Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Köprücük kemiği ağrısı

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Adı: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Tanımlaması: (Sorularınız ve cevapları)
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=69840
Tarih: 21 Eyl 2021 Saat 22:48


Konu: Köprücük kemiği ağrısı
Mesajı Yazan: akasya2213
Konu: Köprücük kemiği ağrısı
Mesaj Tarihi: 17 Haz 2021 Saat 21:03
Hocam merhabalar 
15 gündür köprücük kemiğinde beni çok rahatsız eden bir ağrı var. Öyle bir ağrı ki yutkunurken boğazıma baskı yapıyor hatta kulağımın içine vuruyor bazen. Kolumu yukarı kaldıramıyordum ve ağrıyan taraftaki omzumu geriye atamıyorum. Telefon elimde boynumu ön tarafa eğerken boynumda da çok acı veren bir kasılma var. "Kovit aşımı olunca ilk is bir doktora görüneyim" diyordum ama bugun birkaç makalede aşı olmak için tam sağlıklı olunan bir zaman dilimi tercih edilmesi gerektiğini okudum. Ben bu durumu kas tutulması zannediyorum ama ya altında baska birsey varsa diye düşünmeden edemiyorum. Aşı sıram da geldi üstelik. Bu durum ( tutulma sandığım durum ve ağrımın olması ) aşı randevumu ertelememi gerektirir mi? Hem bir an evvel aşılamak istiyorum. Hem tedirginim var olan bir sorunu aşı ile tetikler miyim acaba?

Not: Daha önce aşı ile ilgili başka sağlık sorunlarmla ilgili soru sormustum. Bu 2. Sorum aşı ile ilgili sorduğum. Hem sizin hem okuyanların affına sığınıyorum. Ekstra meşgul ettiysem kusuruma bakmayın lütfen. Cevaplar:
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 17 Haz 2021 Saat 22:47
Tansiyonunuza bir baktırmanız gerekir.


Mesajı Yazan: akasya2213
Mesaj Tarihi: 18 Haz 2021 Saat 00:07
Hocam ağrı sağ köprücük kemiğimde olduğu için ve hareketle arttığı için hep incinme olarak düşünmüştüm. Yüksekteki bir rafa uzanarak birseyler alamıyorum sağ kolumla güç gerektiren işler yaparken acı saplanıyor. Sağ omuzumu yukarı ve geri hareket ettiremiyorum. Tansiyonum sabahları 14 9 akşam olduğu vakit bir parça daha yüksek çıkabiliyor. 


Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 18 Haz 2021 Saat 08:29
Tansiyon normal, o zaman adele zorlanması olabilir. Voltaren jel günde:2x1 sürün.Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat