Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Polen, Ari sutu, Propolis ve aldatmacalar

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Adı: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Tanımlaması: (Sorularınız ve cevapları)
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=64896
Tarih: 25 Eki 2020 Saat 14:32


Konu: Polen, Ari sutu, Propolis ve aldatmacalar
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Konu: Polen, Ari sutu, Propolis ve aldatmacalar
Mesaj Tarihi: 07 Şub 2020 Saat 20:07
Son gunlerde gene, "Polen, Propolis, Ari sutu, Royal jelly" gibi urunler hakkinda sorular gelmeye basladi..
Bu urunlerin hicbir faydalari yoktur ve bilgiler tamamen uydurmadir. Tamami bu urunleri imal edenlerin uydurmalaridir…
Fayda yerine pek cok zararlari olabilmektedir..
Asagidaki yaziyi, bu konunun meraklilari okuyabilir.Bee pollen has also been claimed to improve athletic and sexual performance; slow the aging process; promote both weight loss and weight gain; prevent infection, allergy, and cancer; and alleviate more than 60 other health problems.
No scientific study supports any claim that bee pollen is effective against any human disease. The few studies that have been done to test its effect on athletic performance have shown no benefit [2-4]. In the mid-1970s, for example, tests conducted on swimmers and cross-country runners found no difference in performance between those who took bee pollen and those who took a placebo [3]. A six-week study of 20 swimmers published in 1982 found no performance difference [4].
Royal jelly, which is secreted from the salivary glands of worker bees, serves as food for all young larvae and as the only food for larvae that will develop into queen bees. Like bee pollen, it has been falsely claimed to be especially nutritious, to provide buoyant energy, and to have therapeutic properties.


In 1992, the CC Pollen Company and its owners (Bruce R. Brown, Carol M. Brown, and Royden Brown) agreed to pay $200,000 to settle charges that they falsely represented that bee-pollen products could produce weight loss, permanently alleviate allergies, reverse the aging process, and cure, prevent, or alleviate impotence or sexual dysfunction. The company and its owners were also charged with falsely stating that bee-pollen products are an effective antibiotic for human use and cannot result in an allergic reaction. Under the agreement, the company and its owners were prohibited from making all of these claims and are required to have scientific evidence to support any other health-related claims about any other product for human consumption. Some of the false claims were made in "infomercials" that were misrepresented as news or documentary programs, even though they were paid ads. During one infomercial, entitled "TV Insiders," host Vince Inneo falsely implied that the program was part of a series of independent investigations. The products offered during the infomercial were Bee-Young, Pollenergy (to "restore missing energy'), Royal Jelly ("to keep sexually active at any age"), President's Lunch, and First Lady's Lunch Bar. The infomercial producer TV, Inc., signed a separate consent agreement.
Although violation of an FTC consent agreement can trigger large penalties, Royden Brown continued to promote bee pollen illegally. In May 1994, S&S Public Relations Inc., of Chicago, issued a letter stating: "It's allergy season, but many sufferers aren't suffering anymore. They're using Aller-Bee-Gone, bee pollen tablets that are credited with relieving the symptoms of allergies, asthma, and other respiratory ailments." The accompanying news release added that Brown's lifetime goal was "to eliminate degenerative disease worldwide through the use of bee pollen. However, a few weeks later, bee pollen's most colorful promoter died following injuries sustained in a fall.Cevaplar:
Mesajı Yazan: esra_s
Mesaj Tarihi: 09 Şub 2020 Saat 14:04
ben oğluma 2 yaşından beri sabahları 1 tatlı ksaşığı bal veriyorum. biz hep şifa olarak bildik ama arı ürünleri konusunda çok tereddütlüyüm. arı sütünün erken ergenliğe sebep olduğunu okudum ne kadar doğru bilmiyorum tabii. propolis damlaları özellikle suda ve alkolde çözdürülmüş olarak satılıyor ve bağışıklık güçlendirdiği idda ediliyor. kreşe başlayan çocuklarına kullanıp daha az hastalandığını söyleyen anneler var. ama katı olan bu ürün damla formuna sokulana kadar geçirdiği işlemden sonra ne kadar etken madde içinde kalıyor meşhul ve bu maddelerin insan vücuduna etkisi konusunda net bir bilgi yok. ilaçları verirken kar-zarar göz önünde bulunduruluyor ve öyle veriyorlar ama bu tarz takviye gıdalarda sanki zarar yokmuş gibi algılıyoruz.


Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 10 Şub 2020 Saat 00:37
Propolisin icinde, bir "Etken madde" YOKKI, sulansin….
Sizlere; Propolis diye, balin petegini yutturuyorlar..
Yukardaki yaziyi mutlaka Ingilizce bilen birisine okutun.
Turkiye'nin SALAK doktorlari, sekeri yasaklarlar ama ayni etkiye sahip olan bali verirler.. Bunlari zirvalayan Prof. larin da ne kadar cahil olduklari buradan bellidir.

Dogru; zarar yok (zarari kesenize), ama faydasi da YOK!


Mesajı Yazan: dythayriusta
Mesaj Tarihi: 28 Ağu 2020 Saat 20:06
Kadir hocam amerikan tıp dergisi makalelerinde 300 binin üzerinde nakale ve araştırma sonucu var bence siz ingilizce olarak yaklaşık 20 sene vaktinizi ayırın bütün deney ve araştırma sonuçlarını okursanız sizin mezun olduktan sonraki dönemde arı ürünlkeri ile alakalı dünyada ne gibi gelişmeler oldu daha iyi anlamanıza vesile olur ayrıca
karadeniz teknik üniversitesi prof dr orhan değerli
istanbul teknik üniversitesi prof dr dilek boyacı
kayseri erciyes üniversitesi prof dr sibel silici
ankara üniversitesindeki değerli hocalar artık üniversite bünyesinde propolis üretip çoğu onkoloji hastalarına veriliyor ayrıca apiterapi alternatif tedavi grubundan çıkartılıp tamalayıcı tedavi grubuna sağlık bakanlığı tarafından kabul edildi ve şu anda 60 bine yakın doktora apiterapi sertifikaları verildi bu sözleri sizin söylemeniz beni gerçekten çok şaşırttı saygı değer hocam ayrıca çocuklarım 8 ile 20 yaşında  apiterapi ürünleri sayesinde ben 1 defa hasta olduklarını bilmem ayrıca facbookta apiterapi aileleri sayfasında 3 binden fazla kullanıcı var akla mantığa gelmeyen hastalıklardan ilaçsız nasıl kurtulmuşlar okumak gerek araştırmak gerek saygılar


-------------
Hayat çok kısa ve özSayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat