Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Geniz akıntısı

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Adı: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Tanımlaması: (Sorularınız ve cevapları)
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=67923
Tarih: 16 Nis 2024 Saat 11:59

Konu: Geniz akıntısı
Mesajı Yazan: gonjaa
Konu: Geniz akıntısı
Mesaj Tarihi: 16 Eki 2020 Saat 23:52
Hocam merhaba.Oğlum 4 yaşında.Neredeyse 2 aydır bitmeyen geniz akıntısı var uykuda yutkundugunu farkediyorum ağzında da sabah koku oluyor.Son bir haftadır da yediği şeyler ara ara ağzında geliyor ben cok kosusturmasina bağlıyorum ama hıçkırık ta tutmaya başladı ara ara.Sizce nedeni ne olabilir,reflü olabilir mi ne yapmam gerekir?Şimdiden sağolun hocam..

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 17 Eki 2020 Saat 03:06
Basucuna 2 damla ColdMix damlatin.

Mesaj Tarihi: 17 Eki 2020 Saat 06:39
Tamam hocam sağolun,sabahları 1 tatli kaşığı çörek otu yağı veriyorum 4 gündür devam edeyim mi ?Doktora götürmek istemiyorum geniz akıntısı uzun zamandır devam ettiği için ılladin damla kullanayim mı 3 gun boyunca hocam eskiden drlar çok sık orta kulak  iltihabı diyorlardi oğluma

Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 17 Eki 2020 Saat 18:38
"Corek otunun" bilinen hicbir olumlu (ilmi) etkisi yoktur. Sadece dedikodusu vardir. 

Turk doktorlari "derler" !!! 
Her oksurene; Astim derler(di).
Her kusana; Reflu derler.
Her dokuntuye; Allerji derler.
Her ishale; Amip derler..... 

Tek basina ates varsa, ne yapacak??? "Orta Kulak iltihabi" diyecek!! Nasil olsa sizlerin gormesine imkan 
yok. 
SAKIN: Orta Kulak Iltihaplarinda Antibiyotik kullanmayin. Tek basina 5 gun Iliadin damla, Gunde:2x2 ser
 damla kullanmaniz yeterlidir.
Bu konuda yazilanlari iyi okuyun. Donen dolaplari goreceksiniz. 

Mesaj Tarihi: 17 Eki 2020 Saat 21:45
Sayenizde öğrendim hocam size minnettarım🤲Sizin yazılarınızı okumadan önce 3 yasında olan oğluma 5 kez antibiyotik içirmek zorunda kaldım hepside orta kulak iltihabı denilerek üstelik atesi! mızmızlanması bile yoktu çocuğun, hala vicdan yapıyorum neden verdim diye.Cok sukur simdi 4 yasinda kulak sorununu illiadinle hallediyorum...
Iyi ki varsınız hocam..

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat