Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Şeker tahlili

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Adı: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Tanımlaması: (Sorularınız ve cevapları)
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=68628
Tarih: 19 Nis 2024 Saat 08:08

Konu: Şeker tahlili
Mesajı Yazan: esra34
Konu: Şeker tahlili
Mesaj Tarihi: 09 Oca 2021 Saat 20:24
Merhaba doktor bey 5.5 yaş oğlumun rutin kan testinde şekeri 144 çıktı.140 sınır olduğu için doktor açlık kan şekeri istedi bir g9n sonra yaptırdım 96 çıktı.Normal denildi.Ama 144 çıkması neden oldu anlamıyorum biraz ağladı korktu tahlil alınırken bir de yarım saat önce cips yemişti bundan dolayı olabilir mi diye sordum doktora olmaması lazım dedi.Oğlum 16 kilo zaten yani zayıf hareketli,su çok içer ama doğduğından beri öyle.Çok çişe çıkmaz günde 5 bazen 6 o da çok su içerse ,geceleri hiç çişe kalkmaz.bir yıl çnce 78 olan şekeri 144 çıkması neden oldu.Doktor bir kaç gün akş bakalım dedi ama sağlık ocağındaki doktor 96 çıkınca gerek yok dedi.Sizin yorumunuz nedir sizce ne yapayım.

-------------
esra

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 09 Oca 2021 Saat 22:59
Kan sekerine, DAIMA AC karnina bakilir. Hatta 8 saat ac kalinmasi istenir. 
Ne demek; "rutin kan testi".. Bunlar tamamen bazi SAHTEKAR doktorlarin uydurduklari sarlatanliklardir. 
Boyle SALAK doktorlarin elinde oyuncak olursaniz, bundan en zararli cikan da cocuk olur. 
Sakin bu salaklarin elinde oyuncak olmayin. Cocugunuzda hicbir sey yok.
Bir daha da SAKIN, gerek olmadikca, "Check-up" ayagi ile bu sahtekarlarin tuzagina dusmeyin. 

Mesajı Yazan: esra34
Mesaj Tarihi: 13 Oca 2021 Saat 21:47
Çok teşekkür ederim hocam,peki 144 çıkması neden olmuş olabilir.Bir de günde 5 ya da 6 kez çişe gitmesi normal mi 5,5 yaşindaki bir çocuğun.Bi de hocam tatlı krizine giriyor sanki sürekli çikolata istiyor vermiyorum bu kez de ballı ekmek istiyorum diye ağlıyor.Çok zayıf bir çocukta insilün direnci gelişir mi.

-------------
esra

Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 13 Oca 2021 Saat 22:49
Cocuklarda; eriskinlerde oldugu gibi;Tip2 seker hastaligi OLMAZ... 
Cocuklarda gorulen Tip1 seker hastaliginin da; bu sekilde on belirtileri olmaz. Aksam saglam yatar, sabah
 seker komasinda uyanir. 
Bir seyler yemek istediginde, sogut sut verin. 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat