Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Aralıksız öksürük

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: ARŞİV
Forum Adı: Grip & Soğuk Algınlığı & Öksürük
Forum Tanımlaması: Arşiv
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=62627
Tarih: 28 Mar 2024 Saat 13:46

Konu: Aralıksız öksürük
Mesajı Yazan: anneoluncx
Konu: Aralıksız öksürük
Mesaj Tarihi: 18 Şub 2019 Saat 03:48
İyi geceler hocam 2 gündür 7 yaşındaki oğlumda burun akıntısı ve kuru boğuk öksürük var özellikle geceleri artıyor grip önerilerinizi eksiksiz uyguluyorum ancak özellikle son bir saattir uykudan uyandı ve nerdeyse aralıksız öksürüyor şekerli su içirdim ayağının altına Vicks sürdüm balkona çıkardım ki hava buz gibi hiçbiri işe yaramadı ( yatırmadan önce serum fizyolojik ile burnunu temizlemiştim iiadin zaten 2 gündür kullanıyorum yatağının başına 2 damla çöldeki mixmte damlatmıştım. )Ama öksürük bir türlü geçmiyor çocuk perişan oldu ne yapayım hocam ACİL yardım

Cevaplar:
Mesaj Tarihi: 18 Şub 2019 Saat 03:53
Yastığını da yükselttim. Çok çaresiz kaldım hocam acile gitsem direk hava verecekler . Bir yandan çocuk perişan oldu göğsünü tutuyor 20 sn sürmüyor öksürüyor

Mesaj Tarihi: 18 Şub 2019 Saat 03:56
Solunum hışırtılı ve 32-35 arası

Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 18 Şub 2019 Saat 03:57
"...  2 damla çöldeki mixmte damlatmıştım….: Bu ne demek??? 

Yastigini yukseltin.
Yatmadan once; sicak su buhari uygulayin.
Bas ucuna; 2 damla ColdMix damlatin. 
SAKIN;oksuruk kesici ilac kullanmayin.. 
SAKIN; Turk cocuk doktorlarinin her oksurene  verdikleri Astim ilaclarini (Ventolin, Pulmicort, ve Flixotide
 benzerlerini)  vermeyin.
SAKIN: Balgam inceltici diye verdikleri (Asist ve benzerleri) ilaclari vermeyin. 
Cok okumaniz lazim....

Mesaj Tarihi: 18 Şub 2019 Saat 04:05
Hocam 2 damla cold mix damlattım yazmıştım tlf değiştirmiş . Dediğiniz herşeyi yaptım hocam cold mix buhar yastığını yükselttim soğuk havaya çıkardım nafile hiçbiri işe yaramadı . (Dediğiniz astım ilaçlarını 15 Aralık’ta sizin maillerinizi okumaya başladıktan sonra tamamen kestim zaten bir daha asla kullanmam)

Mesaj Tarihi: 18 Şub 2019 Saat 07:02
Viruslar, Akcigerleri istila etmeye niyetlendiklerinde, Akcigerler bu sekilde oksuruk ile istilayi onlemeye 
calisirlar.
Iste boyle hastalara, Astim ilaclari verilerek, bronslari acildiginda, ve kortizonlu spreyler ile bagisiklik, 
baskilandiginda, 3-5 gunluk sahte iyilik hali sonucunda; Hastanelik olmaktan (Sahtekarligin 3. Safhasi)
 olume kadar giden sonuclari olabiliyor. Degermi??  Biraz disinizi sikin.. 
Unutmayin!!!  Oksuruk hastalik degildir, vucudun savunmasidir. Sakin cocuk doktorlarinin "mavi boncuklarina"
kanip, cocugunuzu rezil etmeyin. 

Mesaj Tarihi: 18 Şub 2019 Saat 18:52
Çok haklısınız hocam. Sabaha kadar nerdeyse uykusuz bir gece geçirdik öksürükle sabah okula gitttik ancak öğretmeni çok kötü öksürüyor alıp bir doktora götürün deyince aile hekimine götürdüm. Boğazları iltihap olmuş dedi lenfleri de şişmiş balgam var dedi ve augmentin erdostin ibu fort ve Boğaz spreyi verdi ateşin çıkmasını göze alamam dedi. Tabi ki ben hiçbirini almadım ama öksürük mahvetti ama direneceğim dediğiniz gibi.
İnşallah bu gece biraz uyur

Mesaj Tarihi: 18 Şub 2019 Saat 20:18
Turk cocuk doktorlarinin ne dediklerine pek kulak asmayin.. 
Ibu Fort surup, 1 olcegi=200mg dir.. Diger duz Ibufen ve Dolven;in 1 olcegi=100mg dir..
Bu yastaki bir cocuk, IbuFort, gunde  en fazla, 2 defa 1'er olcek alabilir..  3x1 verirsiniz, ZEHIRLENIR.. 
( Ondan sonra da, niye: AST ve ALT yuksek cikiyor diye merak ederler) 
Turk  cocuk doktorlari son derecede CAHIL olup, verdikleri ilaclarin ozelliklerini bilmezler.. 
Aman ha!! 

Mesaj Tarihi: 18 Şub 2019 Saat 20:31
Sağolun hocam almadım zaten hiçbirini siZin grip uygulamalarınıza devam

Mesaj Tarihi: 18 Şub 2019 Saat 20:48
Cok biliyor sanki!!! 
Iliadin, sadece Turkiye'de degil; dunyada: Afrin, Genasal, Dristan, Drixoral, Nostrilla gibi farkli isimlerle 
kullanilir.. SADECE; USA prospektusunda, asiri doz sonucu, "havale" yapabilir der.. Sara nobetlerini tetikler
diye bir soz YOKTUR… 
Bunlari niye ciddiye alirsaniz ki!!  Onlarin butun derdi bu Ilaidin damla kullanilmasin, kendi saltanatlari bozulmasin!! 

Mesaj Tarihi: 19 Şub 2019 Saat 10:55
İyi günler sayın hocam dün gece 3 gündür uyutmayan öksürüğünüz olmadı sadece uyuduktan sonraki 1 saat içinde 3-5 kez öksürdü ancak solunum hışırtılı ve hep 30 un üstünde idi. Sabah kalktığında öksürük balgamlı olmuş artık birde nefes alıp verirken iniltili. Ateş hiç olmadı hastalık değişti mi normal akışı mı bu . Grip uygulamalarına devam ediyorum hocam başka bir Öneriniz var mı değerli cevabınız için şimdiden teşekkür ederim
Sayenizde ilaçsız büyüteceğim artık oğlumu

Mesaj Tarihi: 19 Şub 2019 Saat 19:31
aynen devam edin, Gripler iyilesirken, akinti koyulasir ve bu sekil hiriltilar olur, NORMALDIR... Sakin Cocuk
doktorlarina gitmeyin, ya Astim derler, yada Bronsit.. Bunlarda olmazsa, "Zaturre baslangici" gibi salakca
teshisler koyarlar. 

Mesaj Tarihi: 10 Mar 2019 Saat 22:48
Hocam iyii akşamlar daha önce ki konu başlığında devam etmek istedim geçen hafta Cuma’ya kadar seyrek balgamlı öksürüğümüz devam etmişti üstüne geçen hafta Pazar gününden beri burun tıkanıklığı da eklendi temizlediğinde çok koyu yeşil pelte gibi akıntı çıkıyor ve sürekli temizlemek gerekiyor tıkalı hep. Gece de ara ara öksürüyor. Bir de her koştuğunda ya da performans sonrasında mutlaka öksürüyor ve nefes nefese kalıyor.
Hocam sorularıma gelince;
2 yıldır kullandığımız astım ilaçlarını 15 Aralık itibariyle kestim ve sizin grip önerileriniz dışında hiçbir ilaç kullanmadım.ancak Ekim’den beri sürekli hasta balgamlı öksürük ve burun tıkanıklığı olmadan 5 günü bile geçmedi .iki hastalık arası 3-5 gün iyiyse bir ay hasta. Acaba bunun nedeni 2 yıldır kullandığımız kortizonlu astım havaları ve antibiyotikler mi yoksa gerçekten astım mı ?
Her performans ı sonrası öksürüp nefes nefese kalmasının performansla tetiklenen astım olma ihtimali olabilir mi
Eğer astım olan biri verilen havaları kullanmazsa sonucu ne olur?
Değerli cevabınız için şimdiden teşekkür ederim sizden başka kimseye güvenmiyorum artık doktora da gitmiyorum

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat