Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bronşiolit

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Adı: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Tanımlaması: (Sorularınız ve cevapları)
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=64017
Tarih: 19 Nis 2024 Saat 00:56

Konu: Bronşiolit
Mesajı Yazan: Esrazeynepçelik
Konu: Bronşiolit
Mesaj Tarihi: 21 Eki 2019 Saat 14:57
Hocam merhaba! İnanın siz olmasanız ilçlarla baş başa kalacağız.
3,5 yaşındaki kızım 1ay önce hafif grip şekline bir hastalık geçirdi devamında balgamlı öksürük ile ilerledi ve yaklaşık 15 gün sürdü.sonra hafif ateş mide bulantısı eklendi. Çocuk acile gittik idrar temiz boğazı kötü dendi.bir hafta sonra tekrar kötü olunca yine acile gittik ciğer için röntgen çekildi ve çiğerinde bakteriyel oluşum var dendi ve Macrol verildi. Korktuk tabi nedir bu hastalık diye başladık 3. Gün ateş bitti fakat mide bulantısı geçmeyince polikiniğe başvurduk.doktor inceleti dinledi ve tanı: bronşiolit olmuş.
1. Macrola devam dedi
2.tabiki Ventolin
3.pulmicort
4.rospan verdi

Fakat ventolin ve pulmicorttan sonra inanılmaz öksürük arttı.sabah işk kez verdim daha ama zaten biliyordum işe yaramayacağımı.
Hocam ne yapmalıyım şu durumda ciğerinde durum antibiyotik tedavisi gerektirir mi?kessem sorun olur mu? Lütfen cevaplayın hocam.şimdiden Allah razı olsun

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 21 Eki 2019 Saat 19:33
Sahtekarligin 1. Safhasi uygulanmis, simdi; "Sahtekarligin 2. Safhasi" ilaclari verilmis...
Bu konuyu okumus olmaniz gerekir. SAKIN verilen ilaclarin hicbirini kullanmayin.
SAKIN o pustlarin soyledigi hicbir seye inanmayin.
Siz hic Turk doktorlarinin Grip teshis ettiklerini duydunuz veya gordunuz mu?? Uc kurus cikar icin bu 
pustlarin yapmayacaklari sahtekarlik, dolandiricilik yoktur.
O kadar soyluyorum, gitmeyin bunlara, evde kendiniz tedavi edin. 
Zaturre olursa; dakikadaki solunum sayisi; 60'dan fazla olur......
Antibiyotik gerekirse; Ates+Agizda pis koku+Dilin tamaminda pas tabakasi OLUR..
Bunlar haricinde gitmeyin bu pustlara.. 

Mesaj Tarihi: 21 Eki 2019 Saat 19:41
Hocam ciğerindeki bahsettikleri bakteriyel oluşum nedir peki sizce? Yazılarınızı okudum ama bu konu beni korkuttuğu için antibiyotik başladık bırakmalımıyız sizce? Ağzında kötü kısmen var ama dilde pas falan yok.mide bulantısına sevep ne olabilir balgamı yuttuğu için mi ? SiZce prospan iyi gelecel bir şurup mu?şuan sadece serum fizyolojik 10ar damla ve bal limon uygulamasına başladım.buhar olarak ıhlamur ve serın fizyolojik versem öksürük azalır mı?
Çok soru sordum hocam lütfen kusura bakmayın

Mesaj Tarihi: 21 Eki 2019 Saat 19:52
  "... Hocam ciğerindeki bahsettikleri bakteriyel oluşum nedir " = Palavradir!! 
Bir kere boyle bir sey(??) olsa, solunum sayisi, dakikada; 60 ustu olur, cocuk basini kaldiramaz, hastaneye
 kucakta gelir.. Ilaclarla dusmeyin bir ates vardir.. 
Bu pustlar, Rontgen ile bakteri gorecek kadar ahmahtirlar.. Rongen; sanki Rontgen degil, "mikroskop"!!! 
Ayrica da; 
BRONSIOLIT:
1- Daima VIRALDIR... Antibiyotik gerekmez..
2- Daima; 2 yasin altinda olur. 2 yas sonrasi ASLA olmaz.. 
Sakin bu salaklara inanip da olmayan hastaliklari Astim ilaclari ile tedavi etmeye kalkmayin.. 
"Sahtekarligin 3 safhasi" yazilarimi okumadinizmi??? 
Bu soylediklerimi, hakaretlerimle birlikte onlara aynen iletin. 
Bu doktorlar; lafi soyleyince degil. LAFI SOKUNCA anlarlar!!

Mesaj Tarihi: 21 Eki 2019 Saat 22:46
Hocam antibiyotik kestim.buharlarda öyle.serum fizyolojik damlattım bal limon verdim şimdi uyuttum ama inanılmaz bir geniz akıntısı ve yoğun öksürük başladı.cold mıx damlayı da kullandım ama işe yaramıyor şuan.ne yapmalıyım ?

Mesaj Tarihi: 22 Eki 2019 Saat 04:44
Nasil ise yaramiyor????  O oksuruk olmasa idi, o balgamlar cikmasa idi, NE OLACAKTI??? 
Butun bu oksuruk ve balgam cikarma, Sahtekarligin 3. safhasini onluyor. 
O doktorun dediklerini uygulasa idiniz, ne oksuruk nede balgam olmayacakti AMA; 1 hafta sonra, o cikmayan
balgamlar Akcigerleri doldurunca, bir gece aniden cocuk tikanacak ve ambulanslarla hastanelere kosacaktiniz (= Sahtekarligin 3. Safhasi)
Biraz Sabirli olun. VE sadece benim dediklerimi uygulayin. 
Ilaveten; yastigini yukseltin.

Mesaj Tarihi: 22 Eki 2019 Saat 16:13
Sağolun hocam bal /limon devam ediyorum. Peki Ankara da önerebileceğiniz bir meslektaşınız var mı? İsim verebilirmisiniz? Çok sağolun💐

Mesaj Tarihi: 22 Eki 2019 Saat 21:57
Hic kalmadi.. Benim donemimdeki doktorlar, butun bu igrencliklerden dolayi, artik calismamayi tercih 
ediyorlar. Meydan bu sahtekar  soytarilara kaldi. 

Mesaj Tarihi: 23 Eki 2019 Saat 15:38
Hocam öksürük farkedilir şekilde azaldı fakat gülerken falan inabılmaz balgamlı bir ses çıkıyor göğüste bu normal mi?

Mesaj Tarihi: 23 Eki 2019 Saat 19:10
Normal. Son mikrop yokolana kadar, oksurul/balgam devam eder.
Anladiniz mi simdi Bilhassa OZEL hastanelerde yatan solunum yolu hastalari NEDEN bu kadar cok?? 
%95'i bu doktorlarin ilaclarla yarattigi tablo.. 

Mesaj Tarihi: 25 Eki 2019 Saat 17:22
Hocam merhaba tekrar bu size kocaman bir teşekkür için.öksürük çok azaladı artık ve sabah öksürükle kustu biraz muhtemelen balgamınatmaya çalışıyor.ciğerler için emin olmak adına doktora gittik temiz hiç bir sorunu yok.🤗 fakat alerjik çocuk öksürük sabah ve geniz akıntısı var diye bir sürü ilaç yazdı.alerji ilaçlarıymış.almadım ve kullanmayacağım.
Birde ayda bi veya iki kez bacak ağrısı olduğunu sorduk test falan istedi yaptırmadım.tesadüf yazınızı okudum.içim rahatladı.büyüme ağrısı diyebilirim değil mi bunlara 3.5 yaş için 💞

Mesaj Tarihi: 25 Eki 2019 Saat 19:47
"Buyume agrisi mi???" ...Bu yasta "buyume agrisi" olmaz, hele Turkiye gibi az sut icilen bir ulkede ASLA 
olmaz. 
Griplerde, adele hucrelerindeki yikim nedeni ile olur. Eski mailleri okuyun. 
Sahtekari goruyorsunuz degilmi?? Sizi elinden kacirmamak icin, abone edebilmek icin; Allerji ayagi ile size;
 "Sahtekarligin 1.Safhasi" ilaclarini verecek o guduk akli ile!!!

Siz; "bacak agrilari" dediniz ya!! Ahmak kesin; ASO filan istemistir. 3,5 yasinda, Akut Eklem Romatizmasi
 OLAMIYACAGINI  Turk cocuk doktorlari ahmak olduklarindan,  bilmezler..

Mesaj Tarihi: 25 Eki 2019 Saat 21:37
Hocam araştırılması gerek bir durum mu peki? Bir de dvitamini eksikliği var o sebep olur mu?

Mesaj Tarihi: 26 Eki 2019 Saat 02:56
Siklikla; Gripler yapar..
D vitamini eksikligi cok ileri ise, yapabilir. 
Simdiye kadar icirmedi iseniz, hemen 1 ampul Dvit3 icirin.

Mesaj Tarihi: 26 Eki 2019 Saat 08:23
30/80 aralığında olması gerekirken18 😖 bir ay iki damla şeklinde coledan kullandık daha sonra tek damla devam ettik.şuan ne durumda bilmiyorum ama düşük büyük ihtimalle çünkü genel olarak yükselmiyor hep düşük çıkar

Mesaj Tarihi: 26 Eki 2019 Saat 19:20
Turk doktorlarinin, aklina uyar da, damlalarla arayi kapatmaya calisirsaniz, daha cok havanizi alirsaniz.
Turk doktorlari D vitamini ve metabolizmasi hakkinda en ufak bir bilgiye sahip degillerdir. 
D vitamini seviyesi cok dusuk. Hemen 1 ampul Dvit3 icirin. Ocak ayinda tekrar D vitamini seviyesine
 baktirip, bana yazin.  1 ampul bile yetmeyebilir. 

Mesaj Tarihi: 26 Eki 2019 Saat 19:28
Tamam hocam özellikle ölçüm yapıp vereceğim farkıyla yazarım size.teşekkür ederim. Peki hocam kızımın çarpmaya bağlı morarması çok oluyor hareketli bir çocuk yani çarpma kaynaklıdır diyorum genelde kemik üstü böldeleri.yumuşak dokukarda değil alt bacak ve kol dirseği gibi.bu endişe edecekl bir durum olabilir mi?

Mesaj Tarihi: 26 Eki 2019 Saat 20:04
Olmaz. Olsa soylerdim!!!!!!

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat