Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Covid mi

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Adı: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Tanımlaması: (Sorularınız ve cevapları)
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=70537
Tarih: 29 Mar 2024 Saat 00:26

Konu: Covid mi
Mesajı Yazan: balkongülü
Konu: Covid mi
Mesaj Tarihi: 21 Eyl 2021 Saat 18:13
Kadir bey 6yasinda ve 9 aylık oğlum 4 yaşında kızım var. Büyükler okula gidiyor. Yaklaşık 4 gündür önce kızımda sonra oğlumda ve bebekte hapşırma ve burum akıntısı şikayetleri vardı ama hiç ateş olmadı. Bugün oğlum okuldan geldikten sonra ateşi cıktı. Sabahtan beri ben de kötüyüm. Hapşırma ve burun akıntısı bas agrisi var. Temmuzda 2. Doz aşımızı olmuştuk. Oğlum şimdi dişinin de ağrıdığını söylüyor. Mis c den korkuyorum nasıl anlarım. 

Cevaplar:
Mesaj Tarihi: 21 Eyl 2021 Saat 18:18
Bebek de çok huzursuz sürekli emmek istiyor ben de halsizim ne yapabilirim çocuklarım için çok endişeliyim. Ates düşürmüyoruz kesinlikle. Parol alamayacağım için bas ağrım için başka ne alabilirim. Emzirirken başka hangi ağrı kesici kullanılabilir?

Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 21 Eyl 2021 Saat 18:34
Parol; Parasetamol dür.. Aferin ve Peditus ile birlikte alınırsa zararlı olur.. Tek başına değil. 
MIS-C; Önce hasta olacak ve hastalığı ağır geçiyor olacak.
Hastanelik olacak.
Ondan sonra EKG çekildiğinde varsa belli olur. 

Mesaj Tarihi: 21 Eyl 2021 Saat 18:55
Ateşim çıkarsa diye parol almak istemiyorum. Ama çok bas ağrım var. Ciğerlerim de ağrıyor hapşırdıkça. Doktora gitmak istemiyorum.
Bebegin sesi kısıldı ona yapılacak bir şey var mı?

Mesaj Tarihi: 21 Eyl 2021 Saat 21:42
6 yaşındaki oğlumun bacakları ağrıyormuş ateşi var hala. Kuru  öksürük de başladı.

Benim de boğazım ve dişlerim ağrımaya başladı henüz ateşim yok. Parol alıyorum o zaman. Aşımı olmama rağmen daha da ağırlaşır mıyım?

Bir de kadir bey benim pıhtılaşma sorunlarım vardı sizinle daha önce de görüşmüştük aşılardan sonra corasprin kullanmıştım. Şimdi yine kullansam her ihtimale karşı bebeğe bir zararı olur mu?

Mesaj Tarihi: 22 Eyl 2021 Saat 08:43
Coraspirin'in çocuğa etkisi olmaz. 

Mesaj Tarihi: 22 Eyl 2021 Saat 10:23
Peki iğne kullansam sütten bebeğe geçer mi? Prospektüsünde doktora danışınız yazıyor. Oksapar 4000 var elimde

Mesaj Tarihi: 22 Eyl 2021 Saat 11:45
Nasıl alırsanız alın, hepsi çocuğa geçer.
AMA!!!  Geçen miktarlar kilonuz ile orantılıdır. 
50 kilo olsanız ve 500mg ilaç alsanız, 1 litre süte: 10mg ilaç geçer. 
Bütün bu gürültü patırtıya, hesap yapmaktan aciz doktorlar sebep olurlar.

Mesaj Tarihi: 23 Eyl 2021 Saat 14:04
Dün sürekli kustuğum ve ateşim düşmediği için çok halsiz düştüm bir de bebek emziriyorum. Serum taktırdım evde. içine c ve b vitamini attıklarını söylediler özellikle belirttim ateş düşürücü istemediğimi ama içine metpamid katmışlar bebeğe zararı olur mu? Bu kadar ilaç üzerine. Bir de d vitaminim çok düşük gelmişti. 3 hafta oluyor ilk ampulü içeli. Siz 1 ay sonra ikincisini için demiştiniz. şimdi içsem bir zararı olur mu? 1 hafta erken olacak ama.

Çok teşekkür ederim Kadir Bey

Mesaj Tarihi: 23 Eyl 2021 Saat 17:03
Metpamid bulantı önleyici. Bebeğe zarar vermez.
D vitaminini içebilirsiniz..

Mesaj Tarihi: 23 Eyl 2021 Saat 18:41
Çok teşekkür ederim Kadir bey

Mesaj Tarihi: 24 Eyl 2021 Saat 01:34
Kadir bey çok sordum ama şimdi coraspin kullanıyorum. Kadin doğum uzmanı oksapar kullanmam gerektiğini pıhtılaşma sorunu olsun olmasın covid geçiren her hastaya verdiklerini söyledi. Ama siz de bu ilaçların gelişi güzel kullanılmaması gerektiği beyin kanamasına sebep olabileceğini yazmisiniz ve bazı testlerden bahsetmisiniz.
Şimdi ben çok endişeliyim hangisini kullanayım?

Oksapar mi coraspin mi?

(Oksapar i gebeliklerimde kullandım sadece)

Mesaj Tarihi: 24 Eyl 2021 Saat 08:40
Cevabı gayet basit!! 
Bir Coraspirin fiyatına bakın, bir de; Oksapar fiyatına bakın. 

Mesaj Tarihi: 24 Eyl 2021 Saat 09:38
Çok teşekkür ederim çok rahatladım. Hakkınız ödenmez
 Ben coraspine devam ediyorum

Mesajı Yazan: zeynep82
Mesaj Tarihi: 24 Eyl 2021 Saat 17:02
Hocam daha önce bahsetmiştiniz coraspirin sadece hastaneye yatanlar için gerekir diye biz de ona güvenerek hiç almadık ama gün aşırı falan alsak gerekli mi sizce.Biz hastalığı sizin yöntemlerinizle atlatmıştık parol dışında hiç ilaç içmedik 

Mesaj Tarihi: 24 Eyl 2021 Saat 17:42
Herkesin Aspirin alması gerekmiyor! Hastaneye yatanlar için gerekli.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat