Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Ateş ve diş

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Adı: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Tanımlaması: (Sorularınız ve cevapları)
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=70508
Tarih: 19 Nis 2024 Saat 01:02

Konu: Ateş ve diş
Mesajı Yazan: Burcu87
Konu: Ateş ve diş
Mesaj Tarihi: 19 Eyl 2021 Saat 01:32
Kızım 21.08.2014 doğumlu hocam. İlk dişini 15 aylıkken çıkardı, o dönem dişi çıkmıyor diye doktor doktor gezmiştik. Şuan ağzında 20 tane dişi var.  Süt dişleri de dökülmedi. Dişler geç çıktığı için geç mi düşer?

2gün önce ateşlendi hocam. Tüm gün yataktan kalkmadı, başı , bacakları ,kolları ağrıdı. Ertesi sabah turp gibi uyandı. Ateşten eser yoktu. Boğazını kontrol etmek için bakarken alt arka diş etinin kabardığını fark ettim. 6 yaş dişleri denilen kalıcı dişler mi çıkıyor acaba yani diş yüzünden ateşlenmiş olabilir mi? 1günü ateşsiz geçirdikten sonra bu gece yine ateşli. Şuan 38 derece ateşi var. Okuldan covid kapmış olabilir mi test mi yaptıralım ne önerirsiniz? 

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 19 Eyl 2021 Saat 10:15
Diş olayları; tamamen soya çekimdir. İlk dişini 17 ayda çıkaranı biliyorum. Doktorların da yapabilecekleri 
hiç bir şey yoktur. İnşallah, şarlatan bir dolandırıcıya rast gelmemişsinizdir. Süt dişlerinin de geç dökülmesinin
 bir mahsuru yoktur, karışmayın.

Dişler çıkarken ASLA ateş sebebi değillerdir. Ateşin mutlaka başka bir sebebi vardır. 
Ateş, metabolizmayı hızlandırır ve dişler daha erken çıkarlar. Dişler ateş yapmaz!! Ateş, dişlerin erken
 çıkmasına sebep olabilir. 

Mesaj Tarihi: 19 Eyl 2021 Saat 10:58
Sizi tanıyana kadar doktor doktor gezdik hocam Allah razı olsun.

Mesaj Tarihi: 20 Eyl 2021 Saat 22:11
Hocam durum düzelmedi, ilaç kullanmadık doktora gitmedik

1.gün: ateş, baş ağrısı, kol bacak ağrısı, tüm gün uyuma hali

2.gün: tamamen iyileşmiş gibi ateş yoktu ve tüm gün oyun oynadı

3.gün ateş tekrar yükseldi, tekrar baş ağrısı vücut ağrısı

4.gün ateş tamamen düştü gibi normaldi ama az öksürük ve balgam başladı

5.gündeyiz ve ateş tekrar yükseliyor, çocuk halsizleşiyor.

Daha önce hiç böyle olmadı. Neden bir gün hasta bir gün düzeliyor sonra yine ateş çıkıyor. Ne yapmalıyım??

Mesaj Tarihi: 21 Eyl 2021 Saat 08:32
Eski mailleri okuyun. 

Mesaj Tarihi: 21 Eyl 2021 Saat 10:13
Okudum hocam enfeksiyoz mononukleoz olabilir demişsiniz benzer durumlarda. Dün gece itibariyle bende de ateş ve ağrılar başladı. 

Enfeksiyoz mononukleoz geçiriyorsa bana bulaşır mı? Yoksa covid testi mi yaptırmalıyız? 

Mesaj Tarihi: 21 Eyl 2021 Saat 11:39
Gençliğinizde geçirmedi iseniz, bulaşır. 
Bir şey gerekmez. 

Mesaj Tarihi: 21 Eyl 2021 Saat 12:34
Daha önce benzer geçirdim diye biliyorum hocam. Ağrım çok dayanamıyorum. Ateşim de 38 üstü 12 saattır kendiliğinden düşmedi. İlaç alamaz mıyım çok ağrım var.

Kızım da aynı şekilde 5.gün hala ateşli ve ağrısı çok. Ağrı kesici vermeden ne kadar beklemeli daha? Biliyorum ateşi düşürmeyin diyorsunuz ama ağrı da çok hocam

Mesaj Tarihi: 21 Eyl 2021 Saat 13:01
Ağrı için kullanın. 

Mesaj Tarihi: 21 Eyl 2021 Saat 17:34
Hocam sürekli yazıyorum da ateşim düşmedi 38.5 civarı. İlaç almadım henüz. Herkes covid testi yaptırmam gerektiğini söylüyor?
Kan sayımı mı yaptıtsam antibiyotik gereken durum olabilir mi baya kötüyüm sol kulağımda tıkanıklık ya da doluluk gibi bir his var.

Mesaj Tarihi: 21 Eyl 2021 Saat 18:21
Kan Sayımı yaptırın. Enfeksiyöz Mononükleoz ise; MON% yüksek çıkar. 

Mesaj Tarihi: 22 Eyl 2021 Saat 11:05
Hocam tüm gece yüksek ateş sonrası çarpıntım oldu, düzensiz ritim problemim vardı ara sıra olan. Ama dün geceden beri sürekli tekleme oluyor.

Atak gibi birşey geliyor kalpte titreme, yükselme gibi bişey oldu tam da anlatamıyorum. Acile gittik ekg de sorun görünmedi, troponin değeri de normal. Kan sayımı yaptırdım herşey normal gib o yüzden hiç bir tedavi vermediler. Sonuçları ekliyorum:

Pcr testi de verdim. Sorum şu: eğer pozitifsem bu kalpte tutulum olduğunu mu gösterir? Beloc 50 mg ilacım, covid çıkarsam ilacımı almamda sakınca var mı? Teşekkür ederim şimdiden.

Mesaj Tarihi: 22 Eyl 2021 Saat 11:10
http://m.YollaYap.com/busd/1632298241293.jpg%20" rel="nofollow - http://m.YollaYap.com/busd/1632298241293.jpg

Mesaj Tarihi: 22 Eyl 2021 Saat 11:49
E.M. değil, sıradan bir viral enfeksiyon. 
İstirahat edin, bol sıvı gıdalar alın ve ateş DÜŞÜRMEYİN! 
Covid çıksa bile aynen uygulayın.

Mesaj Tarihi: 22 Eyl 2021 Saat 22:32
Hocam covid testimiz pozitif çıktı. Ben henüz aşı olmamıştım. Farklı bir tedavi uygulamadım. Günlerdir ateşliyim ve ateşe müdahale etmedim. Kalple ilgili sorunum oldu dün gece, covid pozitif iken kalp ilacını kullanmamda sakınca olur mu?

Kızımın 7.günü ve hala halsizlik, ağrılar ve ateş var. Daha ne kadar sürer acaba? Bu günlerden sonra daha ağırlaşır mıyız?

Bir de hocam çevremdeki tüm covid geçiren kişiler sağlık bakanlığının getirdiği ilaçları kullandılar ve sorun olmadı. Siz önermiyorsunuz bildiğim kadarıyla?

Mesaj Tarihi: 23 Eyl 2021 Saat 09:19
"Kalp ilacı"???

Mesaj Tarihi: 23 Eyl 2021 Saat 10:14
Beloc 50 mg hocam. Bir de ecoprin almamın zararı olur mu?

Mesaj Tarihi: 23 Eyl 2021 Saat 13:14
Olmaz. Kullanın.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat