Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Geçmeyen burun tıkanıklığı

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Adı: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Tanımlaması: (Sorularınız ve cevapları)
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=71712
Tarih: 28 Mar 2024 Saat 16:47

Konu: Geçmeyen burun tıkanıklığı
Mesajı Yazan: fethiyeakn
Konu: Geçmeyen burun tıkanıklığı
Mesaj Tarihi: 17 Oca 2022 Saat 02:33
Hocam ben bütün yazılarınızı inanınki tek tek okudum ama sormak durumunda kaldım inşallah vaktiniz vardır.Oglum martta 3 yaşında olacak 31 Aralık'ta ateş başladı bir gün sürdü ve geçti ama burun tıkanıklığı başladı sad ve bir burun tıkanıklığı ama acaip birşey sanki nefes alamıyor gibi uyanıyor horluyor çok zor sabah oluyor uyku var ama uyuyamıyor cold mix damltıyorum serum fizyolojik iliadin damla ama hiçbiri ise yaramadı KBB gittik burun etlerinin şiştigini söyledi viral sonrası iburamin zero verdi rhinfant sprey ve burunox nemlendici ama ben sizin yazılarınızı okuduğum için kullanmadım fakat oğlum 2 haftayı geçti bu şekilde uyku uyuyamıyor çok zor hocam geniz etimi var acaba bu böyle mi kalacak ne olur hocam nasıl bir yol almalım bu durum geçicidir 

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 17 Oca 2022 Saat 03:04
   " Oglum martta 3 yaşında olacak"
3 yasini bitirecek mi???
3 yasina girecek mi??? 

Dogdugunda: 1 yasina baslar, 1 sene sonra 1 yasi bitirir! 

SAKIN 3 yas cocuguna; sonu "-Cold" ile  biten hicbir ilaci VERMEYIN. En azindan ilacin icini bir zahmet
 okuyun.
Siradan Gripler, EN AZ;2-3 hafta surerler. Ondan sonra da, 1-2 hafta burun ici dokusunun tamirat suresi
 vardir. Idare edeceksiniz. Yoksa; Turkiye'nin CAKALLARI sizleri isirmak icin bekliyorlar.

Mesaj Tarihi: 17 Oca 2022 Saat 07:24
Öncelikle çok teşekkür ediyorum hocam 3 yaşını biterecek daha önce böyle birşey le karşılaşmadım burnu tıkanır ama geçerdi 1 günlük ateşin dışında başka bir belirti yoktu hocam ve hemen burnu tıkandı ama açılmıyor akşam da berbettı cold mix damlattım serum fizyolojik sıktım uyumadan ama horul horul uyunıyor geniz eti olabilir mi birde  hocam ben önce çocuk doktoru na getirmiştim alerjji olabilir diye zyrtec  ve rhinfant sprey verildi hocam  geçmezse KBB getir 10 gün sonra dedi gecmeyince orayada gittim onu yazmıştım hocam ama ben sizin yazılarınızı bütün gece okuyorum ve kullanmadım hiç birini eşinde kızıp doktora götürüyoruz inanmıyorsun diyor burun nemlendirici hakkında ne düşünüyorsunuz yoksa bu böyle devam mı eder

Mesaj Tarihi: 17 Oca 2022 Saat 07:34
Hocam bide bu ağzı açık horlayarak uyumak zararlı diyorlar gelişmiş bozukluğu yaparmış  bu durum kendiliğinden mi düzelir acaba siz beni yönlendirirseniz hocam 

Mesaj Tarihi: 17 Oca 2022 Saat 19:09
"Geniz eti", bir Lenf bezidir ve bir vazifesi vardir. Oyle KBB uydurmalari ile alinmasi da gerekmez! 
7 yasi bitene kadar bu sekil sikayetleri olacak. Zamanla hastaliklari gecirerek mikroplara karsi "Bagisikligi"
 olusunca, lenf bezlerine daha AZ is dusecegi icin, kuculecekler.
Geniz eti ve Bademciklerin alinmasi ; "Tamamen duygusaldir..  Bundan bir tek KBB doktorlari yararlanirlar!
Geniz eti ile "gelisme" arasinda hicbir baglanti yoktur.
Meslek hayatim boyunca, hicbir hastami bu ameliyatlara gondermedim. Hicbirinde de, olumsuz bir durum
 ile karsilasmadim. 
Yazarlar kismindaki makale listemdeki ilk 2 makaleyi de mutlaka okuyun.  

Mesaj Tarihi: 17 Oca 2022 Saat 19:36
Teşekkürler hocam bide burnu tıkalı diye uykusunda sanki boğazında birşey kalmış gibi boğuluyor o  neden acaba 

Mesaj Tarihi: 20 Oca 2022 Saat 14:31
Hocam burnunuz tam 22 gündür tıkalı hiç açılmadı çocuk ne rahat yemek yiyor ne uyuyabiliyor KBB kontrol vardı bugün iyice burun içi ödemli gdnizi bile göremiyorum diyor bu alerjidir defi ve zyrtec ve nazoster damla verdi 3 hafta kullan dedi hocam ne yapabilirim çocuğum bu şekilde tıkanık o ilaçları kullanmak istemiyorum ama geçmiyorsa iliadin serum fizyolojik cold mix hepsini yaptım sadece bunlarla ama geçmedi hiçbir iyileşme yok

Mesaj Tarihi: 20 Oca 2022 Saat 18:49
Turk doktorlari; ASLA Grip teshis etmezler, bu SALAKLARA gore tamami allerjisir. Bu salaklara inanmayin. 
Bir Grip basladiginda, en az 2-3 hafta surer. Hele kisin, aylarca bile surebilir. 

Mesaj Tarihi: 20 Oca 2022 Saat 20:42
Hocam sağolun bende sizin yazılarınızdan okuduğum gibi bu aylarda alerji olabilir mi dedim soğuk alerjisi olabilir dedi bunlarla geçer dedi bende kullanmayınca eşim diyor ilaçları kullanmıyorsunki çocuk iyileşsin sanki sen doktorsun

Mesaj Tarihi: 21 Oca 2022 Saat 02:45
  "Soguk allerjisi"........ Bu da guzelmis... Sacmalamanin sonu yok!

Mesaj Tarihi: 25 Oca 2022 Saat 16:56
Hocam burnumuzun tıkanıklığı hala geçmedi 1 ay oldu ne yaptıysam geçmedi hocam sürekli burnunda horultu var ağzı açık uyuyor kalktığında dudakları kurumuş çok kötü oluyor 1 ayda geçmemesi normal mi ki hocam

Mesaj Tarihi: 25 Oca 2022 Saat 19:07
Butun bir kis bile surebilir.
SAKIN Turk doktorlarinin akli ile, sirf "Sahte iyilik hali yaratilacak diye", Kortizonlu spreyleri, Astim ilaclarini 
kullanmayin. 

Mesaj Tarihi: 27 Oca 2022 Saat 02:20
Hocam bu burnumuz geçmedi gitti de ben kafayı yiyecek duruma geldim düşünmekten nedir nedendir diye burun tıkalı horlayarak uyuyor acaba birşey sokmuş olabilir mi mukus birikintisi mi yada dedikleri gibi o ödem mi neden inmedi 1 aydır

Mesajı Yazan: ipekece
Mesaj Tarihi: 27 Oca 2022 Saat 06:18
Merhabalar burdan yazıyorum ama aynı şeyi yaşıyoruz hemen hemen o yüzden hocama sormak istedim bizdede 1 gece ateş oldu sonra burun tıkandı geceleri ağzı açık uyuma ve horlama var illaki..ama benim asıl sormak istediğim herkesin bahsettiği misc rahatsızlığı acikcasi bir bilgim olmadigi icin endişelendim kizim tam 1 ay önce domuz gribi gecirdi yani teste gitmedik ben belirtilerden yola cikarak böyle düşündüm. bu agir gripten 1 ay sonra bu 1 gece ateş oldu cildi soluklaşti başım ağrıyor dedi burnu tıkandı ve dudakları çatladı  şuan genel durumu iyi ama hocam misc den şüphelenmelimiyiz yoksa öyle olsa şuan durumu dahami ağır olurdu? Ne olur bizi bilgilendirin hocam

Mesaj Tarihi: 27 Oca 2022 Saat 11:01
Bende endişelendim şimdi bizde ailecek Ekim ortası covid atlattık oğlumdada hafif belirtiler oldu ama yok gibiydi bu dediğiniz şehide yeni duydum bizim de tek şikayet bir gece ateşten sonra kalan burun tıkanıklığı bir geçse Allah'ın izni ile 

Mesaj Tarihi: 27 Oca 2022 Saat 18:37
EN AZ; 2-3 hafta surecek.... Butun kis bile surebilir. Havalar isininca gececek. 
Sadece benim anlattiklarimi uygulayin. 

Mesaj Tarihi: 27 Oca 2022 Saat 18:59
Sağolun hocam öyle yapıyorum ama arkadaşın yazdığı o mika hastalığı ne kafam karıştı olabilir mi burun tıkanıklığı ve covid

Mesaj Tarihi: 27 Oca 2022 Saat 19:41
Alakasi YOK.. 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat