Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Öksürükt

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Adı: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Tanımlaması: (Sorularınız ve cevapları)
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=70505
Tarih: 19 Nis 2024 Saat 18:54

Konu: Öksürükt
Mesajı Yazan: bucus
Konu: Öksürükt
Mesaj Tarihi: 18 Eyl 2021 Saat 21:47
Hocam merhaba. Oğlum 3,5 yaşında kreşe başladı. Geçen hafta kulağım ağrıyor dedi. Acile gittik orta kulak enfeksiyonu başlamış, kulak zarı kızarık dedi ve amoklavin antibiyotik verdi. İlacı kullanmadım,otipax damla vardı ondan damlattık, ağrısı geçti.  Bu arada hafif burun akıntısı vardı.
Bunun üzerinden 4 gün geçti ateş öksürük  şikayeti ile devlet hastanesi acile gittik. Hemen kan, idrar tahlili. Ciğer filmi çekildi. Kulakta kızarıklık var dendi, Üst solunum yolu  enfeksiyonu, orta kulak enf. Geçiriyor dediler. Öksürük uzayabilir dedi dr. 
Klomen ant.+probiyotik +bitkisel öksürük şurıbu+pedifen verdiler. Ateş düşürücü, öksürük şurubu vermedim ama antibiyotik verdim dün +bügün. çok fena öksürüyor. Ayrıca bugün grip gibi hapşırık, gözlerdee yaşarma, Boğazından gıcık gibi öksürüyor.
Ne önerirsiniz? Tahlil sonuçlarını eklemeye çalışacağım. 

Cevaplar:
Mesaj Tarihi: 18 Eyl 2021 Saat 21:58
https://www.hizliresim.com/upload-success

https://www.hizliresim.com/dz7puo7" rel="nofollow - https://www.hizliresim.com/dz7puo7

Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 19 Eyl 2021 Saat 09:57
Enfeksiyöz Mononükleoz. Viral bir enfeksiyon olup, 1 hafta kadar ateş yapar. Tedavisi yoktur, kendiliğinden
iyileşir.
O "gören" doktorların tamamı AHMAK!! 
WBC son derecede düşük ve Viral bir enfeksiyon olduğu bu kadar bariz iken, hala antibiyotik yazmaları tipik
 bir Türk doktor hastalığıdır. 
SAKIN öksürük şurubu vermeyin, hatta verdikleri hiçbir ilacı kullanmayın. E.M. da Antibiyotik kullananlarda
 döküntüler olabiliyor, olursa merak etmeyin. 
Kulakta enfeksiyon VARSA, mutlaka AĞRI olur.. Kulak agrısı yoksa, kulakta iltihap filan yoktur. Kulak ağrısı
olusa; sadece İliadin DAMLA kullanın.
Bu konuda yazılmış eski cevapları okuyun. 
Ayrıca;E.M.'da nadiren görülen "Alice in Wanderland Sendsromunu" yazarlar kısmındaki makale listemden 
bulup okuyun. 

Sakın Türk Çocuk doktorlarına inanmayın. 

Mesaj Tarihi: 22 Eyl 2021 Saat 22:28
Hocam merhaba öksürük geçmedi devam ediyordu. Kreşten geldikten sonra burnu tıkalı., sesi kısık gibiydi,   şimdi yine kulağım ağrıyor diyor bu sefer diğer kulağı. 
İliadin damla almaya gitti eşim. İlacı yarım bıraktım diye söyleniyor.  Ateş yok Ağrı kesici olarak birşey versek rahatlatır mı? Calpol un ağrı kesici özelliği var mı?
Neden orta kulakta iltihap olur? Bir çaresi  önlemi yok mu? 2 haftadır kulağından yokluyor çocuğu. 

Mesaj Tarihi: 22 Eyl 2021 Saat 22:37
Neden orta kulakta iltihap ve  ağrı olur ile ilgili yazınızı az önce  okudum.
Ağrısının olması üzücü. Damla rahatlatacak inşallah. 
Başka öneriniz varsa uyarız hocam. Saygılar. 

Mesaj Tarihi: 02 Eki 2021 Saat 00:52
Hocam merhaba. Pazartesi günününden beri tam toparladı iyileşti derken, bu sabah yine burun tıkanıklığı ile güne başladık. Kreşe bıraktım, akşam kreşten aldığımda dilim acıyır dedi, ısırdı herhalde dedim ama baktım birşey yok, dilin en arkasında pütürcükler kabarmış onlar acıyor herhalde dedim. Burun tıkanıklığı devam ediyordu, gözler kızarıktı, 1-2 saat sonra karnı ağrımaya başladı, ağlaya ağlaya uyudu.
İshal, ateş yok. Neye dikkat edelim hocam, apandist ağrısı olsa uyuyamazdı sanırım. 

Bir sorumda kreşte maske takmıyorlar. Bir sınıfta 14-15 öğrenci var. Bütün gün dip dibeler, virüsleri paylaşıyorlar malesef. Maske takmadıkları için risk altındalar mı?
Teşekkürler 🙏 

Mesaj Tarihi: 02 Eki 2021 Saat 02:40
Hocam yarım saat uyudu ağlayarak uyandı karnım diye. Epey ağladı hastaneye gitmek için arabaya bibdik kustu, sonra kakam geldi dedi 2 3 kere ama yapamıyor. Kusınca açılır  belki dedik ama yok ağlıyor karnım diye. 

Mesaj Tarihi: 02 Eki 2021 Saat 03:37
Viral enfeksiyonlarin tedavileri yoktur, ancak suresini tamamladiginda iyilesirler.
Sakin ilac kullanmayin. Sahtekarligin 3 Safhasini da yasarsiniz.

Mesaj Tarihi: 02 Eki 2021 Saat 05:29
Çok gazı varmış lavman yapılacakmış. 

Mesaj Tarihi: 02 Eki 2021 Saat 19:23
Lavman yapıldı, rahatladı. Karın ağrısı geçti. Ama kusma devam ediyor. Hafif ateşi var. Kreşten 2 arkadaşında daha ishal kusma varmış. Salgın var sanırım. Bizde  ishal yok /butun akıntısı/hafif ateş var. Hiçbir ilaç kullanmıyoruz. 
Probiyotik kullanmak gerekir mi

Mesaj Tarihi: 02 Eki 2021 Saat 20:27
ASLA!! Sakin Probiyotik kullanmayin.
Probiyotikler bir tek Antibiyotik sonrasi olusan ishallerde ise yarar. 
Lavman da gereksizdi.. 

Mesaj Tarihi: 03 Eki 2021 Saat 22:51
Hocam bugün hafif ateş var ishal başladı. Tuvaletini ayırdım. 
Fakat  abisinede (8yaşında) bulaştı sanırım.az önce  Karın ağrısı başladı +kusma oldu+kustuktan sonra karın ağrısı geçti.arka arkaya 4 kere kustu. Son kustuğu sarı sarı safraydı. 
Kardeşiyle aynı belirtilerle başladı. Yarın anneanne dede gelecek çocuklara bakmak için. Onlara yada bize bulaşır mı? 

Büyük oğlumun kustuktan hemen sonra boğazında ağrı başladı. Tahriş oldu sanırım.

Karın ağrısı +kusma+ishal+ateş +burun tıkanıklığı covid belirtisi olabilir mi? (küçükte bunların hepsi var)  anneanne dede gelecek onkar için endişeleniyorum.

Düzenleme, 
Hocam 3 saat içinde 8 kere kustu sürekli su içmek istiyor, az az su veriyorum, safra kusuyor. Bulantı için ne yapalım. 

Mesaj Tarihi: 04 Eki 2021 Saat 07:03
Ishalli hastaliklar, ASLA Grip gibi solunum yolu ile bulasmazlar. Mikroskopik kaka yemekle yani, kirli gida
yemekle bulasir. Muhtemelen iki kardes, ayni mikroplu gidadan yediler. 
Cocuklarin kakalari, bir yerlere ( gida kaynaklarina) bulasmadikca, kimseye bulasamazlar. 

Mesaj Tarihi: 04 Eki 2021 Saat 07:10
Büyük olanın kusması hiç bitmedi. Sabaha kadar kustu. Şimdi biraz durdu,uyudu. İshal  daha başlamadı. Hiçbir şekilde ilaç vs vermiyoruz de mi hocam? Halsiz düştü.
Ateş var ikisindede. 

Mesaj Tarihi: 04 Eki 2021 Saat 17:44
Hocam kusura bakmayın sürekli soruyorum
1)büyük oğlan 8 yaş bütün gece kustu(14/15 defa) ateşivar 37.8 hiçbirşey yemedi baygın yatıyor. Su içiyor sadece.
Kusma bitti, ishal yok.  Hiç hali yok, ayağa kalkınca başım dönüyor diyor, serum bağlatmak gerekir mi? 

2)küçük 3.5 yaşında cuma gece karın ağrısı ile başladı +kustu gaz var dendi lavman yapıldı. Burun tıkanıklığı var. Özellikle geceleri ateşi vardı. (37.5 civarı) Cuma+ ctesi 3 4 kere kustu, pazar ishaldi genel durumu iyiydi, pazartesi  genel durumu halsiz, kakası ishal gibi değil ama beyaza yakın sarı. Karnım ağrıyor, bacaklarım ağrıyor diyor. Az önce kustu. Toparlanır diye beklerken neden başa döndü hocam?
Birde yanağını ısırmış ne yapmak lazım? 

Rapor almak için dr. A gittik durumu anlattıkk, ilacı yok  beslenmeye çalışsın dedi. Çinko şurıp verdi.

3)bendede başladı. Hafif karın ağrısıyla, bel boşluklarına doğru hafif sancı var. Hafif ishal vardı sonra ter boşaldı ardından kusma oldu. Şimdide çok fena ishal, halsizlik, ayakta duramıyorum sallanıyorum.dr. Magnezyum +çinko içerkli vitamin verdi.

Çocuklara, reflor verdi almadım. 

Mesaj Tarihi: 04 Eki 2021 Saat 19:48
1- Agizdan sivi alabilen ve KUSMAYAN bir hastaya asla Serum gerekmez.. Turkiye haric! Dunya da bir tek
 Turk hastaneleri, her kusan hastaya Serum takarlar. Onlardan uzak durun.
2- Hayret! Bu islerden anlayan bir doktora rast gelmissiniz, cok sanslisiniz. Cinko gereksiz.
3- Hicbir ilac veya vitamin kullanmayin.. Ishal varken zaten hicbir vitamin barsaklardan emilmez. 
Reflor zaten sikintisi olan cocugun daha beter GAZINI ARTTIRIR! Sakin vermeyin. 

Mesaj Tarihi: 05 Eki 2021 Saat 23:23
Sağolun hocam atlattık sayılır. Küçük tam toparlayamadı. Büyük iyi maşallah. Bendede ishal kusma geçti. Ama bulantı ve halsizlik var. Yarın işe gideceğim. Bunlar için yapabileceğim bir şey var mı? 

Mesaj Tarihi: 06 Eki 2021 Saat 05:03
Dramamine tablet , yarim tablet bile size yeterli olur. 

Mesaj Tarihi: 09 Eki 2021 Saat 12:54
Hocam ilk mesajımda durumu yazmıştım. 18 eylülden bu yana 4-5 gün öksürüğü düzeldi sonrasında hep öksürük, burun tukanıklığı oldu, burun tıkanıklığını açmak için illiadin damla kullandık, serum fiz kullandık. Ama bir türlü düzelmedi.
Bugünde çocuğun tam net duymadığını farkettik. Ne desek hı diyor anlamıyor, yüksek sesle söyleyince  anlıyor.Tvnin sesini çok açıyor.  Kbb dr. Na gideceğiz sizin görüşünüz önemli.

Dr. A gittik hocam. Her 2  Kulak zarı dışa doğru bombe yapmış ekranda bizde gördük, deni simidi gibi - lokma gibi. Aşırı sıvı biriktiği için kulak zarına baskı yapıyor dedi. 

Mesaj Tarihi: 09 Eki 2021 Saat 18:58
Ara ara Iliadin damla kullanin. 5 gun, gunde:2x2'ser damla.

Mesaj Tarihi: 17 Eki 2021 Saat 23:29
Hocam merhaba  oğlum 3.5 yaşında, kreşe başladığı eylülün başından beri  hep hasta. Kaç kere acile dr.a gittik hep ilaç antibiyotik verdiler kullanmadım. Ama bir türlü iyileşmedi. Son nokta kulağının duymaması oldu ve çok tepki yedim. Verilen ilaçları kullandık. Pedifen, ceftinex250mg, sudafed, illiadin damla, nazoster burun spreyi. (büyük oğlum 8 yaşında hiç ilaç kullanmadık sayenizde ama küçükte malesef bu ilaçları kullandık bitmek üzereler) kızacaksınız biliyorum, çokta üzülüyorum ama kulak olunca, tepkiler olunca mecbur kaldım.

Kulak duymaya başladı. Ama öksürük azalmadı aksine krup gibi oldu havlar tarzda ama hafif (kruptaki gibi çok yüksek tonda değil) sanıırm probiyotik kullanmak lazım antibiyotikle dr onu yazmamış dün ishal başladı. Antibiyotik bağırsaklarını bozdu çocuğun.
Burun akıntısı ve öksürük devam ediyor. Dr salı kontrole çağırdı. Çocuğu  hasta görünce kim bilir neler isteyecek, neler diyecek???  Bu kadar ilaç iyi etmedi çocuğu aksine daha çok öksürüyor.
Pandemi de çocukları fazla koruduk sanırım. Şu an kimi duysam hep hasta. Forumuda okuyorum, hastalanan çok zor iyileşiyor.

Kuru öksürüyor krup mu acaba?  
İshal için ne yapalım? 

Mesaj Tarihi: 18 Eki 2021 Saat 03:09
Ishal icin??? Antibiyotigi kesin. 

Mesaj Tarihi: 23 Eki 2021 Saat 23:10
Hocam merhaba 3.5 yaşında oğkum eylülde kreşe başladı, o zamandan beri hep hasta. İlk kulak ağrısı ile başladı, sonra öksürük ateş devam etti.
2 hafta önce duymadığı için kbb gittik. Kulak zarı bombeleşmiş. Verdiği ilaçlar yukarıya yazmıştım kullandık ama fayda etmedi öksürük devam etti. Duyması normalleşmişti. Çarşamba günü kontrole götürdü babası. Bombelik gitmiş ama hala sıvı varmış, koyu geniz akıntısı varmış. Bu sefer deloday, zespira aguementinS100mg vermiş, kullanmadık. 10 gün sonra yine çağırmış, İlliadin damla yaptık. Hocam 1- 2 gündür duyması yine azaldı. Öksürük arttı. Gıcık gibi sürekli öksürüyor. Çocuk çok yoruldu  öksürükten, ağlıyor ne zaman bitecek diye?
Öksürükten değilde kulaktaki sıvıdan korkuyorum. Kulağa zarar verir mi diye? 
Sağolun hocam. Saygılar 

Mesaj Tarihi: 24 Eki 2021 Saat 03:53
Ben 10 seneden beri BOSA MI  yazi yaziyorum!! 
10 seneden beri bu sahtekar Turk doktorlarinin yaptiklari hileleri dolandiriciliklari anlatiyorum.. 
Kulakta sivi olsa, cocuk agridan yeri-gogu yikardi.. 
Bu sahtekarlar kasten bu sekilde hicbir ise yaramayacak ilaclari verip, aileleri biktirip, sanki baska care 
yokmus gibi "ameliyata hazir hale" getiriyorlar...

Mesaj Tarihi: 24 Eki 2021 Saat 03:54
Ben 10 seneden beri BOSA MI  yazi yaziyorum!! 
10 seneden beri bu sahtekar Turk doktorlarinin yaptiklari hileleri dolandiriciliklari anlatiyorum.. 
Kulakta sivi olsa, cocuk agridan yeri-gogu yikardi.. 
Bu sahtekarlar kasten bu sekilde hicbir ise yaramayacak ilaclari verip, aileleri biktirip, sanki baska care 
yokmus gibi "ameliyata hazir hale" getiriyorlar...
SAKIN o sahtekarin verdigi ilaclarin hicbirini kullanmayin.. 
Yazilarimi, bilhassa "Sahtekarligin 3 Safhasi" yazimi okuyun. 

Mesaj Tarihi: 24 Eki 2021 Saat 12:40
Hocam teşekkürler.
Öksürük tablosu alerjiye götürüyor. Ne yaoacağız.?
 Durmayan kuru öksürük, Kızarık sulu gözler, tıkalı burun, hafif kısık ses, arada hapşuruk, çabuk yorulma hali mevcut. 
Çocuğu rahatlatacak birşey ne önerirsiniz? 

Mesaj Tarihi: 24 Eki 2021 Saat 18:56
Denemek icin; 5 gun , gunde 1 defa 1 olcek Zyrtec surup verin. 
Sonuc alirsaniz boyle donemlerde kullanin. 

Mesaj Tarihi: 25 Eki 2021 Saat 10:57
Hocam merhaba zyrtec şurubu akşam içirdik öksürük bizraz hafifledi ama hala devam ediyor.
Sabah uyandığında burun akıntısı ve derin derinn hızlı nefees alıp veriyordu. Ağız kokusu ve çok hafif ateş var.
Birde bacakları ağrıyor normal mi? Çabuk yoruluyor 

Mesajı Yazan: zeppgizz
Mesaj Tarihi: 25 Eki 2021 Saat 13:43
Merhaba hocam,
Kızım 23 aylık eylülde kreşe başlamasıyla geçmeyen öksürük, burun tıkanıklığı-akıntısı var biraz solunumda zorluk var diye ventolin başlamıştık bu 4. Gün dün gece ateşlendi 40 ı gördük ilk kez 1 er saat arayla 2.5 ml calpol verdik rahatladı. Sabah doktora götürdük biraz ciğerde ses duymuş doktor ve antibiyotik yazdı vermek istemiyorum ventolin ve aeurıs devam edeceğim ancak bu süreçte ateşi devam ederse ne yapmalıyım? Bu arada anne sütü alıyor normal beslenme çok az. Önerilerinizi bekliyorum Şimdiden teşekkürler 🙏🏼

Mesaj Tarihi: 25 Eki 2021 Saat 18:16
Orjinalini yazan: bucus bucus Yazdı:

Hocam merhaba zyrtec şurubu akşam içirdik öksürük bizraz hafifledi ama hala devam ediyor.
Sabah uyandığında burun akıntısı ve derin derinn hızlı nefees alıp veriyordu. Ağız kokusu ve çok hafif ateş var.
Birde bacakları ağrıyor normal mi? Çabuk yoruluyor 

Hocam araya başka mesaj yazmışlar. 

Mesaj Tarihi: 25 Eki 2021 Saat 18:17
bucus: Kahvaltidan sonra, agiz kokusu gecti ise, bir onemi yok.. 
Solunum, dakikada:60'dan fazla olursa onemlidir. 
Agrilar; Gribe bagli. Istirahat etsin. 

zeppgizz: Lutfen, baskalarin sualine "kaynak" yapmayin...
Size: "Sahtekarligin 3 safhasi" uygulaniyor. 
Yazilarimi okuyun.. Yanlis yoldasiniz. 

Eger bir doktor, hem Antibiyotik hem Astim ilaclari(Ventolin, Aerius) veriyorsa, SAHTEKARDIR! 

Mesaj Tarihi: 25 Eki 2021 Saat 18:21
Eve gidince sayayım nefesini.(60tan fazlaysa) Bu durumda Ne yapmak lazım? 

Mesaj Tarihi: 25 Eki 2021 Saat 18:36
Konusuruz.. 

Mesajı Yazan: zeppgizz
Mesaj Tarihi: 25 Eki 2021 Saat 20:51
Çok özür dilerim bugün dahil oldum platforma ve nereden konu açılacağını bilmediğim için yazdım anlayışınız için teşekkürler 🙏🏼 Hocam yanıtınız için de ayrıca teşekkür ederim. 

Mesaj Tarihi: 27 Eki 2021 Saat 12:42
Hocam zyrtec ile öksürük hafifledi. Ama devam ediyor. 5 gün verip bırakalım mı? Öksürük artarsa yine zyrtec verelimm mi?
Gün içinde Ara sıra ağız kokusu oluyor, dilde pas yok, ateş yok. 

Burun yıkama şişesi ile  burnunu yıkamayı tavsiye eder misiniz? Sanki burunda koyu kıvamlı sümük var çıkmıyor. 

Kbb Dr. Na kontrole götürdüğümüzde işitme testinden bahsetmiş gerek var mı? Duyması normal gibi, bazen anlamıyor hı hı ne dedin diyor(arada)

Bugün itibariyle kreşten almaya karar verdik. Diğer arkadaşlarıda  20- 25 gündür, 1 aydır öksürüyormuş.  Çocuklar birbirine mi Bulaştırıyorlar  yoksa orada alerjik durum yaratan birşey mi var bilemiyorum? 

Mesaj Tarihi: 27 Eki 2021 Saat 19:16
Eski yazdiklarimi okuyun.. Donup-dolasip, hep ayni konular soruluyor. 

Mesaj Tarihi: 28 Eki 2021 Saat 14:38
https://www.hizliresim.com/pgwl5el" rel="nofollow - https://www.hizliresim.com/pgwl5el

Hocam bronşlarda enfeksiyon var demiş dr.
Klamer 250 mg
Flixotide
Ventolin 100 mcg baaınçlı inhalasyon süspansiyon 
Vermiş 

Mesaj Tarihi: 28 Eki 2021 Saat 18:42
Salagin teki!!! 
1- Enfeksiyon varsa; NIYE Astim ilaci veriyor?
2- Enfeksiyon varsa; NIYE Kortizon veriyor?  
3- Antibiyotik gereken bir Akciger hastaligi olsa,
 - Cok yuksek ve inatci ATES olur.
 - Solunum sayisi dakikada 60'dan fazla olur.
 - Kan sayiminda; WBC:17'den fazla olur.
O ilaclarin hicbirini kullanmayin.  

Mesaj Tarihi: 28 Eki 2021 Saat 18:49
Ne yapacağımızı bilmez haldeyiz. Sürekli okuyorum bakıyorum ama işin içinden çıkamadık. 
Yarın özel dr.a randevu aldık.
Çocuk çok öksürüyor. Filmi görebildiniz mi hocam? 

Mesaj Tarihi: 28 Eki 2021 Saat 19:00
Siz boyle ugrastikca, ensenize daha cok tokatlar yersiniz. 
Ugrasmayin! Sadece benim anlattiklarimi uygulayin ve BEKLEYIN!! 
Film'de hicbir sey YOK.. Poposundan uydurmus. 

Mesaj Tarihi: 28 Eki 2021 Saat 20:09

https://www.hizliresim.com/6g0cls0" rel="nofollow - https://www.hizliresim.com/6g0cls0

https://www.hizliresim.com/m1g39o6" rel="nofollow - https://www.hizliresim.com/m1g39o6

Tahlil sonuçları yeni çıkmış. Değerlendirir misiniz? 
T4 neden yüksek acaba? Bende haşimato tiroidi var. 

Mesaj Tarihi: 29 Eki 2021 Saat 02:22
Viral hastalik, belki Enfeksiyoz Mononukleoz!  WBC dusuk, MON% yuksek...
1 hafta ates yapar, tedavisi yoktur, kendiliginden duzelir.
T4 degeri NORMAL!!!
Cocuklardaki KAN degerleri, eriskinlerden farklidir. VE bu gibi laboratuvarlar, Cocuk kan degerleri yanina
 DAIMA, "Eriskin Referans Araliklarini" yazarlar. Turkiye'de durust calisan bir tane dahi saglik muessesesi
 kalmamistir.  Hos, butun kuruluslarda ayni curume vardir. 
T4 Eriskin Referans araligi: 0.7-2.0 ng/dL
T4 Yeni Dogan Ref. araligi: 2.0-4.9 ng/dL
T4 Cocuk  Referans araligi: 0.9-2.6ng/dL 

Bunlari, Turkiyede bilen Tip Fakultesi veya Prof. YOKTUR! 

Mesaj Tarihi: 30 Eki 2021 Saat 23:39
Hocam Allah razı olsun . Hakkınızı helal edin. Çok sordum sabırla cevapladınız. Dr Bronşlarda enfeksiyon var deyince bir torba ilacı aldık, sayenizde kullanmadık. Bugün iyiyiz maşallah. Serum fizyolojik ile burnunu  daima açık tutmaya çalışıyoruz.
Saygılar. 🙏

Mesaj Tarihi: 31 Eki 2021 Saat 02:23
Benim yazilarimi okuyun, daha pek cok Turk doktor sahtekarliklarini anlayacaksiniz. 

Mesaj Tarihi: 10 Kas 2021 Saat 21:06
Sağolun Hocam iyiki varsınız 

3yaş 8aylık oğlum kan tahlili yapıldı( ferittine bakalım demiş doktor.)sağlık ocağında yapıldı tahliller. 
Sizin yorumunuz  nedir? 

https://www.hizliresim.com/oocc5m0" rel="nofollow">

Mesaj Tarihi: 11 Kas 2021 Saat 02:10
Sahtekarligi goruyorsunuz degilmi?? Bu namussuzlara bu sekilde egitim veren namussuz Tip Fakulteleri var.
WBC yerine; CRP'yi dikkate almak!
HGB yerine; Ferritin'e bakmak, namussuzluktur, assagilik dolandiriciliktir. Turk doktorlarin, CRP ceya Ferritin
neyi gosterir , haberleri bile yoktur. 
CRP: Enfeksiyonu DEGIL, Enflamasyonu gosterir. Doku yikimi olan viral hastaliklarda bile yuksek cikar.
Ferritin: Depo Demiri DEGILDIR. Barsaklardan Demir depolarina Demir elementini tasiyan bir Proteindir. 
Vucuttaki Demirin SADECE,%14'u Ferritin'e baglidir. Bunlari bu keriz doktorlar bilmezler. 
Bilenlerde sahtekarlik araci olarak kullanirlar. 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat