Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Boğazda şişlik beyazlık

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Adı: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Tanımlaması: (Sorularınız ve cevapları)
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=65346
Tarih: 29 Mar 2024 Saat 08:44

Konu: Boğazda şişlik beyazlık
Mesajı Yazan: anneoluncx
Konu: Boğazda şişlik beyazlık
Mesaj Tarihi: 26 Mar 2020 Saat 14:40
İyi günler dayın hocam 8,5 yaşındaki oğlum yaklaşık 2 ay önce burunakıntısı tıkanıklığı ve hırıltılı solunumla başlayıp 3 gün sonrası 39,5 ateş ( 2 gün)ve kuru öksürükle devam eden sonrasında da balgamlı öksürükle seyreden bir gribe yakalandı size yazarak ve griple iligili tavsiyelerinize uyarak ilaçsız bir şekilde süreci geçirmeye çalıştık ancak 4 .Haftada bademcikleri şişti birkaç gün sonrasında da beyazlıklar oluştu tavsiyeniz üzere ilaç kullanmadım ancak bir aydır bademcikler de hiç düzelme olmadı şişlik ve beyazlık aynen devam sesi boğuk boğuk dolu dolu ve geceleri ağzı açık uyuyor ve çok fena horluyor . 
Hocam daha önce de yazdığımda gripler 1-2 ay sürer dediniz 2 ay oldu nerdeyse hala neden böyle lütfen yardım yapabileceğim bişey var mı çocuğumun sesini boğuk duydukça sinirlerim bozuluyor artık

http://4GP.ME/bbtc/1585223158623.jpg" rel="nofollow">

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 26 Mar 2020 Saat 19:12
SAKIN, antibiyotik veya baska bir ilac kullanmayin..
Gene Viral bir enfeksiyon olan; Enfeksiyoz Mononukleoz gecirmis.
Sert gidalar (Kabuklu elma, Ayva, ekmek kabugu gibi), Bademcik uzerindeki o "bayaz olusumlari" girerirler.

Mesaj Tarihi: 26 Mar 2020 Saat 21:16
Çok teşekkür ederim hocam Peki hocam ne zaman düzelir sizce ona herhangi bir zararı oldu muve bu hastalıkta dalak büyümesi falan olabileceğini okumuştum böyle bişey olup olmadığını nasıl anlarım

Mesaj Tarihi: 27 Mar 2020 Saat 01:50
Turk doktorlari bu hastaligi bilmezler ki, ne yaziyorlar!!
Siz benim yazdiklarimi okuyun. Onlarin butun gayeleri; sizleri korkutup, doktorlara gitmenizi saglamaktir.

Mesaj Tarihi: 27 Mar 2020 Saat 09:57
teşekkür ederim Hocam peki sizce  ne zaman tamamen düzelecek bademciklerin şişi ve sesinin bozukluğu birde özellikle sabahları Arada hapşırık ve balgamlı öksürük oluyor hatta sürekli boğaz temizleme ihtiyacı oluyor balgam gelmiş gibi bu durumda enfeksiyoz mononukleoz la mı ilgili

Mesaj Tarihi: 27 Mar 2020 Saat 19:13
1- Virus ortadan kalkacak.
2- Virusun; kendini cogaltmak icin icine girdigi ve parcaladigi hucreler tamir olacak.
Ancak ondan sonra iyilesme hali olur. Bu sure, yas arttikca daha da uzar.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat