Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

covid

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Adı: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Tanımlaması: (Sorularınız ve cevapları)
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=70531
Tarih: 29 Mar 2024 Saat 15:28

Konu: covid
Mesajı Yazan: leyli
Konu: covid
Mesaj Tarihi: 21 Eyl 2021 Saat 08:02
hocam günaydın.. 8 yaşındaki kızım ve ben covid olduk...bu cuma karantina bitecek... pazartesi okula gideceğiz.. o da ben de okula başlayacağız..hocam şimdi tırsar olduk.. kızım değil ama ben biraz sıkıntııı geçirdim.. hala da tam geçmedi... kızımda sadece tat ve koku kaybı devam ediyor.. ben de de devam ediyor sayılır....hocam korkumuz şu.. ptesi okula başlayacağız...covid olmak bizi bir süre korur mu, yani antikor dediğiniz..ne kadar korur korur ise? 2 maske takacağım, faydası olur mu bilmiyorum.. bir de antikor testi yaptırmak isterseniz 28 gün sonra baktırın diyorlar...yani şu an antikor yok mu vücutta...

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 21 Eyl 2021 Saat 08:48
Antikor, oluştuktan sonra, ateş düşer ve hastalık iyileşir. 28 gün sonra, en üst seviyesine ulaşır. 
Yoksa; antikorlar 28 gün sonra oluşur demek o doktorun cehaletini gösterir. 
Cahillik, Türk doktorlarının en büyük özelliğidir. 
Türk doktorları; Virusları, genetik yapılarını, bağışıklığı, allerjileri, bilmezler. 

Mesaj Tarihi: 21 Eyl 2021 Saat 09:32
çok sağ olun hocam.. şimdi aşı olmuş gibi oldu yani...peki ne zaman aşı yaptıralım? bu antikorlar bizi ne zamanaca korur?

Mesaj Tarihi: 21 Eyl 2021 Saat 11:36

Hastalık bağışıklığı ile aşı bağışıklığı aynı şekilde çalışmaz. 
Ne zaman isterseniz aşı olabilirsiniz. 

Mesaj Tarihi: 21 Eyl 2021 Saat 12:01
hocam yoruyoruz sizi ama, şimdi covid geçirdik, hiç bağışıklık olmadı mı? burda covid geçirenlere  3 ay sonra aşı yapıyorlar, onun öncesinde yapmıyorlar..geçen sene covid geçirenlere 6 ay sonra aşı yapıyorlardı...şimdi 3 aya düşürdüler..varyantlar daha tehlikeli ve ölümcül diyerekden..aşı sayfası açılmıyor hocam 3 ay dolması gerek

Mesaj Tarihi: 21 Eyl 2021 Saat 13:00
Yapacak bir şey yok. 

Mesaj Tarihi: 21 Eyl 2021 Saat 21:13
hocam covid geçiriyorum.. bu arada dişim de ağrıyor.. evde apranax fort var.. covid li iken içilir mi apranax fort?

Mesaj Tarihi: 22 Eyl 2021 Saat 08:41
Ağrı için kullanın. 

Mesaj Tarihi: 22 Eyl 2021 Saat 15:47
hocam bugün aile hekimi aradı, nasılsınız diye.. apranax sakın kullanma..covidde sadece parol kullanılıyor... parol dışındaki ağrı kesicilerin covidde güvenli kullanımı hakkında bir bilgi yok.. o sebeple kullanmayın dedi... virüs o ağrı kesiciye nasıl cevap verir bilmiyoruz.. belki fenalaşıştırır dedi ve parol dışında bir ağrı kesici önermiyoruz dedi...

Mesaj Tarihi: 22 Eyl 2021 Saat 19:04
Ben, hiçbirini önermiyorum.Aylardır söylediklerimi yeni öğreniyorlar, yavaştan yavaştan çark ediyorlar. 

Mesaj Tarihi: 25 Eyl 2021 Saat 10:43
hocam..karantinamız bugün bitti.. covitin 15 .. günündeyiz bugün...ama benim 12. günde çok fazla baş ve özellkle sırt ağrılarım başladı.. ara ara halsizlik gelip gidiyor.. beni çok rahatsız etmiyor halsizlik ama sırt ağrıları ve baş ağrısı beter...12. günde neyin nesi hocam anlamadım... coronada bu durum normal mi..hiç böyle tahmin etmemiştim.. eskisi gibi olacağım hemen zannettim ama olmadı

Mesaj Tarihi: 25 Eyl 2021 Saat 13:40
Harekesizlik yapar. Dışarı çıkın dolaşın, iyi gelir. 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat