Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Covid mi

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Adı: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Tanımlaması: (Sorularınız ve cevapları)
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=70548
Tarih: 28 Mar 2024 Saat 16:38

Konu: Covid mi
Mesajı Yazan: gonjaa
Konu: Covid mi
Mesaj Tarihi: 22 Eyl 2021 Saat 00:26
Merhaba hocam,oğlum anaokuluna gidiyor,sınıfları küçük ve 20 kişiler sınıfta bir arkadaşı pozitif çıkmış  bugün karantinaya aldılar sınıfı,kız perşembeden beri okula gelmiyormuş .
Oğlumun cuma günü burun tıkanıklığı kuru öksürüğü vardı sonra burnu akmaya başladı,ondan bana geçti ben daha ağır atlattım boğazım çok ağrıdı dişlerim.Burnum aktı sonra başım, yüzüm ağrıdı bütün gün yattım,midemde de bir hazımsızlık vardı hayatımda ilk defa yaşadığım.Ertesi gün bu şikayetlerim bitti hapşırık ve öksürük başladı,bugünde hapşırık bitti  öksürüğüm var fazlaca.Oğlum dun iyiydi bugün yine burnu tıkalı ve oksurmeye başladı covid olmuş olabilir miyiz?Bu arada eşimde hiçbir şikayet yok aynı evdeyiz.Hastaneye gitmemize gerek var mi?

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 22 Eyl 2021 Saat 08:59
Durumunuz ağırlaşırsa gidersiniz. Esas hastaneler; Covid'in en fazla olduğu yerler. Sağlam kimse bile
 oralarda hastalık kapabilir. 

Mesajı Yazan: gonjaa
Mesaj Tarihi: 22 Eyl 2021 Saat 14:21
Sağ olun hocam,covid tablosu mu bu şikayetler yoksa soğuk algınlığı mı?

Mesaj Tarihi: 22 Eyl 2021 Saat 14:24
Farketmez. Yapılacaklar aynı (Tabi; aşılarınızın tam olarak yapılmış kabul ediyorum). Ateş düşürmeyin, 
istirahat edin, bol sıvı alın. 

Mesajı Yazan: zeynep82
Mesaj Tarihi: 22 Eyl 2021 Saat 18:54
Hocam yazınız dikkatimi çekti bir şey sormak istiyorum.Covit başından beri hep aynı şeyi söylediniz ateşinizi düşürmeyin ilaç kullanmayın ve biz de sizin dediğin yöntemleri uyguladık Allaha şükürler olsun atlattık.Önceden aşı yoktu yani ilk çıktığı zamanlarda hastalığın o zaman ilaç tavsiye etmiyordunuz hala etmiyorsunuz ama aşılarınızın tam olduğunu varsayarak diye özellikle belirtmişsiniz.Acaba bu durum varyantlatın nasıl bir etki yapacağı bilinmediği için mi?

Mesaj Tarihi: 22 Eyl 2021 Saat 19:20
Evet. Covid'in her türü aşısız olanlarda daha ağır seyir gösteriyor. 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat