen daha ıyı olabılır. ben de cok kararsız kaldım ama hamılelık oncesındeydı bu,hamılelık donemınde bu kadar dr degıstırmek cok yorucu,her seferınde halını bırılerıne anlatmak zorundasın ve hamılelıgının ılerleyısıne hıcbırı hakım olamayacak,belli bi aydan sonra hastayı kabul etmeyen drlar var,surecı bılmedıklerı ıcın.hastane nereyı dusunuyorsun?

Mesaj Tarihi: 31 May 2012 Saat 14:37
Orjinalini yazan: mrb mrb Yazdı:

bence önce nerede doğum yapmak ıstedıgıne karar ver,ona göre dr.unu secmen daha ıyı olabılır. ben de cok kararsız kaldım ama hamılelık oncesındeydı bu,hamılelık donemınde bu kadar dr degıstırmek cok yorucu,her seferınde halını bırılerıne anlatmak zorundasın ve hamılelıgının ılerleyısıne hıcbırı hakım olamayacak,belli bi aydan sonra hastayı kabul etmeyen drlar var,surecı bılmedıklerı ıcın.hastane nereyı dusunuyorsun?
haklısın ama bi çok hast. gittim devlet has. ilğisiz ve çok kalabalık oluyor bu birz sıktı fazla ilğilenmiolar bile özelede ğittim ama ondada ılğisiz doktorlar oldu açıkcası kararsız kaldım bende sorun özel yada devlet deil düzğün ilğilenebilecek bi doktor istiyorum sürekli has değiştirmektende sıkıldım açıkcası ve alımda biryer yok 25+2 hafta oldu ama hala açıktayım çalıstığım içinde düzğün bi şekilde arastıramıorumkiDisapprove

Mesaj Tarihi: 08 Haz 2012 Saat 14:57
senin istediğin şey gerçekten doktorun seninle ilgilenmesi ise ben sana sevgi ateş uçar.ı öneririm ben de su an ona gıdıyorum,16.haftasındayım hamılelıgımın. doğum yapmak ıstedıgın her hastaneye gelıyor,kendı anlasmalı oldugu hastane de var. hamılelıgınde de bayagı ılerlemıssın,bundan sonra aylık ozel ucret de cok masraf olmaz sanırım.tabı kı son kararı sen verırsın,dogumun hangı hastanede oldugu belkı o kadar onemlı degıl ama doktor cok onemlı.bu arada benım ılk dogumum da normaldı,sevgı hanım da normal doğumdan yana olduğu ıcın seçtım onu.inşallah senı rahatlatacak bır dr seçersin

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat