Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Ayak yanması

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Adı: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Tanımlaması: (Sorularınız ve cevapları)
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=68930
Tarih: 18 Nis 2024 Saat 12:39

Konu: Ayak yanması
Mesajı Yazan: MRTECVT
Konu: Ayak yanması
Mesaj Tarihi: 17 Şub 2021 Saat 23:56
Hocam Mete 2012 doğumlu her gece uyumadan önce ayaklarının çok sıcakladığını söylüyor kolonya sürüyorum yada ıslatıyorum zar zor uykuya geçiyor gündüzde evde çorap giydiremiyorum giysede bakıyorum çıkartmış oluyor sıcakladım diyor evde abiside var onda öyle bir durum yok. Bu durum hastalık belirtisi mi? 

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 18 Şub 2021 Saat 04:31
Erythromelalgia diye bir hastalik var, o olabilir. Sicaga maruz kalmak ve sportif aktiviteler arttirir.
Kesin bir tedavisi yoktur, Aspirin300mg + Magnesium kapsul veya tablet denenebilir. 
Turkiye'de bu hastaligin ismini duymus bir doktor bulmaniz cok zor! 

Mesaj Tarihi: 19 Şub 2021 Saat 00:09
Hocam herhangi bir kızarıklık yada ağrı yok yinede bu hastalık var diyebilirmiyiz. Vitagil vitamin şurubu kullanıyorum düzgün beslenmediği için çok fazla yemek seçiyor. Vitagil kullanırken magnezyum fazla gelir mi? 

Mesaj Tarihi: 19 Şub 2021 Saat 03:56
Kizariklik olmaz.. Sicaklik veya yanma hissi vardir.
Vitagil'in  cocugunuza hicbir faydasi olmayacak.
Aspirin300mg (gunde1 defa)+ Magnesium deneyin. Saat veya ac /tok farketmez.

Mesaj Tarihi: 22 Şub 2021 Saat 01:54
Hocam evde bebe aspirini var onu kullansam olur mu? Magnezyum çocuklar için şurup olarak satılıyor tablet yada şurup mg olarak farkeder mi? Ne kadar zaman kullanmalıyız. 

Mesaj Tarihi: 22 Şub 2021 Saat 03:30
Apirin 100mg, gunde:2x1 verin, Magnesium hangisi varsa, onu kullanin. 

Mesajı Yazan: alev-kerem
Mesaj Tarihi: 22 Şub 2021 Saat 16:46
Hocam özür dileyerek araya giriyorum. Eşim erkek 39 yaş 79 kilo 1.73 sizin teşhisinizle panik atak. Uyku öncesi ayakları yanıyor. Maalesef alkol sigara var. Bu tedavi onda da olumlu sonuç verir mi? 

-------------
Sen ol da; ister yâr' ol, ister 'yara'; lütfun da başım üstüne, kahrın da.

Mesaj Tarihi: 22 Şub 2021 Saat 18:54
Deneyin, kesin bir tedavisi yok. 

Mesaj Tarihi: 22 Şub 2021 Saat 18:58
Orjinalini yazan: Dr.KadirTugcu Dr.KadirTugcu Yazdı:

Apirin 100mg, gunde:2x1 verin, Magnesium hangisi varsa, onu kullanin. 
hocam aspirine alerjisi oldu ilacı verdikten 2 saat sonra göz kapakları şişti solunum sıkıntısı oldu acile gittik solunum normale döndü fakat göz kapakları balon gibi şiş. 

Mesaj Tarihi: 22 Şub 2021 Saat 19:02
Hocam şuan hala hastanedeyiz gözetim altında tutuluyor. 

Mesaj Tarihi: 22 Şub 2021 Saat 19:04
https://hizliresim.com/wUFnq8" rel="nofollow">

Mesaj Tarihi: 22 Şub 2021 Saat 19:24
Hocam anafilaxiden şüpheleniyolar hala hastanede tutuluyoruz

Mesaj Tarihi: 22 Şub 2021 Saat 22:05
Anaflaksi; SONRADAN OLMAZ!! Olsa idi, o anda olurdu. Sacmalamasinlar, gidin evinize!

Mesaj Tarihi: 23 Şub 2021 Saat 00:03
Hocam sabaha kadar hastanede tutmak istediler tedaviyi redle eve geldik Mete nin gözlerinde şişlik azaldı nefeside normal ama yinede tedirginim solunum tekrar sıkıntılı olur mu hastaneye götürürken çok zor nefes alıyordu. 

Mesaj Tarihi: 23 Şub 2021 Saat 09:49
Hocam geceyi rahat geçirdi sabah zytrec 5ml verdim arada gıcık şeklinde yutkunuyor öksürük geliyor nefes alamıyorum diyor ne yapayım hocam tekrar acile gitsek mi. 

Mesaj Tarihi: 23 Şub 2021 Saat 12:44
Hocam acile gittik adrenalin iğne yapmak istediler bu sefer başka hastaneye gittik nefesi sıkışık olduğu için doktor hava verdiriyor 3 sefer, kan tahlili yapıldı sonuçları bekliyoruz bu nefes alamama alerjinin etkileri mi yoksa başka bir hastalıklı mı? 

Mesaj Tarihi: 23 Şub 2021 Saat 16:19
[url=https://hizliresim.com/qcFl4i][/url hocam röntgen filmi çekildi bronşit teşhisi konuldu ilaçları augmentin ventolin budecort sıngulair verdi

Mesaj Tarihi: 23 Şub 2021 Saat 19:10
1- Bronsit'in Rontgen bulgusu yoktur...
2- Rontgen NORMAL.. Sadece derin nefes alip tutmasi gerekirken Rontgenin, nefes verdiginde cekildigini
 gosterir. 
3- SAKIN o SAHTEKAR doktora inanip o ilaclari kullanmayin. 
Tam bir sahtekar. 
Eger bir doktor "Bronsit" deyip, Antibiyotik (Augmentin) veriyorsa, sahtekardir.
Antibiyotik  gereken bir durumda, Kortizon(Budecort) veriyorsa, gene SAHTEKARDIR!! 
Yapildi ise; "Kan Sayimina" bir bakin. WBC:12 'den dusuk ise, gene SAHTEKARDIR! 
4- Sol omuz NIYE DUSUK??? Skolyoz mu var? 
Skolyoz yoksa, Rontgen zaten teknik olarak HATALI cekilmis demektir ... Boyle hastanenin boyle Rontgen
 bolumu olur!

Mesaj Tarihi: 23 Şub 2021 Saat 19:26
Wbc 8.9 hocam peki o sıkışma nefes allamama durumu nedir? Hava verildikten sonra  nefesi normale döndü çocuğumun neyi var hocam. 

Mesaj Tarihi: 23 Şub 2021 Saat 19:55
  "sikisma" NE demek..
Astim veya Bronsit varsa, rahat nefes alinir, nefes veris sikintilidir. 

"hava" NE??  Oksijen mi verildi, Ventolin puf.mi ??
Kesinlikle Antibiyotik gerekmiyor. 

Mesaj Tarihi: 23 Şub 2021 Saat 20:17
Mete nefes alırken zorlanıyorum dedi (HOCAM burda devlettede özelde de doğru dürüst anlatmıyorlar tek dedikleri sıkışık bu çocuk bugün neredeyse adrenalin vuracaklardı  itiraz etmesem sen doktormusun ki işimize karşıyosuna getiriyorlar) ventolin pulmicort karışık verildi. Neyi var anlayamadım yardımcı olun hocam bugüne kadar sizin tedavilerinizle geldik

Mesaj Tarihi: 24 Şub 2021 Saat 11:04
Hocam Mete nin durumu aspirin alerjisi olduktan sonra ortaya çıktı alerjik bronşit olabilir mi ilaçları vermezsem yine aynı nefes alamama durumu ortaya çıkacak diye korkuyorum dün gece ventolin budecort nebilüzasyon hava olarak verdim sıngulair çiğneme tabletini verdim geceyi rahat uyudu ama içim rahat değil üzerimdeki baskıyı anlatamamCry

Mesaj Tarihi: 24 Şub 2021 Saat 18:58
Hicbir ilac (simdilik) vermeyin, SADECE Ventolin puf, GEREK oldugunda kullanin. 
1-2 ay takip edelim, sonra goruselim.

Mesaj Tarihi: 27 Şub 2021 Saat 01:17
Hocam Mete nin bugün kontrolü vardı gittik doktor sırtını göğsünü dinledi gayet iyi dedi. Boğazı biraz kızarık sprey kullansın dedi. 4 gün sonra bizi tekrar muaynanesine çagırdı evde verdiğim havayı sabah akşam yapın dedi ilaçları içsin dedi. Ben sizin dediklerimizden çıkmadım sadece ventolin verdim. Oğluma bronşit teşhisi koymuştu 4 günde bronşit düzelir mi şuan nefesinde hiç sorun görünmüyor. Akciğerleri dinleyip gayet iyi dediği halde neden kortizonlu havayı vermemizi istiyor anlamadım.bronşit hakkında bilgi verirmisiniz hocam iyiki varsınız 

Mesaj Tarihi: 27 Şub 2021 Saat 03:01
     "...Oğluma bronşit teşhisi koymuştu 4 günde bronşit düzelir mi"
Olmayan bir hastalik, tabii ki duzelir. 
Kortizon'u kasten veriyor.
"Sahtekarligin 3 safhasi" yazimda belirttigim, 2. safha iste bu sekilde uygulaniyor. 
Sabit Forum yazilarini ve ilgili makaleleri okuyun. 

Mesaj Tarihi: 08 Mar 2021 Saat 09:43
Hocam bu sabah mete nefesim yetmiyor rahat nefes alamıyorum dedi. nefesi verirken zorlanmıyorum dedi. okula göndermeden ventolin hava verdim ilacı aldıktan sonra şimdi rahat nefes alıyorum dedi. sabah kalktığında genzini temizlemeye çalışıyordu. burun akıntısı yada başka bir rahatsızlığı yok bu nefes olayı neden kaynaklı olabilir. 

Mesaj Tarihi: 08 Mar 2021 Saat 18:23
Astim degil.. 
Astim olsa; rahat nefes alinir, sikintili verilir. 
Hadise psikolojik. 

Mesaj Tarihi: 10 Mar 2021 Saat 08:47
Hocam bugün de tekrarladı sırtını dinledim sırtından hışılıltılı ses geliyordu bulunduğumuz yerde çok sis oluyor hava ile alakalı olabilir mi o günde hava çok sisliydi nefes alamıyorum dediğinde bugün de çok sisli. Göğüs hastalıkları uzmanına göstereyim mi. 

Mesaj Tarihi: 10 Mar 2021 Saat 18:29
Gosterin.. 

Mesaj Tarihi: 12 Mar 2021 Saat 17:48
Hocam Mete nin akciğerleri i dinledi doktor temiz bişey yok dedi. Bu sırtından düdük sesi gelip nefes almada güçlük çekmesi alerjik olabilir mi alerji testi mi yaptırmam gerekli. Sabah uyandığında yoğun geniz akıntısı oluyor. 

Mesaj Tarihi: 12 Mar 2021 Saat 19:30
O "ses",genizden geliyor olabilir. Sicak su buhari uygulayin, Ses duydugunuzda, yakasina;2 damla ColdMix
damlatin. 

Mesaj Tarihi: 01 Nis 2021 Saat 05:44
Hocam Mete nefes alamıyorum diye uyandı çok hızlı nefes alıp veriyor nefes dışında başka bişey yok ateş burun akıntısı öksürük. Sırtını dinlediğimde yine ses geliyor bricanly şurup verdim sıcak su buharı yaptım göğsüne viks sürüp sıcak havlu koydum bunları yapınca solunumu normale döndü bir anda neden böyle oluyor hocam?? Bricanly şurup verdiğimde aynı anda ventolin hava verebilir iyim çabuk rahatlasın diye. 

Mesaj Tarihi: 01 Nis 2021 Saat 18:10
Bricanyl basladiginizda, en az 10 gun kullanin.. Gerekirse, Ventolin PUF ile beraber kullanilabilir. 

Mesaj Tarihi: 01 Nis 2021 Saat 18:30
Hocam günde 1 defa 5 ml bricanly yeterli olur mu? Çok sağolun hocam iyiki varsınız. 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat