Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Yine bir bebek ölümü

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Adı: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Tanımlaması: (Sorularınız ve cevapları)
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=63909
Tarih: 19 Nis 2024 Saat 03:28

Konu: Yine bir bebek ölümü
Mesajı Yazan: lorens
Konu: Yine bir bebek ölümü
Mesaj Tarihi: 07 Eki 2019 Saat 11:59
Twitter'da 7 aylık bir bebeğin ateşi var diye yapılan tedavi sonucu öldüğünü öğrendim. Detaylari  bilmemekle beraber sadece bebeğin atesi olduğunu okudum. Annenin ve bebeğin resimlerini gördükçe deliriyorum. Sizi bulmak bizim için bir şans. Ama doktorlara güven duyamamak beni anksiyeteye sürüklüyor.  bireysel olarak ne yapabiliriz? Okuyup geçmek yerine artık bir farkındalık oluşturulması gerektiğini düşünüyorum. Her anne bebeği hasta olduğunda doktor doğru tedavi uygulayacak mi diye gerilmemeli. Neden böyle bu ülkede sağlık sistemi? Biz anneler ne yapabiliriz? Malum doktorlar çok biliyorsun, ne eğitimi aldın diye tersliyor. Bütün gece uyumadım haberi okuduktan sonra. O bebek benim bebeğim de olabilirdi. Bu forumda defalarca okuduk yanlış kullandırılan ilaçları. Bu doktorlarin cogu resmen sihirbaz. 

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 07 Eki 2019 Saat 19:57
Kesin Parol ampul kullanmislardir. Turk doktorlari Parol ampul icindeki ilac dozunu bilmezler. 100ml'yi 
100mg zannederler,  Halbuki, 1000mg dir. Ufak yazilari okusalar; 1ml=10mg oldugunu gorurlerde, onu
bile anlamaktan acizdirler. 

Mesajı Yazan: lorens
Mesaj Tarihi: 08 Eki 2019 Saat 09:22
İstanbul A....em hastanesinde çocuğun ateşi var diye iki gün ateş düşürücü verilmiş. düşmüyor diye yatış yapılıp antibiyotik yapılmış. ateşi sadece 38C olduğu söylendi. Delirmemek mümkün değil. Mümkün değil. Sizin yolunuzda ilerleyen bir doktor var mı hocam Ankara'da? Ben kime güveneceğim ?

Mesaj Tarihi: 08 Eki 2019 Saat 18:35
YOK!! Benim "yolum" doktora fazla para kazandirmaz. 
Hele bu son derecede sakincali olan "Performans" sacmaligi yuzunden, butun doktorlar sahtekarlik yapmaya
 mecburi kilindilar. Bir devlet(!) nasil olurda kendi ayagina kursun sikar, anlamak mumkun degil!! 
Doktora ADAM GIBI maas versinler, bakin bakalim bu sahtekarliklar bu kadar yaygin oluyormu? 

Mesajı Yazan: Zeynep0646
Mesaj Tarihi: 08 Eki 2019 Saat 21:28
Maalesef ben bulamadım Ankara’da ilk defa geçen bir doktor Boğaz’ı hafif kızarık ilaca gerek yok dedi şok oldum nasıl mutlu oldum ama ikinci sefere hocamızın gripte kullanmayın dediği bir poşet ilacı yazınca tam hüsran oldu benim için Allah yardımcımız olsun :(

Mesajı Yazan: orhantugba
Mesaj Tarihi: 09 Eki 2019 Saat 11:28
Çocukta sadece hafif öksürük ve ateş varmış serum almaya başlayınca çocuk bağırarak ağlamaya başlamış annesi çocuk çok huzursuz ne oluyor diye hemşirelere danışmış ama olur öyle sakin ol falan demişler çocuk çok geçmemiş morarıp inlemeye başlamış sonra da annesinin kucağında vefat etmiş... kadıncağız otopsi bile yaptırdı yavrusuna sonucunu bekliyor inşallah adalet yerini bulur ... doktor da zaten yabancı asıllı bir doktormuş türkçesi bile yokmuş bir doktorun yerine kiralanmış o gece 😔😔😔😔😔

Mesaj Tarihi: 09 Eki 2019 Saat 22:06
Baktirabilirlerse, kandaki Parasetamol seviyesine baktirsinlar veya Hemsire takip cizelgesinin resmini cekip,
 bana  gondersinler. 

Mesajı Yazan: orhantugba
Mesaj Tarihi: 10 Eki 2019 Saat 07:55
Hocam bu hastahane şu çok meşhur olan hastahaneler zinciri varya işte ondan malesef sanatçılar bile paylaşmıyor ınstagramdan büyük balık küçük balığı yedi malesef ... kadın sabaha kadar bağırmış o gece hastahanede bir açıklama yapın ne verdiniz çocuğuma hemşireler susarmısin diye azarlamışlar kadın otopsi yaptırmak zorunda kalmış... onun sonucunu bekliyor şuan ... yani anlıyacağınız herkes korkuyor ...

Mesaj Tarihi: 10 Eki 2019 Saat 18:24
Bir sekilde o "Hemsire Takip Cizelgesini" ele gecirmeye baksinlar. Daha olmadi, Saglik bakanligina sikayeti 
etsinler, gazetelere versinler.. 

Mesajı Yazan: Esrazeynepçelik
Mesaj Tarihi: 22 Eki 2019 Saat 19:56
Annesinin sosyal medyadaki yazısını okudum.ve hocam doğru tahmin parol😖 anne sormuş parol bizim için kullanılıyor ona ağır olur diye ama ikna etmişler 😞

Mesaj Tarihi: 22 Eki 2019 Saat 22:35
Guttugum domuzlari bilmezmiyim!!! Birakin, sokaktaki ahmak cocuk doktorlarini, bunlari egiten Tip fakultelerindeki 
Prof. lar bile ilaclarin icerigini ve dozlarini bilmezler. 
Zaten bu soytarilardan biri farkli bir tedavi uygulasin, geri kuyruktaki butun ahmak doktorlarin tamami
onlari taklit ederler. 
Hala; Aferin, Peditus ve Calpol'u ayni receteye yazan BUNAK varmi, Bilmiyorum.. 
Once "Devlet" devlet olacak ki, Saglik Bakanligini duzeltsin, Saglik Bakanligi da, Tip Fakultelerini adam
 etsin, ondan sonra da, sira sokaktaki ahmak doktorlara gelir.. Olme essegim, olme!!! 

Mesajı Yazan: cemrecan
Mesaj Tarihi: 23 Eki 2019 Saat 08:32
İburamin zero ile Dolven yazan var mesela gözümle gördüm 😡

-------------
http://lilypie.com">
cemrecan

Mesajı Yazan: toprak1
Mesaj Tarihi: 23 Eki 2019 Saat 09:57
Novalgin iğne çocuklara direk yapılır mı. Novalgin iğneyi serum karıştırarak vermek riski azaltır mi.  Novalgin surup 6 yaş için kullanılır mi. Daha önce acilde bize novalgin iğne yapıldı.

Mesajı Yazan: Seymaaa
Mesaj Tarihi: 23 Eki 2019 Saat 10:42
Hocam benim de 3 yaşında kızıma aferin verdiler. İyi oldu zannedip tekrar hasta oldu bı ay boyunca devamlı. Sizin yazınız da okuyunca hemen kestim ciğerlere inmemistir diye dua ediyorum. Biraz husursuz oldugun da az calpol veriyorum

Mesaj Tarihi: 23 Eki 2019 Saat 19:00
1-  "İburamin zero ile Dolven yazan var mesela gözümle gördüm 😡 "
Hic sasirmayin… Bunlari egitip diploma verenler dahi bilmiyorlar. 
2- Novalgin'in tek kusuru; UCUZ olmasi ve doktorlara susvet veya hediye vermemesidir. 
Neymis, Trombositlerin fonksiyonunu bozuyormus!!!  Aspirin de bozuyor ve sirf bu ozelligi nedeni ile,
 bazi Kalp hastalarina veriliyor.
Bebeklerde bile verilebilir.. Tabii DOZUNU BILMEK SARTI ILE!! Cocuk doktorlari kullandiklari hicbir ilacin
 dozunu bilmezler, o yuzden dikkatli olun..

Benim anlatmak istedigim; Bu ahmak cocuk doktorlari, islerine geldimi  atesli cocuklara, damardan
 dogrudan veya Serum ile Novalgin verirler ama surubunu laf ederler.. Surup zararli olsa idi, damardan
 verilmesi daha sakincali olurdu..Damardan verilmesi sakincali degil ise, surup sekli NIYE zararli oluyor??

Tabii; bunda, sizin atesi dusurup, doktora gitmemeniz de etken!!! 
3- Aferin surubun icinde, 160mg Parasetamol oldugu bilen Turk cocuk doktoru varmi acaba!!!

Mesajı Yazan: elifkerem
Mesaj Tarihi: 23 Eki 2019 Saat 20:28
Ben şimdi anlayamadım ne zararlı hangisini kullanmak lazım. Parol şurup tan mı bahsediyorsunuz bende 3 yaşındaki oğluma ateşi çıktığında sadece parol veriyorum. Yanlış bir ilaç mı çok inatçı ateşlerde parol ve pedifen 4 saat arayla verdiğimiz oluyor. Ne yapalım. Hastaneye götürdüğümüzde ne uyguladığını bile söylemeden direk yapıyorlar nasıl bileceğiz Allahım çok korkunç.sen koru 

Mesaj Tarihi: 24 Eki 2019 Saat 00:38
Parol surup (Parasetamol) ihtiva eder. Benzer suruplar: Calpol, Aferin, Peditus, Tamol,Tylol, Geralgine-P, 
Gripin bebe, Minoset,Panadol,ParaNox, Parasedol,Pirofen Setamol. 
bu ilaclar, sanki farkli ilaclarmis gibi beraber verilemezler..
DIKKAT: Parol surup, 120 ve 250mg/lik sekilleri vardir. 

Dolven (Ibiprofen ihtiva eder): Benzerleri, Ibufen, Apireks, Gerofen, Kidyfen,Ultrafen, Brus pediatrik, 

Novalgin (metamizole ihtiva eder), Benzeri Geralgine-M

En iyisi, HIC ates dusurucu kullanmamaktir.. Atesi  dusurdugunuzde, vucut tehdit (mikroplar) ortadan
 kalkmis zanneder ve bagisikligi geri ceker.
Birakin cocuk 1-5 gun sikinti ceksin, Kazanacagi bagisiklik hayat boyu surer ve cok daha cabuk iyilesir.

Niye, hastanelerde, "direk" yapiyorlar?? Faturaya bakin... "Ates dusurme ucreti" diye ucret yaziyorlar!!!  
NOT: Sonu, "-Cold" veya "-Hot" ile biten hicbir ilaci cocuklariniza vermeyin. 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat