Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Covid öksürük

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Adı: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Tanımlaması: (Sorularınız ve cevapları)
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=70565
Tarih: 28 Mar 2024 Saat 13:51

Konu: Covid öksürük
Mesajı Yazan: Burcu87
Konu: Covid öksürük
Mesaj Tarihi: 23 Eyl 2021 Saat 17:14
Hocam size defalarca yazıp rahatsız ediyorum kusuruma bakmayın. 7 yaşındaki kızım 7gündür hastaydı, sonra ben ve eşim de rahatsızlanınca test yaptırıp pozitif çıktık. Bende 3gündür ateş var düşürmedim, dediklerinizi uyguladım. Bugün şiddetli öksürük başladı. Baya balgam çıkarıyorum öksürerek. Ateş düşürmediğim halde akciğere mi indi? Eşim de aynı şekilde. 

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 23 Eyl 2021 Saat 20:11
İlaç kullanmayın. Limonlu bal, ColdMix ve sıcak su buharı uygulayın. 

Mesaj Tarihi: 24 Eyl 2021 Saat 19:04
Dedikkerinizi uyguladım hocam. Ateşim 3 gün 38 üstü devam etti. 1 gün normale döndü derken bu akşam tekrar yükseldi. 1 adet parol içsem olur mu? Hocam bir de sağlık bakanlığından Favipiravir getirdiler kullanmadık. Ama annem ve babam beni bunaltıyor kullan yoksa iyileşemezsin diye. Sürekli sıkboğaz ediyolar. Bu halimle laf anlatmaya çalışıyorum.  Öksürüğümün şiddeti azaldı ancak kesik kesik ve sık öksürüyorum şimdi de.

Mesaj Tarihi: 24 Eyl 2021 Saat 22:16
Dayanamayacağım kadar yükseldi ateşim 39 oldu. 

Mesaj Tarihi: 26 Eyl 2021 Saat 03:55
Hocam yardımcı olur musunuz bugün covid 6.gündeyim öksürük o kadar çok ki nefes aldıkça öksürüyorum sanki. Yatarken öksürük çok az ancak kafamı kaldırdığımda ya da ayağa kalktığımda inanılmaz sıklaşıyor. Bunun bir anlamı var mı? Bir de burnumun içi acaip kurudu, burun kökünde balgam var gibi geliyor. İliadin kullanmanın etkisi olur mu?

Mesaj Tarihi: 26 Eyl 2021 Saat 09:48
Öksürük ile ilgi daha BUGÜN 2-3 yazı yazdım, bari onları okuyun. 

Mesaj Tarihi: 27 Eyl 2021 Saat 08:14
Hocam tüm yazılarınızı okuyorum ama diğerleri griple ilgiliydi, benim sorduğum gibi değildi. Ayakta duramıyorum sürekli yatıyorum. 7.gün oldu bugün ve hala kol altımdan ateşim çıkıyor. Dediğiniz gibi ilaç almadım, ne kollarım ne bacaklarım tutuyor. Ateş kendi kendine düşmeyecek mi artık?

Mesaj Tarihi: 27 Eyl 2021 Saat 10:03
EĞER, ağrınız varsa, o zaman Parol kullanın.. Sadece Ateş düşürmek için kullanmayın. 

Mesaj Tarihi: 27 Eyl 2021 Saat 21:05
Hocam ilaç almadım hiç. Öksürüğün varlığı ciğerlere indiğini gösterir mi? Bununla ilgili korkutuluyorum sürekli. Cevabınızı rica ederim.

Mesaj Tarihi: 27 Eyl 2021 Saat 22:04
Normal bir öksürük değil kesinlikle. Derin nefes almaya çalışıyorum geri verirken kesik kesik çıkıyor ve alt dudağım titriyor. Nefesi verirken öksürük daha da fazla çıkıyor. Ayrıca çok yoğun balgam var, öksürükle balgam da çıkıyor. Hocam perişanım. Korkuyorum. Arama butonu çalışmadığı için tekrar tekrar size danışıyorum. 

Mesaj Tarihi: 27 Eyl 2021 Saat 23:12
Hiç olmazsa, son 2 günden beri yazdıklarımı okuyun. 

Mesaj Tarihi: 27 Eyl 2021 Saat 23:15
Hocam okuyorum. Benzer soru görmedim ben..

Mesaj Tarihi: 27 Eyl 2021 Saat 23:20
Soruları değil benim cevapları okuyun. 

Mesaj Tarihi: 27 Eyl 2021 Saat 23:26
1.5 senedir okuyorum sizi. Çocuğumu da bu şekilde tedavi ettim hep. Şuan size ihtiyacım var, aile hekimim hastaneye gitmemi öneriyor. Bense size danışmadan adım atmıyorum.  

Mesaj Tarihi: 27 Eyl 2021 Saat 23:29
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör

Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 93797 Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri 
  Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevaplaMesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: Dün Saat 09:37 - IP: 88.244.95.155 IP Bilgiler
Hiçbir ilacı kullanmayın. Kreşe de gönderin. Bırakın hasta olsun ve bunlara karşı bağışıklığını bu yaşlarda 
oluştursun. Şimdi göndermezseniz, Okul zamanı hasta olur ve derslerden geri kalır. 
"Balgamlı öksürük" ANCAK, Türk doktorları tedavi ederlerse, Zatürre'ye çevirir. BAK: "Sahtekarlığın 3 Safhası" 
Orta kulak iltihabı(iltihap değildir) ve kulak ağrısı yaparsa; İliadin DAMLA ile düzelir. 
Bu konuları iyi okuyun. 

Mesajı Yazan: slax
Mesaj Tarihi: 30 Eyl 2021 Saat 15:00
Merhaba nasıl oldunuz acaba merak ettim de ben. Allah çok şifa versin inşallah 

Mesaj Tarihi: 02 Eki 2021 Saat 11:37
Hocam bugün covid 11.gündeyim kendimi iyileşmiş hissetmiyorum. Fazla ayakta duramıyorum, çok çabuk yoruluyorum ve genel olarak yatıyorum. Hala inanılmaz yoğun balgam var, öksürerek atıyorum balgamı. Sırt ağrısı da cabası. İyileşmediğime göre ters giden birşeyler mi var? Eşim ve kızım da hastaydı ama toparladılar.

Mesaj Tarihi: 02 Eki 2021 Saat 19:58
Bazi kimselerde bu sekilde seyir gosterir. SAKIN oksuruk icin ilac kullanmayin. Sicak su buhari kullanin.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat