Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

"Iyot" (Lugol) sahtekarligi

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Adı: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Tanımlaması: (Sorularınız ve cevapları)
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=70715
Tarih: 28 Mar 2024 Saat 15:13

Konu: "Iyot" (Lugol) sahtekarligi
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Konu: "Iyot" (Lugol) sahtekarligi
Mesaj Tarihi: 04 Eki 2021 Saat 18:40
Iyot (Lugol) SAHTEKARLIGI:
Her zaman soylerim, Turkiye'nin sahtekarlari, ayni Korku filmlerindeki canavarlar gibidir, bunlari guclukle
 oldurursunuz, ama filmin son sahnesinde oldugu gibi mezardan ellerini cikarip, pacaniza yapismaya calisirlar.
Bunlar asla bitmeyecekler ve sizleri aldatmaya ve dolandirmaya ugrasacaklardir... Uyanik olun!
1- Tenturdiyot "zararli" diyerek, yasaklayanlar bu sahtekarlar degil mi idi?? Cilde surulen bile zararli ise, icilen 
 Iyot niye zararli degil??? 
2- "Iyotlu tuza" bile "zararli" diyenler bu kokusmus sahtekarlar degil mi???  
3- Yarin-obursu gun, bu "lugol'u icenlerde", Iyot fazlaligi nedeni ile "Hipertiroidi" gelisir de, bu sahislarda
sinirlilik, kavgacilik hali olusursa ve cinayetler islenirse, sorumlusu sizce kim olur?? 

Gecen senelerde bazı doktorlar "Aferin, Peditus ve Calpol'u" yanyana vererek cocuklarin; "Parasetamol zehirlenmesinden"  olmelerine
 sebep olurlarken bile kimse sesini cikarmadi. 
Sakin bu serseri sahtekarlara kanip, Lugol filan icmeyin. Basiniza buyuk isler alirsiniz. 

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Eceyuksel
Mesaj Tarihi: 09 Eki 2021 Saat 18:45
Hocam bu açıklama çok iyi oldu teşekkür ederiz. Sosyal medyada çok fazla bilgi vardı üstelik doktor sayfalarında. Öksürük için almayı düşünürken yazınızı okudum teşekkürler hocam. 

Mesajı Yazan: tna05omr
Mesaj Tarihi: 12 Oca 2023 Saat 12:01
1 su bardagina 1 2 damla batikon damlatıp gargara yapmakta zararlımı hocam bunu çok eskiden yaşlı bir doktor kardeşime yapmıştı grip ve boğaz ağrısı için 

Mesaj Tarihi: 12 Oca 2023 Saat 18:15
Gereksiz. 
Sofra Tuzundaki Iyot'a bile laf eden doktorlarin simdi,aniden; "Iyot" sevdalisi olmasina dikkat cekiyorum! 
Eskiden; KBB doktorlarinin uyguladigi; tentur d`iyot ile atusman denilen, dogrudan bademcikler uzerine
 Tentur d`iyot +Gliserin uygulamasi vardi! 
Nasil eski caglarda, savas yaralari kizgin demir ile daglaniyordu ise, zamanla bazi tedaviler artik yerlerini 
yenilerine birakmislardir. 

Mesajı Yazan: aleynaaa
Mesaj Tarihi: 12 Oca 2023 Saat 23:49
bide sırta iyot sürmek hocam, adile naşitin fliminde bile varmış

Mesaj Tarihi: 13 Oca 2023 Saat 00:27
Hacamat kullanilan eski caglarda kullanilirdi. Alkol etkisi ile bir rehavet saglardi, hastaliklar uzerine en ufak bir etkisi 
yoktur.

Mesajı Yazan: hifahatun
Mesaj Tarihi: 23 Mar 2023 Saat 03:43
Hocam ablam ve ailesinin çok ağır ve uzun süren boğaz ve öksürük şikayetleri oldu ablam yurtdışında bir dr iyot önermiş hiç bir zararı olmaz her zaman kullanabilirsiniz demiş ablam eczaneden aldığı iyotu çocukların sırtına ve boğazına sürmüş boğaz ağrısı ve öksürük kesilmiş gece sırtına sürdüm öksürüğü anında kesildi dedi bana önerdi ama ben yinede size sormak istedim 

Mesaj Tarihi: 23 Mar 2023 Saat 04:23
Iyot degil, Alkol etkisi. Kolonya surerseniz de ayni etki olur.
Eskiden deriye surulen Tenturd`iyot'a bile laf edenler NE oldu da birden bire Iyot sevdalisi oldular anlamis
degilim.. Zamanla cikar kokusu!!

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat